6 patarimai, kurie padės sutaupyti ir laiku grąžinti paskolą

Iš ko kyla poreikis paskoloms? Neabejotina, kad iš pinigų trūkumo. Mes turime tam tikrą poreikį, kurį būtina patenkinti, bet tam neturime pakankamai lėšų. Todėl kreipiamės ten, kur būtų galima pasiskolinti.

Dažniausiai galvojame apie kredito bendroves, bankus, kredito unijas ir kitas oficialias institucijas, kurios užsiima finansinėmis paslaugomis. Vien jomis kiekvienais metais Lietuvoje pasinaudoja apie pusė milijono piliečių. O kur dar lizingas, verslo paskolos bei kitokie finansiniai įsipareigojimai.

Bet tai neparodo tikro vaizdo, kaip paskolos yra įleidusios šaknis į mūsų kasdienybę. Juk mes skolinamės ir iš šeimos narių, giminančių, draugų ar kitų artimųjų. Tai nėra formalios paskolos, tam nėra pasirašoma jokia sutartis, bet tai vis tiek yra paskola, kurią reikia grąžinti. Kiek yra tokių žmonių? Neabejotinai daugiau nei tų, kurie skolinasi oficialiais kanalais.

Visą tai rašome todėl, kad jums nereikėtų jaustis prastai, jei atsirado poreikis paskolai. Skolinasi visi ir tame nėra ir neturėtų būti jokios gėdos. Žmones jau prie to pripranta ir nebežiūri keistai ir iš aukšto į tuos, kurie skolinasi.

Bet įsiskolinimai – visai kas kita. Pasiskolinti ir laiku atsiskaityti su kreditoriumi yra viena. Bet pasiskolinti ir nesugebėti susitvarkyti su turimu įsipareigojimu – jau visai kas kita. Tokiems žmonėms, labiau nei bet kam kitam yra reikalingi patarimai, kaip sutaupyti, kad paskolos nenusitemptų jūsų į dugną.

Nors mes dalinsimės patarimais apie taupymą, kurie yra skirti jau turintiems paskolą ir norintiems ją grąžinti laiku, šie patarimai taip pat bus naudingi ir tiems, kurie net neturi įsipareigojimų ir nori išmokti taupyti, kad jų niekada ir neprireiktų.

Taigi, 5 patarimai, padėsiantys jums susitaupyti paskolos grąžinimui.

1. Veskite asmeninę finansinę apskaitą

Vienas labai nuvertinamų dalykų yra asmeninės apskaitos vedimas. Tarp žmonių yra įprasta grįžus iš parduotuvės ar mėnesio pabaigoje paklausti savęs „kur aš išleidau visus pinigus?“

Taip mums ir atrodo kiekvieną mėnesį: pirkinius perkam kiekvieną dieną, bet mėnesio pabaigoje atrodo, kad nieko nenusipirkome, o pinigų nėra.

Su paskolos grąžinimui skirtomis lėšomis yra lengviau, nes ten yra juodu ant balto parašytą kokią stabilią sumą kiekvieną mėnesį turime atidėti savo asmeninės paskolos grąžinimui.

Asmeninė buhalterija čia labai padeda. Ji leidžia labai aiškiai pamatyti kur, kam ir kiek išleidžiame. Kokia dalis mūsų pajamų tenka mokesčiams, kokia – maistui, kokia – pramogoms, kokia – būtinosioms prekėms ir t.t.

Taip kiekvieną mėnesį galime pamatyti kur išleidžiame savo pinigus, o tuo pačiu ir kur galėtume sutaupyti. Jei kažkokia viena sritis atima didelę dalį mūsų pajamų, tuomet galbūt galime pagalvoti apie optimalesnį būdą ten paskirstyti savo pajamas.

Bet to neįmanoma padaryti jei mes net nežinome kur ir kiek pinigų mes išleidžiame. Asmeninė finansinė apskaita yra taupymo alfa ir omega.

2. Atsisakykite nebutinųjų pirkinių (ir žalingų įpročių)

Jūs turbūt net neįsivaizduojate kiek pinigų mes išleidžiame nebūtinosioms prekėms ir paslaugoms. Ir ypač – žalingių įpročių tenkinimui.

Vesdami savo asmeninę buhalteriją galėsite tą pamatyti tiksliai.

Bet galime paskaičiuoti ir preliminariai. Jei, sakykime, jūs surūkote po pakelį cigarečių per dieną. Tai per mėnesį susidaro apie 250 eurų! Pridėkite prie to po porą bokalų alaus kas antrą dieną ir šita suma pasieks 300 eurų.

Tai – dideli pinigai, jei atsiminsite, kad vidutinis atlyginimas Lietuvoje toli gražu nesiekia 1 000 eurų.

Atsisakę bent dalies savo ne pirmo būtinumo prekių ir paslaugų, jūs žengsite labai didelį žingsnį susitaupymo paskolos grąžinimui link.

3. Atsidėkite dalį kiekvieno atlyginimo

Mes, žmonės, labai gerai sugeba išsiversti su tuo, ką turime. Atrodo, kad ir kiek pinigų mes turėtumėme, mums vis tiek yra per mažai.

Bet tuo pat metu, kad ir kiek mes turėtume, mums visada užtenka, mes visada išgyvename.

Atsižvelgiant į tai, labai geras žingsnis yra kiekvieną mėnesį atsidėti nedidelę dalį savo atlyginimo. Galite atsidėti į taupyklę, galite pasidėti į atskirą banko sąskaitą, pasislėpti po pagalve ar pasidėti kur kitur.

Svarbiausia – neturėti pagundos tų pinigų išleisti. Tuomet, atėjus reikalui, pamatysite, kaip tie atsidėti ir sutaupyti pinigėliai jums pravers. Kad ir, esant reikalui, grąžinant paskolą, kurios kredito įmokos kažkurį mėnesį sumokėti nepavyksta.

4. Lavinkite finansinį raštingumą

Visapusiškas finansinis raštingumas – būtina sąlyga kiekvienam, kuris nori išmokti taupyti. Jis reikalingas ir mokantis kaip elgtis su savo finansais apskritai, nes tai – dvi vienos monetos pusės.

Finansinio raštingumo kursus dažnai nemokamai organizuoja bankų atstovai ar visuomeninės organizacijos. Jei pasidomėsite tokiais kursais savo apylinkėse – neabejotinai kažką sau rasite.

5. Neskubėkite skolintis ir palyginkite paskolų pasiūlymus

Kai nepavyksta grąžinti paskolos laiku, kyla noras išspręsti šitą problemą paprasčiausiu būdu – su dar viena paskola. Bet supraskite, kad tai geriausiu atveju tik laikinas problemos sprendimo būdas. Daug dažniau jis neišsprendžia problemos, bet tik ją dar labiau pagilina, nes dabar reikės grąžinti jau kelias paskolas, o ne tik vieną.

Todėl pirmiausia reikėtų pasinaudoti aukščiau pateiktais patarimais. Skolinkitės tik jei nebėra kitos išeities ir iš tikrųjų nebegalite pasielgti kitaip (pvz. atidėti kredito įmoką ar paskolos grąžinimą).

Bet ir tokiu atveju būtinai palyginkite paskolas tarpusavyje, kad galėtumėte pasiskolinti geriausiomis sąlygomis. Nebūtina skolintis iš to paties kreditoriaus ir jei matote, kad galite gauti pigesnę paskolą kitur – būtinai kreipkitės ten.

6. Nesant kitai išeičiai – pateikite prašymą refinansavimui gauti

Galiausiai, jei susiduriate su tokia kritine situacija, kad paskolos grąžinti niekaip nepavyks, galite pateikti prašymą refinansavimui gauti. Refinansavimas leis tinkamiau išdėlioti kredito įmokas laike, jas prasitęsti bei, esant reikalui ir galimybei, gauti paskolą turint skolų.

Refinansavimas neturėtų gąsdinti. Jei jums nereikalinga papildoma paskola, kurią tokiu atveju gali gauti įsiskolinę asmenys, tuomet tai viso labo leidžia patogiau išdėstyti kredito įmokas laike, t.y. sudaryti jums priimtinesnį paskolos grąžinimo grafiką. Taip kreditorius tikisi jums suteikti daugiau šansų paskolą grąžinti, nes toks yra refinansavimo davėjo interesas.

Pasinaudoję šiais patarimais ar bent jau dalinai pritaikę juos savo kasdienybėje, jūs neabejotinai sutaupysite, o tuo pačiu ir lengviau padengsite savo įsipareigojimus.

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo