Paskolos su užstatu

Paskola su užstatu arba hipotekinės paskolos yra skolinimosi sandoris, kuomet paskolos gavėjas įkeičia turtą, taip leisdamas paskolos davėjui apsidrausti nuo galimo paskolos gavėjo nemokumo. Dažniausiai yra įkeičiamas nekilnojamasis turtas (namas, butas, žemės sklypas ar kt.), tačiau kai kurios paskolos su užstatu gali būti suteikiamos įkeičiant ir kitą turtą, pavyzdžiui, transporto priemonę paskolos už automobilį atveju.

Paskolos su užstatu dažniausiai pasižymi mažesne palūkanų norma, didesne paskolos suma ir ilgesniu terminu, lyginant su paskolomis be užstato. Tačiau konkrečios paskolos su užstatu sąlygos priklauso nuo konkretaus kreditingumo vertinimo ir įkeičiamo nekilnojamojo turto vertės.

Jei jums reikalinga paskola su užstatu, Lietuvoje tokias paskolas su turto įkeitimu teikia tik dalis kredito davėjų. Dažniausiai tai – kredito unijos.

Reikia atkreipti dėmesį, kad gauti paskolą su turo įkeitimu gali būti ne taip paprasta dėl turto įkeitimo proceso. Jo metu paskolos gavėjui gali reikėti:

  • atlikti profesionalų įkeičiamo turto vertinimą ir gauti atitinkamą pažymą;
  • apdrausti įkeičiamą nekilnojamąjį turtą visam sutarties laikitarpiui.

Paskolos su užstatu privalumai

Tačiau sudėtingesnis paskolos gavimo procesas gali duotiPaskola su užstatu yra naudinga dėl keleto potencialių naudų jos gavėjui:

  • galima pasiskolinti didesnę sumą;
  • galima pasiskolinti su mažesne palūkanų norma;
  • galimas ilgas paskolos grąžinimo terminas: paskola su užstatu yra viena iš ilgalaikės paskolos formų;
  • dėl įkeičiamo turto, kaip apsidraudimo formos, paskolos davėjas gali atitinkamai vertinti kitus kriterijus;
  • pinigus galima panaudoti įvairiems tikslams, kurių įgyvendinimui gali nepakakti vartojimo paskolos.

Svarbu atminti, kad paskolos su turto įkeitimu atveju, nevykdant prisiimtų įsipareigojimų, iškyla grėsmė prarasti įkeistą turtą.

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo