Pigiausios paskolos 2023 metais

Šiame puslapyje galite rasti visas pigiausias paskolas 2023 metais. Prie pateikto sąrašo kreditorių, kurie siūlo pasiskolinti su mažiausia palūkanų norma, taip pat pateikiame ir naujausius duomenis apie kitus paskolos kainą įtakojančius faktorius.

Paskutinis atnaujinimas: 2023-10-05.

Remiama* 1 Fjordbank
1 Kauno kredito unija
1 Paskolų klubas

Nesvarbu ar jūsų paieškos objektas yra pigūs kreditai, vartojimo paskola, paskola automobiliui ar kitos paskolos internetu, Visikreditai.lt pateiks jums visus reikalingus duomenis ir nuorodas į atitinkamus puslapius. Juose bus matomi visi duomenys: metinė palūkanų norma, paskolos suma, vartojimo kredito kainos metinė norma, mėnesio įmoka, sutarties sudarymo ir kiti mokesčiai.

Kas įtakoja paskolos kainą?

Pigiausios paskolos

Galimas daiktas, kad esate vienas iš tų, kuris ieškodamas pigiausios paskolos tikrina tik paskolos palūkanų normą. Tokį instinktą turi labai daug žmonių, nes paskolos kainą jie asocijuoja tik su metine palūkanų norma.

Tačiau tai – didelė klaida. Paskolos kaina susideda iš daug daugiau faktorių, nei vien tik palūkanų norma. Taip, tai neabejotinai yra svarbiausias ir didžiausią įtaką turintis faktorius, bet tikrai ne vienintelis.

Būtent todėl kreditoriai visiems klientams turi pateikti pavyzdinį tipinės paskolos skaičiavimą, kuriame atsispindėtų ir metinė palūkanų norma, ir – dar svarbiau – bendra vartojimo kredito kainos metinės norma, arba BVKKMN. Todėl ieškant pigiausios paskolos didžiausią dėmesį reikėtų skirti lyginant šį rodiklį, o ne palūkanų normą.

Jis daug tiksliau nei metinė palūkanų norma atspindės kokia bus reali jūsų vartojimo kredito mėnesio įmoka. Todėl nėra nerealu susidurti su situacija, kai nors vieno kreditoriaus siūloma vartojimo paskolos metinė palūkanų norma yra mažesnė, reali paskolos gavėjo mokama suma (ir todėl mėnesio įmoka) bus didesnė. Tačiau jei vieno kreditoriaus BVKKMN bus mažesnis – tai garantuoja ir mažesnę mėnesio įmoką, kitiems faktoriams išliekant tokiems pat.

Tačiau BVKKMN rodiklis taip pat neįtraukia visų galimų mokėjimų. Jis neįtraukia tokių mokesčių, kurie nėra garantuojami, tik galimi. Tarp jų yra paskolos grąžinimo termino pratęsimas ir mokestis už išankstinį grąžinimą, kai visa paskolos suma ar jos dalis yra grąžinama anksčiau sutartyje numatyto termino.

Todėl norint visapusiško paskolų palyginimo, siūlytume atkreipti dėmesį ir į šiuos skaičius. Tą padaryti lengviausia Visikreditai.lt svetainėje, pasirinkus norimą kreditorių: jo apžvalgos puslapyje rasite lentelę, kurioje galėsite susipažinti su bendromis ir kitomis kreditoriaus siūlomimis sutarties sąlygomis, kuriose rasite ir visus taikomus mokesčius ir jų dydžius.

Galutinėje analizėje, paskolos kainą tiesiogiai įtakoja šie veiksniai:

  • metinė palūkanų norma;
  • paskolos sutarties sudarymo mokestis;
  • paskolos administravimo mokestis.

Pigiausios paskolos palūkanų normos ir sumos santykis

Pigios paskolos

Natūralu, kad ieškote pigios paskolos. Bet reikia suprasti, kad kartais galite reikėti paaukoti kažką kitą, kad būtų galima pasiskolinti pigiau.

Kartais vardan mažesnės palūkanų normos galite reikėtų pasirinkti prastesnį ir mažiau į kompromisus einantį klientų aptarnavimą. Kartais – mažiau lankstumo (pvz. negalėjimo prasitęsti paskolos grąžinimo termino).

O kartais gali reikėti daryti pasirinkimą tarp paskolos sumos ir kainos. Visikreditai.lt duomenimis, 2023 metais pigiausias paskolas (matuojant pagal metinę palūkanų normą) siūlo kreditoriai, pateikti puslapio viršuje pateiktoje pigiausių paskolų palyginimų lentelėje.

Ten nurodyta minimali tipinės paskolos metinė palūkanų norma. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į du dalykus. Pirma, tai – metinė palūkanų norma, todėl nors ji labiausiai įtakoja paskolos kainą, tai nėra vienintelis kriterijus jai nustatyti (dėl konkretesnio kainos vertinimo skaitykite aukščiau esantį straipsnio skyrių). Antra, šie kreditoriai siūlo labai skirtingas paskolų sumas ir jų rėžius.

Jie svyruoja labai smarkiai. Minimali paskolos suma kinta nuo 300 iki 1 000 eurų, o maksimali – nuo 10 000 iki 20 000 eurų. Todėl galimybės gauti pigiausią paskolą priklausys ne tik nuo pasirinkto kreditoriaus, bet ir nuo norimos pasiskolinti sumos.

Detaliau įvertinti savo pasirinkimą ir kokį kompromisą jums reikės priimti ne tik kalbant apie metinę palūkanų norma, bet ir apie kitus kintamuosius galite paspaudę ant bet kurios aukščiau esančios nuorodos. Taip pat galite pasikliauti mūsų, bet kurios paskolos rūšies puslapyje palyginimo ir rekomendacijų lentelėje pateikta informacija.

Pigiausios paskolos skaičiuoklė ir palyginimas

Pigiausios paskolos skaičiavimas gali būti dvejopas: skaičiuojant metinę palūkanų normą (MPN) arba bendrą vartojimo kredito kainos metinė normą (BVKKMN). Lyginant paskolas pagal šias skirtingas normas, galima gauti skirtingus rezultatus.

MPN apskaičiuoja tik bendrą metinę palūkanų normą, kuri nebūtinai parodys realų, kiekvieną mėnesį mokamų palūkanų dydį, nes jis priklauso ne nuo visos kredito sumos, bet nuo paskolos likučio.

Tuo tarpu BVKKMN yra tikslesnis rodiklis ir dėl to, kad jis atsižvelgia į mėnesinius mokėjimus ir dėl to, kad jis įtraukia kitus kredito mokėjimus, ne tik palūkanas. Todėl lyginant paskolas ir ieškant pigiausios iš jų, reikėtų skaičiuoti ir palyginti MPN ir BVKKMN normas.

Pigiausių paskolų rūšys

Galiausiai, jei kalbame apie pigiausios paskolos ar bent jau pigios paskolos paieškas, tai turbūt svarbu įvertinti ir ko konkrečiai jums reikia.

Skirtingos paskolų rūšys turi skirtingus kreditorius ir skirtingas sąlygas. Pavyzdžiui, greitieji kreditai nėra išduodami kiekvieno kreditoriaus, todėl šį paskolų rūšis turi pakankamai specifiškus paskolų davėjus. Tai reiškia, kad ir jų siūlomos sąlygos skirsis nuo tų, kuriomis išduodama vidutinė vartojimo paskola, kuri yra plačiausias ir dažniausiai išduodamų paskolų rūšis. Pagal žmonių paieškas, galime išskirti šias paskolų rūšis:

  1. Būsto paskolos;
  2. Paskolos iš žmonių;
  3. Paskolos būsto remontui;
  4. Paskolos automobiliui;
  5. Vartojimo paskolos;
  6. Greitieji kreditai.

Bet net ir kalbant apie vartojimo paskolos kainas, jos gali ženkliai skirtis nuo, pavyzdžiui, autolizingo ar tuo labiau būsto paskolos, kuri savo specifika ir kaina yra toliausiai nutolusi nuo vartojimo paskolos. Todėl kalbėti apie pigiausią paskolą abstrakčiai nėra korektiška ir tikslinga, nes galiausiai kiekvienam žmogui yra reikalinga specifinė paskola konkrečiam poreikiui patenkinti.

Ne visais atvejais galite rinktis paskolą laisvai. Kartais ji yra per daug glaudžiai susieta su konkrečiu įsipareigojimu. Būsto paskola yra įsipareigojimas būstui įsigyti kartu su užstatu, todėl nors tai vidutiniškai yra pigiausia paskola, jos negalėsite gauti bet kokiam poreikiui patenkinti. Tas pats galioja ir kalbant apie paskolą automobiliui ar paskolą būsto remontui.

Tuo tarpu vartojimo paskola nereikalauja užstato ir įsipareigojimo konkrečiam pirkiniui. Bet dažniausiai vartojimos paskolos suma yra ribota, todėl taip pat negali būti naudojama bet kokiam pirkiniui, nors ji yra daug universalesnė už

Kaip matote, pirmiausia jums reikia įsivertinti savo poreikį ir tik tuomet palyginti atitinkamus kreditorius pagal jus dominantį kriterijų. Tik taip rasite visapusiškai tinkamiausią ir ne tik pigiausią paskolą gali pasiūlyti kreditorių.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo