Paskolos iš žmonių tarpusavio skolinimo platformose [2024]

Tarpusavio (P2P) skolinimo platformos teikia pigias ir lanksčias paskolas. Paskolos iš žmonių nėra įprasti greitieji kreditai, todėl jų gauti per 15 minučių nepavyks. Tačiau jos taip pat išduodamos internetu ir jei galite sau leisti luktelti iki keleto dienų, kol investuotojai padengs jūsų norimos paskolos sumą – skolintis iš žmonių yra puikus pasirinkimas, jei ieškote pigiausios paskolos

Paskutinis atnaujinimas: 2024-01-09.

Remiama* 1 Finbee
Plačiau+
9.1
Viena populiariausių tarpusavio skolinimo platformų, kuri gali pasiūlyti lanksčias paskolos sąlygas vartojimo kreditams. Finbee siūlo įvairias paskolas, kiekvienos kurių sąlygos yra pritaikomos individualiai, atsižvelgiant į paskolos gavėjo kredito istoriją ir kreditingumo vertinimą. Kreditams taip pat dažnai taikomos akcijos ir nuolaidos.
Paskolos kaina
8.4
Sąlygų lankstumas
8.6
Informacijos skaidrumas
8.8
Patogumas
9.1
Privalumai:
 • Lanksčios paskolos sąlygos, leidžiančios pasiskolinti iki 25 000 eurų iki 84 mėn. laikotarpiui
 • 14 dienų paskolos grąžinimo garantija
 • Individualiai derinamos paskolos sąlygos
 • Galimybė gauti paskolų refinansavimą
 • Modernus ir intuityvus internetinės svetainės dizainas
Trūkumai:
 • Pinigai paskolos gavėją gali pasiekti tik po 3-4 darbo dienų nuo paraiškos pateikimo
 • Minimali paskolos suma 300 eurų - netinkama ieškantiems nedidelio greitojo kredito
2 Paskolų klubas
Plačiau+
8.5
Viena iš Lietuvoje veikiančių tarpusavio skolinimo platformų, kurioje galima gauti skirtingų tipų paskolas išskirtinai lanksčiomis sąlygomis (vertinant galimą pasiskolinti sumą ir sutarties terminą).
Paskolos kaina
9.1
Sąlygų lankstumas
9.2
Informacijos skaidrumas
9.3
Patogumas
7.8
Privalumai:
 • Lanksčiausios sąlygos paskolos sumos ir termino atžvilgiu;
 • Vartojimo paskola gali būti suteikta per 10 min. (t.y. tiek užtrunka pinigų pavedimas);
 • Nėra paskolos sutarties mokesčio.
Trūkumai:
 • Didelis paskolos administravimo mokestis.
3 Savy
Plačiau+
8.5
Paskolas iš žmonių teikiantis tarpusavio skolinimo platforma. Kaip ir kitos, ji gali pasiūlyti lanksčias paskolos sąlygas bei santykinai žemas palūkanas. Kitos sąlygos (pvz. mokesčiai) labai priklauso nuo paskolos gavėjo kreditingumo reitingo.
Paskolos kaina
8.7
Sąlygų lankstumas
8.6
Informacijos skaidrumas
8.1
Patogumas
8.2
Privalumai:
 • Santykinai mažos palūkanos
 • Kredito įmokos atidėjimo akcija refinansuojant pasolas
 • Lanksčios sąlygos, leidžiančios pasiskolinti iki 30 000 eurų iki 10 metų laikotarpiui
 • Suteikiamas paskolų refinansavimas
 • Nereikia mokėti grąžinant paskolą anksčiau laiko
Trūkumai:
 • Pakankamai aukšti tarpininkavimo ir sutarties sudarymo mokesčiai
 • Santykinai lėtai pateikiamas atsakymas dėl paskolos
4 Blender.loans
Plačiau+
8
„BLender“ - tarptautinis tarpusavio skolinimo platformos operatorius, Lietuvoje teikiantis įvairius vartojimo kreditus, refinansavimą, kitas finansavimo paslaugas. Įmonė yra įtraukta į Lietuvos banko vartojimo kreditų davėjų sąrašą. Jos teikiamų paskolų sąlygos yra vienos geriausių, jei skolinamasi didesnė suma. Paskolos kaina (BVKKMN) ženkliai išauga, jei imama mažesnės vertės paskola.
Paskolos kaina
8.5
Sąlygų lankstumas
7.6
Informacijos skaidrumas
8.1
Naudojimasis svetaine
8.2
Privalumai:
 • Viena mažiausių paskolos kainų Lietuvoje, jei paskolos suma yra didesnė;
 • Suteikiamas refinansavimas;
 • Paskolą galima gauti per interneto svetainę ir mobiliąją programėlę.
Trūkumai:
 • Aukšti minimalūs paskolos mokesčiai, dėl kurių smulkus kreditas tampa nekonkurencingai brangiu;
 • Ilgas 12 mėn. minimalus paskolos grąžinimo terminas;
 • Puslapyje nėra tiksliai nurodyta minimali ir maksimali paskoloms taikoma BVKKMN.
Daugiau kreditorių

* „Visi Kreditai“ dalyvauja partnerystės programoje su trečiąja šalimi. Tai reiškia, kad mes galime gauti komisinį atlygį lankytojui sudarius paskolos sutartį per mūsų nuorodą. Mūsų dalyvavimas šioje programoje neįtakoja galutinės Jūsų už paskolą mokamos kainos. Su mūsų vertinimo metodologija galite susipažinti paspaudę nuorodą.

Kas yra tarpusavio skolinimosi platformos?

Paskolos iš žmoniųTarpusavio skolinimosi platforma (angl. peer-to-peer lending arba P2P) yra vieta, kurioje yra teikiamos paskolos „žmonės žmonėms principu. Tai yra platforma, kurioje vyksta tarpusavio skolinimas ir žmogus žmogui skolina pinigus. Joje susitinka užsidirbti norintys investuotojai ir pasiskolinti norintys žmonės. Pastarieji pateikia paraišką paskolai gauti ir nurodo norimą pasiskolinti sumą. Tuomet investuotojai, konkuruodami tarpusavyje, investuoja į dominančią paskolą, siūlydami vis žemesnes palūkanas. Paskolos paraišką pateikęs asmuo gauna pinigus, o investuotojai – atitinkamas teises į dalį visos paskolos sumos ir kasmėnesinių kredito įmokų. Toks yra pagrindinis tarpusavio skolinimo principas.

Tarpusavio skolinimo platforma, o tiksliau – jos valdytojas/operatorius, yra nepriklausoma trečioji šalis, kuris tik tarpininkauja tarp kredito davėjų (investuotojų) ir kredito gavėjų. Jos pareiga – užtikrinti sklandų platformos veikimą, kredito įmokų mokėjimą ir paskolų grąžinimą, paskolos paraiškų kokybę bei prisiimti kitas technines ir administracines atsakomybes. Už šių atsakomybių vykdymą ir platformos veikimo užtikrinimą yra mokamas tarpininkavimo mokestis, kuris gali sudaryti ir nemažą dalį visos mokamos kredito kainos.

Būtent platformos operatorius sprendžia, kurios paskolų paraiškos yra patenkinamos ir pristatomos investuotojams, o kurios – atmetamos. Norint užtikrinti investuotojų lojalumų ir investuotų pinigų grąžą, yra atrenkamos tik kokybiškos paskolų paraiškos, kurioms yra priskiriamas skirtingas reitingas, nusakantis riziką, t.y. tikimybę, kad paskola gali būti negrąžinti ir jos gali reikėti išieškoti.

Todėl kaip ir kitur, paskolos bedarbiams ar kitiems stabilių pajamų neturintiems asmenims nebus suteiktos tarpusavio skolinimo platformuose. Tačiau paskolos turintiems skolų, t.y. įsipareigojimų, gali būti suteikiamos, dažniausiai kartu su refinansavimu (žr. žemiau).

Kuo paskolos iš žmonių pranašesnės už greituosius kreditus?

Tarpusavio skolinimosi platformų teikiamos paskolos iš privačių asmenų yra gerokai pranašesnės už greituosius kreditus. Galime trumpai apžvelgti pagrindines priežastis, kodėl verta rinktis paskolos iš žmonių:

 1. Mažesnės palūkanos. Dėl tarpusavyje konkuruojančių investuotojų, kurie turi nuosekliai siūlyti kuo mažesnę kainą, kad galėtų savo pinigus investuoti į pasirinktą paskolą, paskola iš žmonių dažniausiai gali būti išduota mažesnėmis palūkanomis ir mažesniu BVKKMN nei greitieji kreditai. Jei jūsų kreditingumas (mokumas) geras – galite tikėtis gauti paskolą itin mažomis palūkanomis.
 2. Lankstesnės sąlygos. Greitųjų kreditų bendrovės siūlo paskolas įvairiomis sąlygomis; kai kurios vos kelių šimtų eurų vertės paskolą mėnesiui, kitos – gerokai platesnės apimties. Tačiau paskolos iš žmonių beveik visais atvejais turi platesnį pasirinkimo spektrą: priklausomai nuo platformos, pasiskolinti galima iki 30 000 eurų ir iki 7 metų terminui.
 3. Paskolų refinansavimas. Be kitų teikiamų paslaugų, visos Lietuvoje veikiančios tarpusavio skolinimo platformos suteikia ir paskolų refinansavimo paslaugą. Visi aukščiau išvardinti paskolų iš žmonių privalumai atsispindi ir čia: refinansavimo sąlygos yra itin lanksčios ir derinamos individualiai.

Skolinimosi iš žmonių trūkumai

Nepaisant akivaizdžių ir reikšmingų tarpusavio skolinimosi platformų teikiamų paskolų iš žmonių privalumų, verta pastebėti ir keletą trūkumų.

 1. Griežtesnės sąlygos. Pasiskolinti iš žmonių nėra taip paprasta, kaip gauti greitąjį kreditą. Skolintis iš žmonių yra sudėtingiau: sutelktiniam finansavimui įprastai yra taikomi griežtesni skolinimo standartai.
 2. Ilgesnis procesas. Yra įprasta, kad greitos paskolos yra išduodamos tą pačią darbo dieną, o dažnai ir per 15 minučių nuo paskolos paraiškos patvirtinimo. Tuo tarpu šiose platformose gali reikėtų nueiti ilgesnį kelią, kad vartojimo paskolos pinigai atsidurs jūsų banko sąskaitoje.

Kuri tarpusavio skolinimo platforma yra geriausia?

Pigiausios paskolosŠiuo metu Lietuvoje veikia keturios didesnės tarpusavio skolinimosi platformos: Finbee, Paskolų klubasSavy ir Blender. Visų jų siūlomos paskolų sąlygos yra labai panašios ir beveik visais atvejais geresnės už greitųjų kreditų davėjų siūlomas alternatyvas. Todėl ieškant pigiausios paskolos, tikėtina, kad sau tinkamiausią pasiūlymą rasite vienoje iš šių įmonių.

Kiekviena tarpusavio skolinimo platformų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl negalima teigti, kad kuri nors viena iš jų yra geresnė už kitas visose srityse. Viskas priklauso nuo jūsų poreikio. Be to, kadangi paskolos iš žmonių sąlygos yra nustatomos individualiai, atlikus kreditingumo vertinimą ir investuotojams priėmus sprendimus dėl skolinimo, jums pasiūlytos paskolos sąlygos gali skirtis priklausomai nuo to, kaip platformos operatorius įvertins jūsų finansinę padėtį ir mokumą.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kas gali gauti paskolą iš žmonių?
  Gauti paskolą per tarpusavio skolinimo platformas gali visi, kurie atitinka vartojimo kredito gavėjui keliamus reikalavimus, kuriuos nustato įstatymas bei pats platformos operatorius. Pagrindiniai jų:
  • Minimalus 18 metų amžius;
  • LR pilietybė ir lietuviška banko sąskaita;
  • Maksimalus 40% nuo pajamų įsipareigojimų dydis ir įsiskolinimų neturėjimas;
  • Pastovios pajamos.
 • Kas įtakoja paskolos iš žmonių kainą?
  Paskolos iš žmonių kaina (palūkanų norma ir BVKKMN) yra įtakojama platformos operatorius atliekamo kreditingumo vertinimo ir jūsų paraiškai priskiriamo kredito reitingo.
 • Kiek galiu pasiskolinti iš tarpusavio skolinimo platformų?
  Paskolos iš žmonių suteikiamos nuo 300 iki 30 000 eurų, priklausomai nuo pasirinktos platformos ir jūsų finansinės padėties.
 • Kokios yra paskolos iš žmonių palūkanų normos?
  Paskolos iš žmonių palūkanų normos yra nustatomos individualiai ir priklauso nuo jūsų finansinės padėties, kredito istorijos ir kitų faktorių, kurie yra vertinami tikrinant paraišką pateikusio asmens mokumą. Palūkanų normą taip pat įtakoja investuotojų sprendimai. Minimali Lietuvoje veikiančių tarpusavio skolinimo platformų paskolų palūkanų norma - 10%
 • Kaip gauti paskolą iš žmonių?
  Pasiskolinti iš žmonių galite per tarpusavio skolinimosi platformos: Finbee, Paskolų klubą ir Savy. Pasirinkę bet kurį iš šių operatorių, pateikite paraišką paskolai gauti pagal platformoje pateiktus reikalavimus ir sąlygas. Jūsų paraiškai atitinkant visus reikalavimus, su jumis susisieks įmonės atstovas bei paaiškins tolimesnę eigą.
 • Kurios tarpusavio skolinimosi platformos yra populiariausios?
  Šiuo metu didžiausios tarpusavio skolinimo platformos pagal išduodamų paskolų skaičių ir vertę yra Finbee, Paskolų klubas ir Savy.
 • Kiek trunka gauti paskolą iš žmonių?
  Gauti paskolą iš žmonių gali užtrukti nuo kelių valandų iki kelių savaičių, priklausomai nuo pasirinkto skolinimosi būdo.
 • Kada verta rinktis paskolas iš žmonių?
  Skolintis iš žmonių per tarpusavio skolinimo platformas naudinga, kai iš jų galite tikėtis geresnių sąlygų, nei kitur. Tačiau paskolos iš žmonių visada turėtų būti palyginamos ir su kitų kredito davėjų pasiūlymais.
Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo