Paskolos bedarbiams: kokios galimybės pasiskolinti nedirbančiam?

Jei neturite darbo, gauti paskolą galite tik tuo atveju, jei gaunate pakankamas pajamas kitais būdais ir turite gerą kredito istoriją. Tuomet galite bandyti kreiptis dėl paskolos išdavimo. Tokiu atveju kreditorius individualiai įvertins jūsų paraišką ir atliks kreditingumo bei pajamų vertinimą prieš nuspręsdamas dėl paskolos išdavimo (paskolos be pajamų vertinimo nėra išduodamos). Tačiau ne visi kredito davėjai vienodai vertina kitas pajamas, todėl paskolos neišdirbus 4 mėnesių ar be darbo stažo yra išduodamos sunkiau, net gaunant individualios veiklos ar kitas pajamas.

Paskola nedirbantiems: kokios išeitys?

Paskolos bedarbiamsPaskola nedirbantiems (greitasis kreditas ar kita vartojimo paskola) gali būti išduodama tik tuo atveju, jei jis turi kitų, ne pašalpos pajamų (verslo, individualios veiklos, nuomos, autorinių sutarčių ir kt.). Pajamos turi būti oficialios, matomos atliekant pajamų vertinimą. Be to, jis taip pat turės atitikti kitus reikalavimus paskolai gauti. Atitinkant visus Atsakingo skolinimo nuostatų ir kitus reikalavimus, pateikus paraišką kredito davėjas atliks individualų kreditingumo (mokumo) vertinimą ir priims sprendimą dėl paskolos suteikimo.

Tarp standartinių reikalavimų, kuriuos turi atitikti visi paskolos gavėjai, nepriklausomai nuo jų bedarbio statuso yra:

  • Reikia neturėti įsiskolinimų ar pradelstų mokėjimų (plačiau žr. paskolos turintiems skolų);
  • Turėti pakankamai gerą kredito istoriją (plačiau žr. paskolos su bloga kredito istorija);
  • Turėti asmeninę banko sąskaitą;
  • Įsipareigojimams vykdyti skiriamos lėšos neturi sudaryti daugiau nei 40% gaunamų pajamų.

Be to, net turint darbą, paskolos gavėjas turi esamoje darbovietėje būti išdirbęs bent 4 mėnesius. Paskola neišdirbus 4 mėnesių iš esmės turi tokį patį statusą, kaip ir paskola be darbo stažo ar paskola nedirbantiems, t.y. ją gauti įmanoma tik gaunant kitas pajamas. Kreditai be pajamų Lietuvoje negali būti suteikiami. Taip pat nėra išduodamas ir greitas kreditas be pajamų, ir bet kokios kitos paskolos be pajamų vertinimo. Tokiais atvejais galima gauti tik neoficialią paskolą (iš artimųjų ir kt.).

Tačiau visais atvejais yra rekomenduojama vadovautis gerosiomis skolinimosi praktikomis, skolintis atsakingai ir tinkamai valdyti savo finansus, kad net ir neoficialios paskolos netaptų papildoma finansine našta.

Visais šiais reikalavimais kreditorius nori užsitikrinti, kad kredito gavėjas turės stabilias pajamas įmokoms atlikti ir nevėluos to daryti. Todėl žmogus turi būti mokus, net neturėdamas darbo: tik tokiu atveju vartojimo kreditas bedarbiams bus svarstoma. Kitu atveju būtina turėti darbo sutartį.

Paminėtina, kad kai kurie kreditoriai gali lengviau suteikti paskolas su laiduotoju arba su užstatu. Tokiais atvejais kredito gavėjo mokumas užtvirtinamas laiduotojo pagalba arba įkeičiamu turtu. Dėl tokios galimybės ir jo pritaikomumo konkrečiai finansinei situacijai reikėtų pasikonsultuoti su tokį finansavimą siūlančia įstaiga.

Paskolos be pajamų vertinimo: kodėl jos nesuteikiamos?

Paskolos be pajamų vertinimo negali būti suteikiamos, nes kiekvienas kredito davėjas yra įpareigotas atlikti išsamų kreditingumo patikrinimą prieš suteikdamas kreditą. Oficialios pajamos ir jų santykis su turimais įsipareigojimais yra vienas pagrindinių vertinimo kriterijų, kuris nustato asmens mokumą. Pajamų vertinimas yra naudingas abiems pusėms:

  • Kredito davėjui leidžia išvengti paskolos suteikimo asmenims su nepakankamomis pajamos ir per didele nemokumo rizika;
  • Paskolos gavėjui leidžia išvengti nemokumo ir galimo susidūrimo su antstoliais ir kitų finansinių problemų.

Svarbu suprasti, kad pajamų vertinimas galiausiai yra naudingas visoms pusėms, todėl paskolos ar greitieji kreditai be pajamų vertinimo negali būti suteikiami jokiomis aplinkybėmis.

Paskola neišdirbus 4 mėnesių: ar galima gauti?

Vienas iš reikalavimų bet kokiam kreditui gauti, yra susijęs su darbo stažu. Vertinant kiekvieną paraišką, kredito davėjas privalo atsižvelgti į paraišką pateikusio asmens darbo stažą ir įvertinti ar jis turi bent 4 mėnesių darbo stažą.

Jei pagrindinės ar vienintelės asmens pajamos yra gaunamos iš darbo, tuomet kreditas neišdirbus 4 mėnesių negalės būti suteiktas. Tačiau jei asmuo gauna kitas pajamas, jos yra pakankamos ir jos gali būti įrodytos banko išrašais ar kitais oficialiais dokumentais, tuomet kai kurie kredito davėjai gali apsvarstyti galimybę išduoti paskolą neišdirbus 4 mėnesių.

Kaip gauti paskolą be vieno cento pavedimo ir registracijos mokesčio?

Kam yra reikalingas vieno cento pavedimas, kurio reikalauja dauguma kreditorių? Jo tikslas – identifikuoti kredito gavėjo tapatybę. Tai yra pakankamai greitas ir paprastas būdas tai atlikti, todėl dauguma kredito davėjų juo naudojasi. Tačiau atsiradus galimybei tapatybę patvirtinti kitais būdais, atsirado ir paskolos be vieno cento pavedimo ar be susijusių registracijos mokesčių.

Palyginus su paskolos bedarbiams atveju, gauti kreditą be registracijos mokesčio šiandien yra gerokai lengviau. Kai kurie kreditoriai nereikalauja jo atlikti ir savo tapatybę leidžia patvirtinti kitais būdais. Kai kurie kreditoriai taip pat nereikalauja ir paskolos sutarties mokesčio, kuris kartais šnekamojoje kalboje yra laikomas registracijos mokesčiu.

Paskolos nedirbantiemsKaip ir aukščiau aptartais atvejais, paskola bedarbiams be jokių registracijos mokesčių bus išduota tik atitikus minėtas sąlygas bei suradus kredito davėją, kuris nereikalaus tokio kredito mokesčio. Tačiau kredito davėjai visada privalo reikalauti tapatybės patvirtinimo.

Bet kuriuos atveu, jei norite sutaupyti ir ieškote pigiausios paskolos, tuomet akys turėtų krypti link kreditorių, kur išduodama paskola be palūkanų (be pabrangimo). Tokie kreditai yra naudingiausi, nes reikalauja mažiausiai kaštų. Kitu atveju gali tekti sumokėti daugiau, nes didele dalimi palūkanos priklauso nuo jūsų mokumo.

Dažniausiai užduodami klausimai

Ar suteikiamos paskolos be darbo stažo?

Jei vienintelės gaunamos pajamos yra susijusios su darbo santykiais, tuomet yra būtinas 4 mėnesių darbo stažas paskolai gauti. Paskola neišdirbus 4 mėnesių esamoje darbovietėje negali būti suteikta.

Ar galima gauti paskolą neturint oficialių pajamų?

Ne, kreditingumo ir pajamų vertinimo metu yra tikrinamos kreditoriaus pripažįstamos oficialios pajamos. Jei jų nėra arba jos yra nepakankamos, paskola negalės būti suteikta.

Kaip gauti paskolą su mažomis pajamomis?

Jei jūsų oficialios pajamos yra per mažos (vertinant absoliutų jų dydį arba santykį su pajamomis), tuomet kredito davėjai negalės suteikti paskolos.

Ar galima gauti paskolą nedirbant?

Paskolą gauti galima tik gaunant oficialias pajamas. Jei nėra dirbama pagal darbo sutartį, yra privalu gauti pastovias, stabilias pajamas kitais būdais.

Kas gali gauti paskolą?

Paskolą Lietuvoje gali gauti asmenys, kurie atitinkta teisės aktuose numatytus ir pačio kredito davėjo nustatytus kriterijus. Dažniausiai kreditą gauti gali asmenys, atitinkantys šias sąlygas:

  • Yra bent 18 metų amžiaus.
  • Bent 4 mėnesius gauna pastovias, stabilias pajamas.
  • Turimi įsipareigojimai nesudaro didesnės nei 40 procentų pajamų dalies.
  • Neturi įsiskolinimų.

Netekau darbo, ką daryti?

Jei netekote darbo, imkitės visų gerųjų praktikų savo finansinei situacijai suvaldyti, neskubėkite ieškoti paskolų, kurios gali tik dar labiau pabloginti jūsų finansinę situaciją. Jei turite įsipareigojimų, kreipkitės į savo kreditorių ir paieškokite sprendimų, kurie padėtų išvengti nemokumo rizikos ar kitų finansinių problemų.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo