Keletas patarimų norintiems sutaupyti

Santaupos

Norinčių sutaupyti netrūksta. Visi supranta, kad gebėti tą daryti yra didžiulis postūmis į priekį gyvenime. Taupymas padeda susikurti geresnius pamatus ateičiai bei leidžia lengviau išgyventi sunkius periodus, kai jie ateina (o tokių yra apstu kiekvieno mūsų gyvenime).

Bet kaip kiekvienas bandantis susitaupyti žino – taupymas nėra kiekvienam. Tai reikalauja tinkamų charakterio bruožų (pvz. disciplinos, valios pastangų) ir bent minimalių žinių apie tai, kaip efektyviausiai tą daryti.

Šis įrašas yra savotiškas pradžiamokslis kiekvienam norinčiam sutaupyti. Čia bus aptariama ir įvadiniai taupymo aspektai, ir labiau subtilūs vertingi patarimai.

Veskite asmeninę finansinę apskaitą

Kaip jau rašėme praėjusios savaitės įraše – asmeninių finansų planavimas yra labai svarbi sveikos finansinės būklės dalis. Be tinkamo požiūrio į asmeninius finansus yra užprogramuojamas susidūrimas su finansiniais iššūkiais, kuriuos tuomet išspręsti tampa sunku.

Tuo tarpu mokant planuoti savo finansus ir sėkmingai tą įgyvendinant praktikoje, sumažėja problemų tikimybė bei padidėja tikimybė, kad su jomis susidūrus jos bus išspręstos lengviau ir be komplikacijų.

Jei dėl kažkokių priežasčių nenorite leistis į visas šios veiklos peripetijas, galite pradėti nuo savo asmeninių finansų apskaitos. Tai neturi būti niekas sudėtingo: paprasčiausia pajamų ir išlaidų suvestinė gali būti labai didelis postūmis į priekį.

Tai savo ruožtu padeda pamatus taupymui. Pradėti taupyti galėsite tik tuo atveju, jei žinosite kur iškeliauja jūsų uždirbti pinigai.

Nesiskolinkite, kai tai nėra gyvybiškai svarbu

Paskolos yra priešingybė santaupoms. Paskolos yra kažkieno kito santaupos, kuriomis naudojasi kiti žmonės, laikinai padidindami savo įplaukas ir turimas lėšas, bet kurios galiausiai vis tiek iškeliaus iš jūsų sąskaitos. Kiekvieną paskolą reikia grąžinti ir tą reikia padadryti su kaupu (t.y. su palūkanų priemoka).

Todėl jei jūsų tikslas yra susitaupyti, turite vengti paskolų. Kartais to padaryti nėra įmanoma, nes paskolos svarba gali būti per daug didelė, kad to nedaryti.

Tokiais atvejais reikėtų atkreipti dėmesį į tai kokią paskolą jūs gausite. Bet kokiomis aplinkybėmis venkite greitųjų kreditų, jei santaupos yra jūsų tikslas, o pinigų nereikia iš karto. Greitieji kreditai naudingiausi, kai pinigus norite gauti kuo greičiau ir tam yra teikiamas prioritetas. Kitais atvejais patartina ieškoti alternatyvų: vartojimo paskolų ar lizingo.

Visada svarbu įsivertinti savo prioritetus, poreikį ir tuomet pagal išsikeltus tikslus palyginti jums prieinamus paskolų pasiūlymus.

Konsoliduokite savo skolas

Savaime suprantama, kad susitaupyti gali norėti žmogus, kuris jau turi įsipareigojimų. Vien tas faktas, kad žmogus jų turi, tikrai nereiškia, kad jis negali turėti santaupų.

Kartais skolų turėjimas gali reikšti tik tiek, kad kaupti santaupas bus sunkiau ar jų bus mažiau, nes dalį pajamų/santaupų privalėsite dedikuoti kredito įmokoms.

Kitais atvejais tai gali reikšti ir tai, kad susitaupyti nepavyks, kol nebus padengti įsipareigojimai.

Tiek vienu, tiek kitu atveju yra rekomenduojama konsoliduoti turimas skolas. Tą lengviausia ir efektyviausia padaryti refinansuojant. Su paslauga ir ją teikiančiomis įmonėmis galite susipažinti paspaudę nuorodą. O šio įrašo tikslais galima refinansavimą apibrėžti kaip turimų įsipareigojimų sutarties perrašymą.

Kadangi tai yra daroma kliento naudai (pvz. pratęsiant grąžinimo terminą), tai leis lengviau sutvarkyti savo padėtį ir greičiau pradėti taupyti. Net nekalbant apie tai, kad yra sutaupoma mokant mažesnes palūkanas bei mokant mažiau mokesčių dėl mažesnio kasmėnesinių pavedimų skaičiaus.

Investuokite santaupas

Jei taupyti gali norėti žmogus, kuris turi paskolų, tai taupyti taip pat gali norėti ir tas, kuris jau turi savo santaupų ir kapitalo.

Tokiems žmonėms reikalingi ne patarimai kaip taupyti, o ką daryti su jau turimomis santaupomis. Turbūt vienintelis atsakymas, kad ir kiek jis abstraktus, yra investavimas.

Tai nepasako labai daug, nes esminis klausimas išlieka: investuoti kur ir kaip? Šio įrašo tikslas nėra kalbėti apie konkrečias investicijas. Galiausiai tai priklausys nuo jūsų galimybių, prioritetų, sugebėjimų ir pan.

Detaliau su investavimu galite susipažinti investavimas.lt ir lb.lt puslapiuose.

Charakterio savybių vystymas

Minėjome pradžioje, kad taupymui gali būti svarbu (arba bent gali ženkliai padėti) tinkamų charakterio bruožų turėjimas.

Tačiau charakteris nėra kažkas, ką mums tiesiog davė gamta. Jį galime išvystyti ir ištobulinti pagal savo poreikius. Kaip vystyti valią ir discipliną – pakankamai aišku. Tą galite daryti kiekvieną dieną, išsikeldami sau iššūkius ir stengdamiesi juos įgyvendinti.

Tačiau platesne prasme ir kai reikia gilesnės pagalbos, gali pagelbėti psichologas ar psichoterapeutas, ypatingai jei jo kvalifikacija – darbas su investuotojas ar žmonėmis, kurie turi panašių tikslų į jūsiškius.

Visa tai turėtų padėti gerus pamatus, kad galėtumėte pradėti sėkmingai taupyti.

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo