Ką daryti turint įsiskolinimų greitųjų kreditų bendrovėms?

Pagalba turintiems įsiskolinimų greitųjų kreditų bendrovėms

Greitieji kreditai internetu yra paslauga, kuri gali būti labai naudinga, jei mokate ja naudotis. Deja, bet kiekvienais metais tūkstančiai žmonių įsipareigoja greitųjų kreditų bendrovėms nepasverdami savo galimybių įvykdyti prisiimtus įsipareigojimus. O įsipareigojimų nevykdymas dar labiau pablogina situaciją, nes to pasekmės gali būti labai skaudžios.

Dalis greituosius kreditus internetu siūlančių kreditorių sutartyje numato sąlygas, kuriomis galima pasinaudoti, kai nebepavyksta vykdyti įsipareigojimų. Dažniausiai tai yra numatyta galimybė atidėti kredito mokėjimą pagal iš anksto numatytas sąlygas. Nors ir laikinas, bet tai yra vienas iš sprendimų, kuris nekainuoja labai daug (nors konkrečios sąlygos priklauso nuo kredito bendrovės). Tačiau tai – tik laikinas įsiskolinimų problemos sprendimas, o dalis bendrovių tokios paslaugos sutartyje net nenumato.

Įsipareigojimų nevykdymas gali greitai privesti prie teisinių priemonių prieš jus. Todėl ką daryti turint įsiskolinimų, kurių nepajėgiate grąžinti laiku? Pasidalinsime keletu naudingų patarimų, kurie padės atsidūrus tokioje situacijoje.

1. Užklausa jūsų kreditoriui dėl susidarusios situacijos

Galite nustebti sužinoję, bet net jei jūsų pasirašyta sutartis nenumato galimo įsiskolinimų problemos sprendimo būdų, jūsų kreditorius gali padėti juos surasti. Taip, yra greitųjų kreditų bendrovių, kurios neieško problemos sprendinių ir vadovaujasi tik formalia sutarties ir įstatymo raide, bet vargu ar jų yra dauguma.

Didžioji dalis kreditorių yra suinteresuoti atgauti savo paskolintus pinigus ir palūkanas už suteiktą paslaugą. Jie supranta, kad net perdavus paskolą išieškojimui antstoliams, jie visų savo pinigų gali neatgauti dar ilgą laiką. Todėl jie stengiasi surasti problemos sprendimą kartu su klientu suprantant, kad tai yra bendras abiejų pusių interesas.

Jūs tikrai nesate vienintelis, kuris į savo kredito davėją kreipiasi su tokia problema, todėl užklausą su savo problemos paaiškinimu galite siųsti drąsiai. Jei esate skolingi keliems kredito davėjams – kreipkitės į kiekvieną iš jų atskirai. Net jei vienas iš jų neieškos kompromisų ar kitų sprendimo būdų, kitas gali neatsisakyti padėti jums spręsti susidariusią situaciją.

2. Refinansavimas – pigiausia finansinė išeitis

Jei ieškote tiesioginės finansinės išeities, tuomet nerasite geresnio spredimo, nei refinansavimas. Paskolų refinansavimas yra paslauga, sukurta būtent asmenims su įsiskolinimais (su sąlyga, kad tai nėra pradelsti mokėjimai) ar manantiems, kad jie turi per daug įsipareigojimų.

Refinansuodami savo greituosius kreditus ar kitas paskolas, jūs turite galimybę sujungti visus turimus panašaus tipo įsipareigojimus į vieną: tai yra vadinamoji paskolų konsolidacija. Tokiu būdu jūs taip pat galite susitarti dėl naujų paskolos grąžinimo sąlygų. Dažniausiai kreditų refinansavimo rezultatas yra mažesnė metinė palūkanų norma ir prailgintas grąžinimo terminas.

Todėl net jūsų kreditoriams atsisakius ieškoti kompromisų ar kitaip spręsti jūsų situaciją, refinansavimas visada yra priimtina alternatyva. Ja pasinaudoti galite pas bet kurį šią paslaugą siūlantį kreditorių, nepriklausomai nuo to ar esate su juo bendradarbiavę iki tol.

3. Kreipimasis į specialius konsultantus

Lietuvoje veikia ir specialūs konsultantai, kurie specializuojasi teikdami paslaugas įsiskolinusiems asmenims. Viena tokių įmonių – UAB „Credit Consulting Services“, kuri įvairiais būdais aptarnauja finansinėje bėdoje atsidūrusius klientus. Įmonė siūlo teisinę, finansinę pagalbą ir bendras konsultacijas ieškant geriausių situacijos sprendimų būdų. Įmonė taip pat gali pasiūlyti refinansavimo paslaugą arba padėti su fizinio asmens bankroto skelbimu, jei nėra kitų būdų problemai spręsti.

4. Pokalbis su artimaisiais

Ne tik skolos, bet ir greitieji kreditai apskritai yra tema, kuria nelabai norima kalbėti su artimaisiais. Manoma, kad tai pademonstruoja silpnumą ar finansines bėdas, kurias geriau yra pasilaikyti sau. Bet kad ir kokia sunki tema tai bebūtų, pasikalbėjimas su artimaisiais gali padėti išspręsti šią problemą.

Viena vertus, jūs galėtumėte gauti finansinę paramą atsiskaitymui su kreditoriais. Visgi, visada yra patogiau ir finansiškai naudingiau turėti įsipareigojimų artimiesiems, nei kredito bendrovėms.

Kita vertus, šių problemų aptarimas su artimaisiais gali padėti išspręsti pamatines problemas, kurios privedė prie to, kad greitieji kreditai apskritai jums tapo reikalingi.

5. Išlaidų apkarpymas

Nesvarbu kuriuo būdu spręsite greitųjų kreditų ir įsiskolinimų problemas (geriausiai keliais patarimais naudotis vienu metu), niekaip neapsieisite be išlaidų apkarpymo. Greitieji kreditai jūsų gyvenime neatsiranda iš niekur: dažniausiai tam yra pamatinės finansinės problemos. Kad ir kokios jos būtų, beveik visada tai susiveda į elementariausią faktą, kad jūsų išlaidos yra per didelės. O kadangi išlaidas kontroliuoti ir koreguoti yra daug lengviau, nei pajamas, turintiems bėdų su greitais kreditais ir įsiskolinimais, reikėtų pradėti būtent nuo čia.

6. Prenvencinės priemonės ateičiai

Galiausiai, visada reikėtų galvoti ir apie ateitį bei įvertinti kokie veiksmai privedė prie kreipimosi dėl greitųjų kreditų ir įsiskolinimų. Didžiausia klaida, kurią padaro asmenys, kurie galiausiai susiduria su įsiskolinimų problema yra neatsakingas skolinimasis. Tai reiškia ne (tik) tai, kad kreditas buvo paimtas ne laiku ar buvo pasiskolinta per daug, bet (ir) tai, kad buvo pasiskolinta per brangiai.

Greitųjų kreditų palyginimas yra būtina sąlyga atsakingam skolinimuisi. Nepalyginę skolinimosi metu skirtingų kreditorių siūlomų sąlygų ir nesusipažinę su tuo metu taikomomis nuolaidomis, jūs rizikuojate labai smarkiai permokėti už savo greitąjį kreditą, kas neišvengiamai prisidės prie jūsų finansinių problemų, kurių galima išvengti viso labi pasinaudojus nemokama kreditų palyginimo paslauga.

Jei turite skolų, bet reikia dar vienos paskolos

Įsiskolinimai skamba baisiai, tačiau kartais tai gali būti ne sisteminė, bet laikina problema (t.y. jei tai nėra oficialiai registruoti įsiskolinimai, pradelsti mokėjimai). Todėl kai kuriems asmenims, reikia ne esminių sprendimų ar patarimų, bet nedidelės paskolos, kuri leistų atsikvėpti ir gauti erdvės problemai spręsti. Paskolos turintiems skolų yra suteikiamos kaip ir visiems kitiems, jei yra patenkinami pagrindiniai teisiniai reikalavimai paskolai gauti.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo