Kaip sužinoti, kam ir kiek esate skolingas?

Ne visada gali pavykti sekti ar tinkamai suvaldyti savo įsipareigojimus. Tokiais atvejais padeda skolų tikrinimas: įvairūs skolininkų sąrašai, kuriuose galite pasitikrinti informaciją apie savo turimus įsipareigojimus, pradelstus mokėjimus ar skolas antstoliams. Jei norite sužinoti kiek ir kam esate skolingas, turite kelis – mokamus ir nemokamus – skolų tikrinimo pasirinkimus, priklausomai nuo to, kokios informacijos jums reikia.

Paskolų rizikos duomenų bazė

Pirmiausia, galite susipažinti su Lietuvos banko administruojamoje Paskolų rizikos duomenų bazėje esančiais savo asmens duomenimis. Šioje duomenų bazėje yra kaupiama informacija apie fizinių ir juridinių asmenų finansinius įsipareigojimus, kita susijusi informacija. Duomenis Lietuvos bankui teikia bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformų operatoriai ir kiti oficialūs vartojimo kreditų davėjai.

Kiekvienas fizinis ar juridinis asmuo gali nemokamai susipažinti su savo asmeniniais duomenimis, kurie yra kaupiami duomenų bazėje. Pateiktoje ataskaitoje galėsite matyti savo esamus ir buvusius įsipareigojimus, apie pripažinimą nevykdančiu įsipareigojimų arba vėl vykdančiu įsipareigojimus, apie duomenų gavėjus, kuriems buvo pateikta informacija apie asmenį per paskutinius dvejus metus.

Susipažinti su duomenų bazėje esančiais asmens duomenimis galite prisijungę per Elektroninius valdžios vartus arba pateikę nustatytos formos prašymą raštu.

Skolos antstoliams

„Creditinfo Lietuva“ taip pat teikia informaciją apie skolas antstoliams bei jų vykdomas bylas jūsų vardu. Ataskaitoje galėsite susipažinti su detalia informacija apie kiekvieną jūsų vardu vykdomą antstolių bylą, jų būseną, pobūdį, terminus, įsiskolinimų (išieškotinos sumos) dydį, likutį ir informaciją apie išieškotojus. Antstolių vykdomų bylų ataskaitą galite užsisakyti čia: antsolių informacija. Ataskaita apie vykdomas bylas kainuoja 17.95 EUR, o ataskaita kartu su istorinių bylų informacija – 39.95 EUR.

Nemokama alternatyva yra antstolių vykdomųjų bylų portalas – antstoliai.lt, kuriame galite susipažinti su informacija apie vykdomąsias antstolių bylas jūsų atžvilgiu.

Asmeninė kredito istorija

Detalią informaciją apie savo buvusius ir turimus įsipareigojimus, nepadengtus įsiskolinimus ar pradelstus mokėjimus galite rasti savo asmeninėje kredito istorijoje. Gauti nemokamą kredito istorijos ataskaitą ir susipažinti su ten esančiais asmeniniais duomenimis galite per „Creditinfo Lietuva“ savitarną. Ataskaitoje matysite savo kredito reitingą, finansinius įsipareigojimus, padengtus įsiskolinimus, mokėjimų istoriją, verslo sąsajas bei informaciją apie domėjimąsi jūsų duomenimis.

Administracinės baudos ir kitos skolos valstybei

Jei norite sužinoti apie savo prievoles ar skolas valstybei, tą galite padaryti prisijungę prie Mano VMI savitarnos sistemos. Ten rasite informaciją apie savo mokestines prievoles, skolas, baudas, delspinigius, palūkanas bei kitą susijusią informaciją apie savo turimus finansinius įsipareigojimus valstybei.

Tuo tarpu prisijungę prie savo Sodros paskyros, galite sužinoti savo sveikatos draudimo (PSD) įmokų skolas bei dėl jų nemokėjimo susidariusių delspinigių dydį.

Mano skolos pagal asmens kodą

Sužinoti dydį skolos pagal asmens kodą šiuo metu galimybės nėra. Skolų tikrinimas yra atliekamas prisijungiant prie kiekvienos iš aukščiau nurodytų sistemų pagal kiekvienos jų individualią identifikavimo ir prisijungimo tvarką.

Nemokamai sužinoti savo skolas galite per visas aukščiau pristatytas sistemas, išskyrus kai kurias „Creditinfo Lietuva“ teikiamas paslaugas.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo