Kredito unijos

Lietuvos banko duomenimis, Lietuvoje veikia 59 kredito unijos ir 2 centrinės kredito unijos. Kredito unijos daugiausia išduoda paskolas vartojimui ir būsto paskolas, taip pat ir dirbantiems užsienyje. Šie finansų rinkos dalyviai suteikia paskolas, priima indėlius ir teikia kitas finansų įstaigoms būdingas finansines paslaugas. Žemiau pateikiame geriausius Lietuvos kredito unijų paskolų pasiūlymus teikiančių įstaigų sąarašą ir kitą su kredito unijomis ir jų veikla susijusią informaciją. 

Apie kredito unijas Lietuvoje

Tipinė kredito unija teikia tas pačias finansines paslaugas, kurias teikia kiti pagrindiniai finansų rinkos dalyviai: bankai, kredito bendrovės ir t.t. Jų veikla taip pat yra prižiūrima Lietuvos banko. Be paskolų išdavimo ir terminuotųjų bei kaupiamųjų indėlių priėmimo paslaugų, kredito unija gali išduoti debeto ir kredito mokėjimo korteles, teikti el. bankininkystės paslaugas, įskaitant banko sąskaitos atidarymo paslaugą, išduoti mokėjimo kortelių skaitytuvus, teikti atitinkamas draudimo paslaugas.

Nuo kitų kredito įstaigų ji skiriasi tuo, kad veikia kooperatyviniais pagrindais ir dažniausiai yra organizuojama teritoriniu pagrindu. Įstaiga yra valdoma jos narių, balsavimo pagrindu išrenkant unijos vadovybę.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 59 atskiros kredito unijos bei 2 centrinės kredito unijos. Lietuvos banko duomenimis, bendrai šis sektorius valdo daugiau nei 1.5 mlrd. eurų turtą, beveik 1 mlrd. eurų paskolų ir apie 1.05 mlrd. eurų indėlių portfelius. Sektoriui priklauso daugiau nei 110 mln. eurų kapitalas. Pernai metais visos 61 kredito unijos uždirbo 9.4 mln. eurų pelną.

Didžiausią kredito unijų pajamų dalį sudaro už išduodatas paskolas gaunamos palūkanų pajamos – 82.7% visų pajamų. Pagrindinės finansavimo paslaugos: vartojimo kreditai, būsto paskolos, verslo bei žemės ūkio finansavimas.

Detaliau su kredito unijomis galite susipažinti šiame LKU kredito unijų grupės parengtame vaizdo įraše:

Kredito unijų paskolos ir kitos paslaugos

Kaip ir kitų kredito įstaigų, kredito unijos veiklos pagrindą taip pat sudaro pinigų skolinimas už palūkanas. Kredito unijos daugiausia išduoda vartojimo paskolas, tačiau taip pat siūlo ir kitas pinigų skolinimo paslaugas privatiems ir verslo klientams bei ūkininkams:

Kredito unijos paskolas savo nariams gali išduoti palankesnėmis sąlygomis. Jos taip pat savo nariams gali suteikti kitas finansines paslaugas geresnėmis nei rinkos sąlygomis. Kredito unijos apskritai lėša skolina su mažesne palūkanų norma nei kitos vartojimo kreditus ir kitas paskolas išduodančios finansų įstaigos. Tai – vienas pagrindinių priežasčių ir motyvų tapti kredito unijos nariu.

Be to, ne visos paskolas teikiančios bendrovės yra linkusios išduoti paskolas emigrantams. Tuo tarpu dauguma kredito unijų gali pasiūlyti paskolas dirbantiems užsienyje tiek vartojimui, tiek būsto ar kito nekilnojamojo turto įsigijimui. Paskola gali būti suteikta įvairiomis valiutomis, dažniausiai: eurais (EUR), JAV doleriais (USD), Norvegijos kronomis (NOK), Danijos kronomis (DKK), Lenkijos zlota (PLN). Dėl paskolų kitomis valiutomis reikia tartis individualiai.

Be paskolų ir terminuotojų ir taupomųjų indėlių, kredito unijos Lietuvoje taip pat siūlo platų kitų finansinių paslaugų pasirinkimą. Kredito unijose galima naudotis specialia elektronine bankininkyste (interneto banku) – E.Kreda ir I-Unija – bei valdyti savo finansus per mobiliąją programėlę, gauti „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelių, atlikti valiutos keitimus, vietinius ir tarptautinius pavedimus, atsiskaityti už komunalines paslaugas ir kt.

Visų Lietuvos kredito unijų sąrašas

Žemiau pateikiame visų Lietuvoje veikiančių kredito unijų sąrašą ir jų priklausymą centrinei kredito unijai (išskyrus 3 persitvarkančias kredito unijas).

LCKU narėsJCKU narės
Kredito unija „Taupa“Raseinių kredito unija
Vilniaus kredito unijaAkademinė kredito unija
Šeimos kredito unijaIgnalinos kredito unija
Šilutės kredito unijaKredito unija Zanavykų bankelis
Centro kredito unijaKooperatinė bendrovė kredito unija „Litas“
Kredito unija „Mėmelio taupomoji kasa“Biržų kredito unija
Kredito unija „Germanto lobis“Kredito unija „Kupiškėnų taupa“
Panevėžio kredito unijaŠilalės kredito unija
Jurbarko kredito unijaAukštaitijos kredito unija
Kauno kredito unijaPareigūnų kredito unija
Kredito unija „Magnus“Joniškio kredito unija
Anykščių kredito unija
Pakruojo ūkininkų kredito unija
Mažeikių kredito unija
Kredito unija „DELTA“
Vytauto Didžiojo kredito unija
Pasvalio kredito unija
Kauno regiono kredito unija
Klaipėdos kredito unija
Kredito unija „Tikroji viltis“
Kėdainių krašto kredito unija
Kredito unija „Ebitum“
Kredito unija „Neris“
Kredito unija „Prienų taupa“
Kelmės kredito unija
Utenos kredito unija
Palangos kredito unija
Ukmergės ūkininkų kredito unija
Kooperatinė bendrovė ARKU kredito unija
Tauragės kredito unija
Grinkiškio kredito unija
Jonavos kredito unija
Alytaus kredito unija
Kretingos kredito unija
Širvintų kredito unija
Kredito unija „Fortūna“
Pagėgių kredito unija
Kredito unija „Gargždų taupa“
Vilkaviškio kredito unija
Elektrėnų kredito unija
Plungės kredito unija
Kredito unija „Sūduvos parama“
„Achemos“ kredito unija
Trakų kredito unija
Druskininkų kredito unija

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kuo kredito unija skiriasi nuo banko?
  Pagrindiniai skirtumai tarp kredito unijos yra banko:
  • bankus valdo akcininkai, kai tuo tarpu kredito unijos yra valdomos savo narių demokratišku balsavimo principu (pvz. išrenkant unijos valdybą ar sprendžiant kitus klausimus per visuotinį narių susirinkimą);
  • kredito unija nėra vien tik pelno siekianti organizacija, todėl gali siekti maksimalios naudos savo nariams kitais būdais;
  • kredito unijos savo paslaugas gali teikti tik savo nariams arba pasiūlyti jiems išskirtinai geras sąlygas;
  • lyginant su bankais, kredito unijos yra mažesnės bendrovės, siūlančios mažesnį finansinių paslaugų asortimentą.
 • Kas yra kredito unija?
  Kredito unija yra kooperatyviniu, teritoriniu pagrindu organizuojama finansines paslaugas teikianti įstaiga.
 • Kuo centrinė kredito unija skiriasi nuo atskiros kredito unijos?
  Centrinė kredito unija yra kitas kredito unijas vienijanti skėtinė organizacija, kuri kartu su Lietuvos banku atlieka savo narių priežiūros ir reguliavimo funkcijas.
 • Kiek narių vienija Lietuvos kredito unijos?
  Lietuvoje šiuo metu viso veikia 62 kredito unijos, kurios bendrai vienija 168.5 tūkstančius narių.
 • Kokios yra didžiausios kredito unijos Lietuvoje?
  Didžiausios atskiros kredito unijos Lietuvoje:
  • RATO kredito unija;
  • Kredito unija TAUPA;
  • Akademinė kredito unija.
  Didžiausios centrinės kredito unijos Lietuvoje:
  • Lietuvos centrinė kredito unija;
  • LKU kredito unijų grupė;
  • KREDA jungtinė centrinė kredito unija.
 • Kaip tapti kredito unijos nariu?
  Kredito unijos yra organizuojamos teritoriniu pagrindu, todėl kiekviena atskira kredito unija Lietuvoje turi skirtingus gyvenamajai vietai taikomus reikalavimus. Norint tapti kredito unijos nariu, pirmiausia reikia įsitikinti, kad jūsų gyvenamoji vieta atitinka pasirinktos kredito unijos narystės sąlygas. Tuomet jums reikės pateikti užpildyti prašymą įstoti į kredito uniją, pasirašyti sutartį ir įsigyti bent 30 EUR vertės pajų.
 • Kodėl verta tapti kredito unijos nariu?
  Kredito unijos nariai gali naudotis visomis įstaigos paslaugomis išskirtinėmis ir dažnai geresnėmis nei rinkos sąlygomis. Unijos nariai taip pat įgauna teisę dalyvaut ir balsuoti visuotiniuose unijos narių susirinkimuose, rinkti įvairių valdymo organų atstovus, kandidatuoti į organų atstovavimo ar kitas atviras unijos pozicijas. Atskiros kredito unijos gali pasiūlyti ir kitų naudų savo nariams.
 • Kokios yra kredito unijų paskolų palūkanos?
  Kiekviena kredito unija taiko nepriklausomą kainodarą, todėl kiekvienos iš jų indėlių ir paskolų metinė palūkanų norma skiriasi. Vertinant visą kredito unijų sektorių, vartojimo paskolų palūkanos prasideda nuo 5%, būsto paskolų - nuo 2.5%.
Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo