Kredito linija

Kredito linija – vienas iš būdų gauti trumpalaikį finansavimą. Ši kreditavimo forma gali būti pritaikyta tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Privatiemas asmenims tai yra viena iš trumpalaikės paskolos formų ir alternatyva vartojimo paskoloms, paskoloms internetu ir panašiems būdams finansuoti lėšų trūkumą.

Lietuvoje kredito linija dažniau siūloma verslo klientams, tačiau yra prieinama ir privatiems.

Kredito linija – kas tai?

Kredito linija yra kreditavimo būdas, kai klientas įgauna teisę panaudoti numatytą sumą pagal poreikį, o palūkanas ir kitus mokesčius mokėti tik už panaudotą dalį lėšų. Klientas kredito linijos lėšas naudoti gali dalimis. Nėra būtina išnaudoti visų kredito linijos lėšų. Svarbu neviršyti sutartyje numatyto kredito limito.

Kredito linijaTai yra alternatyva vartojimo paskoloms, greitiems kreditams ir kitiems trumpalaikiams įsipareigojimams. Ji labiausiai tinka tuomet, kai klientas nežino galutinės išlaidų sumos ar kada ir kokiomis sumomis reikės atsiskaityti už paslaugas ar pirkinius. Kitaip nei vartojimo kreditų atveju, palūkanas ir kitus mokesčius reikės mokėti tik pasinaudojus kredito linija. Sudarius sutartį, bet nenaudojant lėšų palūkanų mokėti nereikės. Tuo kredito linija yra panaši į kredito kortelę.

Taip pat kredito linijos įmokas galima mokėti su daugiau laisvės: jas galima grąžinti anksčiau ir skirtingomis sumomis, taip užtikrinant kredito limito atstatymą ir mažesnes mokamas palūkanas. Kredito linija numato tik minimalią mėnesio įmoką.

Bendrai, kredito linija klientui siūlo daugiau lankstumo ir patogumo, tačiau gali būti brangesnė nei įprasti finansavimo būdai. Prieš sudarant sutartį reikėtų įvertinti skirtingų kreditavimo būdų BVKKMN.

Gauti kredito liniją galima tais pačiais būdais, kaip ir vartojimo paskolą, greitąjį kreditą ar kredito kortelę. Jums reikia pasirinkti paslaugą siūlantį kreditorių ir užpildyti atitinkamą paraišką kredito linijos atidarymui, nurodant norimas jos sąlygas. Lengviausia kredito linijos sutartį užpildyti internetu, per savitarnos sistemą ar interneto banką.

Kredito linija verslui

Kredito linija (dar žinoma kaip overdraftas) yra dažniau naudojama verslo klientų, kaip patogiausias apyvartinių lėšų finansavimo būdas. Kredito liniją verslui siūlo daug daugiau finansavimo įmonių, nei privatiems klientams. Tokį trumpalaikį finansavimą verslui daugiausia siūlo komerciniai bankai ir kredito unijos, taip pat kai kurie specializuoti bankai. 

Nuo kitų verslo paskolų kredito linija skiriasi savo sąlygomis: yra numatoma gana aukšta minimali paskolos suma, trumpas finansavimo terminas (dažnai tik iki 12 mėn.) ir palyginus aukšta palūkanų norma.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo