Paskolos iš žmonių tarpusavio skolinimo platformose [2023]

Tarpusavio (P2P) skolinimo platformos teikia pigias ir lanksčias paskolas. Paskolos iš žmonių nėra įprasti greitieji kreditai, todėl jų gauti per 15 minučių nepavyks. Tačiau jos taip pat išduodamos internetu ir jei galite sau leisti luktelti iki keleto dienų, kol investuotojai padengs jūsų norimos paskolos sumą – skolintis iš žmonių yra puikus pasirinkimas, jei ieškote pigiausios paskolos

Paskutinis atnaujinimas: 2023-08-09.

1 Finbee
Plačiau+
9.1
Viena populiariausių tarpusavio skolinimo platformų, kuri gali pasiūlyti lanksčias paskolos sąlygas bei vieną mažiausių metinių palūkanų normą vartojimo kreditams. Finbee siūlo įvairias paskolas, kiekvienos kurių sąlygos yra pritaikomos individualiai, atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito istoriją ir kreditingumo vertinimą. Kreditams taip pat nuolat taikomos akcijos ir nuolaidos.
Paskolos kaina
8.4
Sąlygų lankstumas
8.6
Informacijos skaidrumas
8.8
Patogumas
9.1
Privalumai:
 • Viena mažiausių vartojimo kredito kainų dėl investuotojų konkurencijos platformoje
 • Lanksčios paskolos sąlygos, leidžiančios pasiskolinti iki 25 000 eurų iki 84 mėn. laikotarpiui
 • 14 dienų paskolos grąžinimo garantija
 • Individualiai derinamos paskolos sąlygos
 • Galimybė gauti paskolų refinansavimą
 • Modernus ir intuityvus internetinės svetainės dizainas
Trūkumai:
 • Pinigai paskolos gavėją gali pasiekti tik po 3-4 darbo dienų nuo paraiškos pateikimo
 • Minimali paskolos suma net 300 eurų - netinkama ieškantiems nedidelio greitojo kredito
2 Paskolų klubas
Plačiau+
8.5
Tarpusavio skolinimosi platforma, kurios šūkis - „žmonės žmonėms“. Paskolos iš žmonių šioje platformoje yra suteikiamos vienomis geriausių sąlygų Lietuvoje, lyginant tiek su kitomis platformomis, tiek su kredito bendrovėmis ar bent bankais.
Paskolos kaina
9.1
Sąlygų lankstumas
9.2
Informacijos skaidrumas
9.3
Patogumas
7.8
Privalumai:
 • Mažiausia vidutinė palūkanų norma pagal Lietuvos Banko pateiktus statistinius duomenis;
 • Lanksčiausios sąlygos paskolos sumos ir termino atžvilgiu;
 • Paprasta greita vartojimo paskola gali būti suteikta per 10 min.;
 • Nėra paskolos sutarties mokesčio.
Trūkumai:
 • Didelis paskolos administravimo mokestis.
3 Blender.loans
Plačiau+
8
„BLender“ - tarptautinis tarpusavio skolinimo platformos operatorius, Lietuvoje teikiantis įvairius vartojimo kreditus, refinansavimą, kitas finansavimo paslaugas. Įmonė yra įtraukta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų sąrašą. Jos teikiamų paskolų sąlygos yra vienos geriausių, jei skolinamasi didesnė suma. Paskolos kaina (BVKKMN) ženkliai išauga, jei imama mažesnės vertės paskola.
Paskolos kaina
8.5
Sąlygų lankstumas
7.6
Informacijos skaidrumas
8.1
Naudojimasis svetaine
8.2
Privalumai:
 • Viena mažiausių paskolos kainų Lietuvoje, jei paskolos suma yra didesnė;
 • Suteikiamas refinansavimas;
 • Paskolą galima gauti per interneto svetainę ir mobiliąją programėlę.
Trūkumai:
 • Aukšti minimalūs paskolos mokesčiai, dėl kurių smulkus kreditas tampa nekonkurencingai brangiu;
 • Ilgas 12 mėn. minimalus paskolos grąžinimo terminas;
 • Puslapyje nėra tiksliai nurodyta minimali ir maksimali paskoloms taikoma BVKKMN.
Daugiau kreditorių

* „Visi Kreditai“ dalyvauja partnerystės programoje su trečiąja šalimi. Tai reiškia, kad mes galime gauti komisinį atlygį lankytojui sudarius paskolos sutartį per mūsų nuorodą. Mūsų dalyvavimas šioje programoje neįtakoja galutinės Jūsų už paskolą mokamos kainos. Su mūsų vertinimo metodologija galite susipažinti paspaudę nuorodą.

Kas yra tarpusavio skolinimosi platformos?

Paskolos iš žmoniųTarpusavio skolinimosi platforma (angl. peer-to-peer lending arba P2P) yra vieta, kurioje yra teikiamos paskolos „žmonės žmonėms principu. Tai yra platforma, kurioje vyksta tarpusavio skolinimas ir žmogus žmogui skolina pinigus. Joje susitinka užsidirbti norintys investuotojai ir pasiskolinti norintys žmonės. Pastarieji pateikia paraišką paskolai gauti ir nurodo norimą pasiskolinti sumą. Tuomet investuotojai, konkuruodami tarpusavyje, investuoja į dominančią paskolą, siūlydami vis žemesnes palūkanas. Paskolos paraišką pateikęs asmuo gauna pinigus, o investuotojai – atitinkamas teises į dalį visos paskolos sumos ir kasmėnesinių kredito įmokų. Toks yra pagrindinis tarpusavio skolinimo principas.

Tarpusavio skolinimo platforma, o tiksliau – jos valdytojas/operatorius, yra nepriklausoma trečioji šalis, kuris tik tarpininkauja tarp kredito davėjų (investuotojų) ir kredito gavėjų. Jos pareiga – užtikrinti sklandų platformos veikimą, kredito įmokų mokėjimą ir paskolų grąžinimą, paskolos paraiškų kokybę bei prisiimti kitas technines ir administracines atsakomybes. Už šių atsakomybių vykdymą ir platformos veikimo užtikrinimą yra mokamas tarpininkavimo mokestis, kuris gali sudaryti ir nemažą dalį visos mokamos kredito kainos.

Būtent platformos operatorius sprendžia, kurios paskolų paraiškos yra patenkinamos ir pristatomos investuotojams, o kurios – atmetamos. Norint užtikrinti investuotojų lojalumų ir investuotų pinigų grąžą, yra atrenkamos tik kokybiškos paskolų paraiškos, kurioms yra priskiriamas skirtingas reitingas, nusakantis riziką, t.y. tikimybę, kad paskola gali būti negrąžinti ir jos gali reikėti išieškoti.

Dėl šios priežasties, paskolos iš žmonių gali turėti griežtesnius standartus nei kredito bendrovių išduodami greitieji kreditai ar paskolos internetu. Todėl paskolos bedarbiams, studentams ar kitiems stabilių pajamų neturintiems asmenims nebus suteiktos tarpusavio skolinimo platformuose. Tačiau paskolos turintiems skolų gali būti suteikiamos, dažniausiai kartu su refinansavimu (žr. žemiau).

Kuo paskolos iš žmonių pranašesnės už greituosius kreditus?

Tarpusavio skolinimosi platformų teikiamos paskolos iš privačių asmenų yra gerokai pranašesnės už greituosius kreditus. Savo sąlygomis ir specifika jos yra panašesnės bankų paskoloms nei greitiesiems kreditams. Galime trumpai apžvelgti pagrindines priežastis, kodėl verta rinktis paskolos iš žmonių:

 1. Mažesnės palūkanos. Dėl tarpusavyje konkuruojančių investuotojų, kurie turi nuosekliai siūlyti kuo mažesnę kainą, kad galėtų savo pinigus investuoti į pasirinktą paskolą, paskola iš žmonių beveik visada bus išduota mažesnėmis palūkanomis ir mažesniu BVKKMN nei greitieji kreditai. Jei jūsų kreditingumas geras – galite tikėtis gauti paskolą itin mažomis palūkanomis.
 2. Lankstesnės sąlygos. Greitųjų kreditų bendrovės siūlo paskolas įvairiomis sąlygomis; kai kurios vos kelių šimtų eurų vertės paskolą mėnesiui, kitos – gerokai platesnės apimties. Tačiau paskolos iš žmonių beveik visais atvejais turi platesnį pasirinkimo spektrą: priklausomai nuo platformos, pasiskolinti galima iki 30 000 eurų ir iki 7 metų terminui.
 3. Paskolų refinansavimas. Be kitų teikiamų paslaugų, visos Lietuvoje veikiančios tarpusavio skolinimo platformos suteikia ir paskolų refinansavimo paslaugą. Visi aukščiau išvardinti paskolų iš žmonių privalumai atsispindi ir čia: refinansavimo sąlygos yra itin lanksčios ir derinamos individualiai.

Skolinimosi iš žmonių trūkumai

Nepaisant akivaizdžių ir reikšmingų tarpusavio skolinimosi platformų teikiamų paskolų iš žmonių privalumų, verta pastebėti ir keletą trūkumų.

 1. Griežtesnės sąlygos. Pasiskolinti iš žmonių nėra taip paprasta, kaip gauti greitąjį kreditą. Skolintis iš žmonių yra sudėtingiau: paskolos iš žmonių atveju dažniausiai yra taikomi griežtesni skolinimo standartai.
 2. Ilgesnis procesas. Yra įprasta, kad greitos paskolos yra išduodamos tą pačią darbo dieną, o dažnai ir per 15 minučių nuo paskolos paraiškos patvirtinimo. Tuo tarpu šiose platformose gali reikėtų nueiti ilgesnį kelią, ko vartojimo paskolos pinigai atsidurs jūsų banko sąskaitoje: tai gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos darbo dienų, o kai kuriais atvejais ir dar ilgiau.

Kuri tarpusavio skolinimo platforma yra geriausia?

Pigiausios paskolosŠiuo metu Lietuvoje veikia keturios didesnės tarpusavio skolinimosi platformos: Finbee, Paskolų klubasSavy ir Blender. Visų jų siūlomos paskolų sąlygos yra labai panašios ir beveik visais atvejais geresnės už greitųjų kreditų davėjų siūlomas alternatyvas. Todėl ieškant pigiausios paskolos, tikėtina, kad sau tinkamiausią pasiūlymą rasite vienoje iš šių įmonių.

Kiekviena tarpusavio skolinimo platformų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl negalima teigti, kad kuri nors viena iš jų yra geresnė už kitas visose srityse. Viskas priklauso nuo jūsų poreikio. Be to, kadangi paskolos iš žmonių sąlygos yra nustatomos individualiai, atlikus kreditingumo vertinimą ir investuotojams priėmus sprendimus dėl skolinimo, jums pasiūlytos paskolos sąlygos gali skirtis priklausomai nuo to, kaip platformos operatorius įvertins jūsų finansinę padėtį ir mokumą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo