Paskolos iš žmonių

Paskolos iš žmonių yra principu „žmonės žmonėms” išduodamos paskolos, kuomet tarpininkauja tarpusavio (P2P) skolinimo platformos. Didelę reikšmė paskolos iš žmonių sąlygoms turi konkreti asmens finansinė situacija, jo kredito istorija. Jos yra išduodamos internetu, tačiau jos nėra išduodamos taip greitai, kaip kitos paskolos. Todėl norint pasiskolinti iš žmonių tokiu būdu, gali reikėti palaukti ir iki kelių darbo dienų.

Remiama* 1 Finbee
2 Paskolų klubas
3 Savy
4 Blender.loans

* „Visi Kreditai“ dalyvauja partnerystės programoje su trečiąja šalimi. Tai reiškia, kad mes galime gauti komisinį atlygį lankytojui sudarius paskolos sutartį per mūsų pateiktą nuorodą.

Kas yra paskolos iš žmonių?

Paskolos iš žmoniųPaskolos iš žmonių yra suteikiamos tarpininkaujant tarpusavio skolinimosi platformoms. Tarpusavio skolinimosi platforma (angl. peer-to-peer lending arba P2P) yra vieta, kurioje yra teikiamos paskolos „žmonės žmonėms principu. Tai yra platforma, kurioje vyksta tarpusavio skolinimas ir žmogus žmogui skolina pinigus. Joje susitinka užsidirbti norintys investuotojai ir pasiskolinti norintys žmonės.

Tarpusavio skolinimo platforma, o tiksliau – jos valdytojas/operatorius, yra nepriklausoma trečioji šalis, kuri tarpininkauja tarp investuotojų ir kredito gavėjų. Jos pareiga – užtikrinti sklandų platformos veikimą, kredito įmokų mokėjimą ir paskolų grąžinimą, paskolos paraiškų kokybę bei prisiimti kitas technines ir administracines atsakomybes. Už šių atsakomybių vykdymą ir platformos veikimo užtikrinimą yra mokamas tarpininkavimo mokestis.

Būtent platformos operatorius sprendžia, kurios paskolų paraiškos yra patenkinamos ir pristatomos investuotojams, o kurios – atmetamos. Kiekvienai patvirtintai paraiškai yra priskiriamas reitingas, nusakantis riziką, t.y. tikimybę, kad paskola gali būti negrąžinta ir jos gali reikėti išieškoti.

Paskolos iš žmonių privalumai

Paskolos iš žmonių gali pasiūlyti tam tikrus privalumus, ypač lyginant su greitasiais kreditais.

  1. Mažesnės palūkanos. Dėl tarpusavyje konkuruojančių investuotojų, kurie turi nuosekliai siūlyti kuo mažesnę kainą, kad galėtų savo pinigus investuoti į pasirinktą paskolą, paskola iš žmonių dažniausiai gali būti išduota mažesnėmis palūkanomis ir mažesniu BVKKMN nei greitieji kreditai. Jei jūsų kreditingumas (mokumas) geras – galite tikėtis gauti paskolą itin mažomis palūkanomis.
  2. Lankstesnės sąlygos. Greitųjų kreditų bendrovės siūlo paskolas įvairiomis sąlygomis; kai kurios vos kelių šimtų eurų vertės paskolą mėnesiui, kitos – gerokai platesnės apimties. Tačiau paskolos iš žmonių beveik visais atvejais turi platesnį pasirinkimo spektrą: priklausomai nuo platformos, pasiskolinti galima iki 30 000 eurų ir iki 7 metų terminui.
  3. Paskolų refinansavimas. Be kitų teikiamų paslaugų, visos Lietuvoje veikiančios tarpusavio skolinimo platformos suteikia ir paskolų refinansavimo paslaugą. Visi aukščiau išvardinti paskolų iš žmonių privalumai atsispindi ir čia: refinansavimo sąlygos yra itin lanksčios ir derinamos individualiai.

Skolinimosi iš žmonių trūkumai

Nepaisant akivaizdžių ir reikšmingų tarpusavio skolinimosi platformų teikiamų paskolų iš žmonių privalumų, verta pastebėti ir keletą trūkumų.

  1. Griežtesnės sąlygos. Pasiskolinti iš žmonių nėra taip paprasta, kaip gauti greitąjį kreditą. Skolintis iš žmonių yra sudėtingiau: sutelktiniam finansavimui įprastai yra taikomi griežtesni skolinimo standartai.
  2. Ilgesnis procesas. Yra įprasta, kad greitos paskolos yra išduodamos tą pačią darbo dieną, o dažnai ir per 15 minučių nuo paskolos paraiškos patvirtinimo. Tuo tarpu šiose platformose gali reikėtų nueiti ilgesnį kelią, kad vartojimo paskolos pinigai atsidurs jūsų banko sąskaitoje.

Kuri tarpusavio skolinimo platforma yra geriausia?

Pigiausios paskolosŠiuo metu Lietuvoje veikia keturios didesnės tarpusavio skolinimosi platformos: Finbee, Paskolų klubasSavy ir Blender. Visų jų siūlomos paskolų sąlygos yra labai panašios ir dažnai gali pasiūlyti geras sąlygas, ypatingai jei jūsų kredito istorija ir bendra finansinė padėtis yra geros būklės. Todėl ieškant pigiausios paskolos, tikėtina, kad sau tinkamiausią pasiūlymą rasite vienoje iš šių įmonių.

Kiekviena tarpusavio skolinimo platformų turi savo privalumų ir trūkumų, todėl negalima teigti, kad kuri nors viena iš jų yra geresnė už kitas visose srityse. Viskas priklauso nuo jūsų poreikio. Be to, kadangi paskolos iš žmonių sąlygos yra nustatomos individualiai, atlikus kreditingumo vertinimą ir investuotojams priėmus sprendimus dėl skolinimo, jums pasiūlytos paskolos sąlygos gali skirtis priklausomai nuo to, kaip platformos operatorius įvertins jūsų finansinę padėtį ir mokumą.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip gauti paskolą iš žmonių?

Pasiskolinti iš žmonių galite per tarpusavio skolinimosi platformos: Finbee, Paskolų klubą ir Savy. Pasirinkę bet kurį iš šių operatorių, pateikite paraišką paskolai gauti pagal platformoje pateiktus reikalavimus ir sąlygas. Jūsų paraiškai atitinkant visus reikalavimus, su jumis susisieks įmonės atstovas bei paaiškins tolimesnę eigą.

Kas gali gauti paskolą iš žmonių?

Gauti paskolą per tarpusavio skolinimo platformas gali visi, kurie atitinka vartojimo kredito gavėjui keliamus reikalavimus, kuriuos nustato įstatymas bei pats platformos operatorius. Pagrindiniai jų:

  • Minimalus 18 metų amžius;
  • LR pilietybė ir lietuviška banko sąskaita;
  • Maksimalus 40% nuo pajamų įsipareigojimų dydis ir įsiskolinimų neturėjimas;
  • Pastovios pajamos.

Kiek galiu pasiskolinti iš tarpusavio skolinimo platformų?

Paskolos iš žmonių suteikiamos nuo 300 iki 30 000 eurų, priklausomai nuo pasirinktos platformos ir jūsų finansinės padėties.

Kokios yra paskolos iš žmonių palūkanų normos?

Paskolos iš žmonių palūkanų normos yra nustatomos individualiai ir priklauso nuo jūsų finansinės padėties, kredito istorijos ir kitų faktorių, kurie yra vertinami tikrinant paraišką pateikusio asmens mokumą. Palūkanų normą taip pat įtakoja investuotojų sprendimai.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo