P2P skolinimasis: ką reikia žinoti paskolų gavėjams?

P2P skolinimas(is), kuris yra vykdomas tarpusavio skolinimosi ir sutelktinio finansavimo platformose, auga savo populiarumu. Platformos pritraukia ne tik tūkstančius žmonių, kurie ieško pigesnės alternatyvos greitiesiems kreditams, bet ir dar didesnius skaičius investuotojų, kurie patenkina tokių paskolų ieškančių žmonių poreikius.

P2P skolinimasis

Per šias platformas suteikiamas sutelktinis finansavimas dar yra populiariai vadinamas paskolomis iš žmonių. Toks pavadinimas kyla iš to, kad šias paskolas finansuoja ne kredito įmonė(s) ir ne tarpusavio skolinimo platforma, bet fiziniai asmenys. Plačiau apie šias paskolas galite paskaityti spustelėję nuorodą aukščiau.

O šiame straipsnyje mes padėsime su šiuo skolinimosi būdu nesusidūrusiems žmonėms ir atsakysime į svarbiausius klausimus, kurie kirba kiekvieno naujoko galvoje.

Taigi, ką apie paskolas iš žmonių reikia žinoti paskolų gavėjams?

P2P paskolų specifika ir sąlygos skiriasi priklausomai nuo platformos

Turbūt esate įpratę, kad paskolos tarpusavyje skiriasi tik savo sąlygomis, tačiau visas procesas iki jų gavimo yra identiškas nepriklausomai nuo kreditoriaus. Net nesvarbu kurią paskolos rūšį pasirinksite, visos paskolos internetu yra suteikiamos identišku principu.

P2P platformos paskolas išduoda labai skirtingai. Pavyzdžiui, norint gauti paskolą „Paskolų klube“, jums reikės atsidaryti specialią el. pinigų sąskaitą per kurią bus vykdomos visos transakcijos. Ten jums bus pervesta pasiskolinta suma ir per ją turėsite grąžinti paskolą.

Kitos platformos, pvz. „Finbee“ ar „Savy“, tokių reikalavimų netaiko, todėl pinigus gausite į savo asmeninę banko sąskaitą.

Skirtumai tarp tarpusavio skolinimo platformų yra didesni ir kitose srityse. Pavyzdžiui, registracijos, paraiškos pateikimo ir paskolos gavimo procesuose.

Todėl prieš nuspręsdami įsipareigoti kuriai nors platformai, pirmiausia detaliau susipažinkite su jose esančiais procesais. Kiekvienos iš jų internetinėse svetainėse rasite dažniausiai užduodamų klausimų skyrelį bei nuorodas į kitus įvairius procesus aprašančius puslapius.

Esminis skirtumas lyginant su greitaisiais kreditais – procesų greitis

Paskolos iš žmonių dažnai naudojamos kaip alternatyva greitiesiems kreditams. Tačiau privalote suprasti, kad egzistuoja dideli skirtumai tarp šių paskolų tipų.

Greitieji kreditai išsiskiria tuo, kaip greitai galite pasiskolinti. Kiekviena kredito įmonė pasistengs greitąjį kreditą išduoti dar tą pačią darbo dieną. Dažniausiai tiek laukti apskritai nereikės, nes dauguma tokių įmonių taiko 15 minučių kredito išdavimo standartą.

P2P paskolos nėra išduodamos taip greitai. Vien jūsų paskolos paraiškos įvertinimas gali užtrukti iki kelių darbo dienų. Teigiamo atsakymo atveju, jūs dar turėsite sulaukti investuotojų reakcijos ir veiksmų, nes tik nuo jų pasirinkimo priklausys ar jums pavyks gauti paskolą iš žmonių ir jei taip, kokios galutinės sąlygos (t.y. palūkanos) jai bus pritaikytos.

Todėl tai nėra tobula alternatyva greitoms paskoloms, nes pastarosios yra standartizuotos ir išduodamos per standartizuotą ir mažai įsikišimo reikalaujantį procesą. Tuo tarpu čia kalbame apie asmenines paskolas, kurių sąlygos yra nustatomos individualiai per ilgą paraiškos vertinimo, reitingo priskyrimo ir investavimo procesą. Jis iš viso gali užtrukti net kelias savaites.

Tokių paskolų sąlygos, žinoma, vidutiniškai geresnės nei tas, kurias gali pasiūlyti kredito įmonės. Tačiau to kaina – procesų ilgis.

Puikus refinansavimo paskolų šaltinis

P2P skolinimasis suteikia daug galimybių jų paskolų gavėjams: dėl lanksčių paskolos sąlygų jūs galite patenkinti įvairius poreikius. Sutelktinis finansavimas šioje vietoje gali padėti visais frontais, išskyrus su būsto įsigijimu. Dėl pastarojo reikės kreiptis į banką arba į spec. sutelktinio finansavimo platformas, kurios dar tik kuriasi Lietuvoje.

Tačiau be vartojimo paskolų, tarpusavio skolinimo platformos dažnai gali pasiūlyti ir pigesnę refinansavimo paskolų alternatyvą kredito įmonių siūlomai ekvivalenčiai paslaugai.

Skirtumai tarp kredito įmonių ir tarpusavio skolinimo platformų yra didesni jei kalbėsime apie vartojimo paskolas. Tuo tarpu refinansavimas gali būti ir dažniausiai yra pigesnis, tačiau skirtumai yra mažesni nei lyginant P2P vartojimo paskolas ir greituosius kreditus ar kitas kredito įmonių siūlomas paskolas internetu.

Kas Lietuvoje suteikia paskolas iš žmonių?

Lietuvoje šiuo metu veikia trys sutelktinio finansavimo platformos, teikiančios paskolas iš žmonių. Atsižvelgdami į mūsų joms priskirtus įvertinimus, trumpai apžvelgisime kiekvieną iš jų.

Finbee.lt

„Finbee“ – viena iš trijų platformų, kuri nors ir nesiūlo pačių pigiausių paskolų, tačiau siūlo lanksčias sąlygas. Viena iš platformos išskirtinumų – galimybė pasiskolinus paskolą grąžinti per 14 dienų be jokių papildomų mokesčių ar sąlygų. „Finbee“ taip pat giriasi puikiais klientų atsiliepimais ir įvertinimais bei deklaruoja savo draugišką aptarnavimo kultūrą ir skaidrumą tiek investuotojų, tiek paskolų gavėjų atžvilgiu.

Paskoluklubas.lt

„Paskolų klubas“ – ši platforma giriasi galėdama pasiūlyti mažiausias palūkanas savo paskolos iš žmonių. Tą patvirtinta ir oficiali LB statistika, kuri sako, „Paskolų klube“ vidutinė metinė palūkanų norma yra mažiausia tarp visų P2P platformų Lietuvoje. Be to, ta pati statistika sako, kad čia išduodamų paskolų kaina yra mažesnė ir lyginant su kitomis vartojimo paskolomis. Tai taip pat yra unikali platforma dėl privalomos registracijos jos el. pinigų sąskaitoje. Nepaisant to, kad tai yra reikalavimas, tame galima įžvelgti ir privalumų: skirtingai nei banko sąskaitos, ši „Paskolų klubo“ sąskaita yra visiškai nemokama.

Gosavy.lt

„Savy“ – viena iš pastaruoju metu viešojoje erdvėje mažiau matomų ir aptariamų platformų. Nors lyginant su konkurentais skolinimosi sąlygos yra pakankamai lanksčios, tačiau mažiausia siūloma palūkanų norma yra didžiausia tarp visų trijų platformų. Jei „Finbee“ ir „Paskolų klubas“ atitinkamai siūlo paskolas nuo 7% ir 6% metinių palūkanų, tai „Savy“ jos prasideda nuo 8%.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo