Vartojimo paskolos

Vartojimo paskola – finansinė pagalba bet kokiam poreikiui finansuoti. Palyginkite pasiūlymus, išsirinkite pigiausią vartojimo paskolą siūlantį vartojimo kredito davėją ir sudarykite sutartį tiesiog internetu. Galima imti vartojimo paskolą iki 30 000 eurų, jei tai leidžia jūsų kredito istorija ir finansinės galimybės.

Vartojimo paskolos skaičiuoklė

Norėdami įsivertinti preliminarias vartojimo paskolos sąlygas, jos kainą ir sužinoti kiek potencialiai galėsite pasiskolinti atsižvelgiant į jūsų finansinę padėtį, kviečiame pasinaudoti vartojimo kredito skaičiuokle.

Įvertinkite tai, kad skaičiuoklės duomenys yra tik demonstraciniai. Konkretaus finansavimo pasiūlymo sąlygos priklausys nuo pasirinko kredito davėjo, jūsų kredito istorijos, finansinės padėties ir kreditingumo vertinimo.

Pigiausia vartojimo paskola

Vartojimo paskolos

Pigiausios paskolos siekis yra suprantamas. Imant vartojimo paskolą visada siekiama, kad jai būtų taikomos mažiausios palūkanos. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad vartojimo paskolos palūkanos yra tik vienas jos kainą sudarantis komponentas. Paėmus paskolą taip pat yra mokami ir kiti mokesčiai: sutarties sudarymo mokestis, administravimo mokestis ir kt. Tai reiškia, kad pigiausia vartojimo paskola nebūtinai bus ta, kuri turės mažiausią metinę palūkanų normą.

Todėl skolinantis vartojimui visada reikia žiūrėti ką rodo bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN). Tai yra tiksliausiai vartojimo kredito kainą nurodanti norma, kuri apskaičiuojama įtraukiant ne tik palūkanų, bet ir kitų mokesčių mokėjimus. Todėl ieškantiems pigios paskolos visada reikėtų įvertinti ne tik palūkanų normą, bet ir kitus mokesčius, ką geriausiai atspindi būtent BVKKMN. Tai padės užtikrinti, kad pasirinkta paskola pigiau nebus teikiama kitur, o jūs parašą uždėsite ant tikrai pigios paskolos sutarties.

Vartojimo paskolos be užstato

Vartojimo kreditai be užstato

Imant vartojimo paskolą nėra privaloma įkeisti turtą, todėl paskolos gavėjas nerizikuoja prarasti įkeistą turtą nemokumo atveju. Vartojimo paskolos be užstato yra naudingos, kai norima pasiskolinti greitai ir paprastai, nes nesant būtinybės turto įkeitimui, skolinimos procesas supaprastėja, todėl tampa prieinama vartojimo paskola internetu, kurią galima gauti dar tą pačią darbo dieną ar net greičiau.

Tačiau reikėtų turėti omenyje, kad kai kurie kredito davėjai suteikia galimybę pasiskolinti ir įkeičiant turtą. Tokiu atveju galima tikėtis gauti pigią paskolą, nes ją suteikiantis kreditorius teoriškai prisiima mažesnę riziką. Tačiau kiekvieną atvejį reikėtų vertinti individualiai, nes kartais vartojimo paskola be užstato gali būti ir pigesnė, nei alternatyva, kurią siūlo brangesnę kainodarą taikantis kredito davėjas.

Vartojimo paskolų palyginimas

Vartojimo paskolas išduoda daugiau nei pusšimtis Lietuvos banko prižiūrimų kredito davėjų. Jie skiriasi pagal veiklos pobūdį. Lietuvoje prieinama:

 • Banko vartojimo paskola.
 • Kredito unijos vartojimo paskola.
 • Tarpusavio skolinimo platformų vartojimo paskola ir kt.

Taip pat ženkliai skiriasi jų siūlomos vartojimo paskolos palūkanos ir BVKKMN, kurią galima matuoti pagal MPN ir BVKKMN vertes.

Vartojimo paskolų palyginimas galimas keliais būdais:

 • Pasinaudojus tokių paskolų palyginimo platforma, kurioje pateikiamos preliminarios (tipinės) paskolos sąlygos.
 • Pateikus paraišką keliems vartojimo kredito davėjams ir palyginus jų pateiktus pasiūlymus.
 • Pateikus paraišką per vartojimo paskolos tarpininkus, kurie padeda gauti paskolą.

Būtina atkreipti dėmesį, kad paskolų palyginimas pagal preliminarias sąlygas nereiškia, kad jos bus pritaikytos jums. Vartojimo paskola yra asmeninė, todėl kiekvienu atveju jos sąlygos yra nustatomos atsižvelgiant ne tik į preliminarią vartojimo kredito davėjo kainodarą, bet ir į paraišką pateikusio asmens kreditingumo vertinimą.

Asmeninė paskola

Asmeninė paskola yra galimybė pasiskolinti vartojimui būtent jums pritaikytomis sąlygomis. Vartojimo kredito davėjai įprastai taiko būtent individualią palūkanų normą ir bendrą kainodarą. Ji yra nustatoma atliekant kreditingumo vertinimą, įvertinant pateiktą asmens paraišką, kredito istoriją, turimus įsipareigojimus, pajamas ir kitą informaciją. Todėl ieškantys asmeninės paskolos visada galės pasiskolinti su būtent jiems pritaikytomis sąlygomis.

Tai aktualiausia tiems, kurie turi itin gerą kredito istoriją ir gerą asmeninę finansinę padėtį. Tokiu atveju vartojimo paskola, kuriai yra pritaikomos kuo labiau jų realią finansinę situaciją atitinkančios palūkanų normos, geriausiai atitiks jų poreikį paimti pigiausią vartojimo paskolą. Tą pasiekti galima kreipiantis į vartojimo kredito davėjus, kurie turi mažiausią potencialią bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN) ir todėl gali potencialiai pasiūlyti geriausias skolinimosi sąlygas.

Kaip gauti vartojimo paskolą?

Norint gauti vartojimo paskolą, jums reikės atitikti visus kredito davėjo reikalavimus, sėkmingai praeiti kreditingumo vertinimą ir sudaryti sutartį. Kiekvieno kredito davėjo atveju reikėtų sekti jo numatytą ir dažniausiai jo interneto svetainėje nurodytą veiksmų seką. Bendrai, kad gauti vartojimo paskolą internetu reikia:

 1. Apsilankyti pasirinkto kredito davėjo interneto svetainėje.

 2. Pasinaudoti kredito skaičiuokle ar kitu būdu nurodyti norimas sąlygas (sumą ir terminą).

 3. Susipažinti su pateikiamu tipinės paskolos skaičiavimo pavyzdžiu, kitos sąlygomis.

 4. Užpildyti paskolos paraišką, nurodant asmens ir kitus prašomis duomenis, patvirtinti tapatybę.

 5. Jei paraiška įvertinama sėkmingai, o mokumo vertinimas – teigiamas, susipažinkite su sutartimi ir ją pasirašykite.

Kas gali gauti paskolą?

Kas gali gauti vartojimo paskolą numato Atsakingojo skolinimo nuostatai, kiti susiję teisės aktai ir paties kredito davėjo tvarkos. Kiekvienu atveju konkretūs reikalavimai imant paskolą gali skirtis, tačiau bendrai, be kitų sąlygų, norint pasiskolinti, paskolos gavėjas turi:

 • Būti bent 18 metų amžiaus.

 • Būti Lietuvos Respublikos pilietis arba turėti leidimą nuolatiniam gyvenimui šalyje.

 • Kartu su sutuoktiniu neturėti įsiskolinimų, pradelstų mokėjimų, o turimi įsipareigojimai neturi viršyti 40% mėnesio pajamų.

 • Gauti oficialias pajamas, esamoje darbovietėje dirbti ne trumpiau nei 4 mėnesius.

Vartojimo paskolos: dažniausiai užduodami klausimai

Vartojimo paskola – kas tai?

Vartojimo paskolos – privatiems klientams skirtos, turto įkeitimo nereikalaujančios paskolos, kurias galima gauti internetu. Pasiskolintus pinigus galima panaudoti savo nuožiūra, nes  šių paskolų sutartis nėra susiejama su jokiu konkrečiu pirkiniu, skirtingai nei kai kurių kitų kreditų atveju.

Kas yra vartojimo paskola be pabrangimo?

Ieškodami pigios paskolos, neišvengiamai susidursite su vartojimo paskolos be pabrangimo arba nemokamos paskolos pasiūlymu. Tai yra tokia paskola, pagal kurios sąlygas grąžinsite tiek, kiek pasiskolinsite. Tai yra, grąžinus visą paskolą per sutarties sąlygose numatytą terminą (ir atsižvelgiant į kitas sąlygas), jūs galėsite nemokėti palūkanų ir grąžinti tik pasiskolintą sumą. Konkrečios tokio pasiūlymo sąlygos gali skirtis atsižvelgiant į paskolos gavėjo kreditingumo vertinimą, akciją siūlančios įstaigos sąlygas ir kt. Plačiau: Paskolos be palūkanų.

Kiek galiu pasiskolinti?

Paskolos suma priklauso nuo vartojimo kredito davėjo, jūsų turimų įsipareigojimų ir pajamų santykio, kredito istorijos. Norėdami sužinoti, kiek galite pasiskolinti, preliminarų atsakymą galite gauti pasinaudoję vartojimo paskolos skaičiuokle, o tikslų atsakymą – kreipęsi į vartojimo paskolos davėją.

Kaip greitai galima gauti vartojimo paskolą?

Priklausomai nuo pasirinkto paskolos davėjo, vartojimo paskolos išdavimas trunka nuo 15 min. iki 5 darbo dienų. Jei jums reikalingas skubus kreditas, jų ieškokite čia: Greitieji kreditai.

Ar vartojimo paskolas galima refinansuoti?

Taip, tačiau tai priklauso nuo turimų įsipareigojimų ir individualaus sutarimo su pasirinkti kreditoriumi. Su visais refinansavimo pasiūlymais galite susipažinti čia: Paskolų refinansavimas.

Ar galima pasiskolinti dirbantiems užsienyje?

Taip, tačiau ne visi kredito davėjai suteikia tokią galimybę. Be to, paskolos gavėjo gali būti prašoma pateikti jo pajamas užsienyje įrodančius dokumentus. Plačiau: Paskolos dirbantiems užsienyje.

Kuo vartojimo paskola skiriasi nuo lizingo?

Vartojimo paskola, kitaip nei lizingas, nėra susiejama su konkrečiu pirkiniu, todėl gavus tokią paskolą jums į banko sąskaitą yra pervedami pinigai, kuriuos galite panaudoti bet kokiam tikslui.

Ar vartojimo paskolą galima grąžinti anksčiau laiko?

Taip, visi kredito davėjai suteikia galimybę paskolą grąžinti iki jos sutarties termino pabaigos dalimi arba visą iš karto. Dauguma davėjų tą leidžia padaryti nemokamai, perskaičiuodami palūkanas kliento naudai, tačiau dėl konkrečių grąžinimo sąlygų reikėtų pasikonsultuoti su pasirinkto kreditoriaus atstovais. Plačiau: paskolos grąžinimas anksčiau laiko.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo