Paskola su bendraskoliu

Paskola su bendraskoliu – puikus pasirinkimas, kai norite pasidalinti paskolos našta su kitu asmeniu. Dažniausiai su bendraskoliu skolinamasi būstui. Taip pat įprasta su bendraskoliu sudaryti ir kitus didesnės vertės ilgalaikius įsipareigojimus. Pavyzdžiui, verslo paskolą gali imti kartu verslą kuriantys verslininkai, būsto remonto paskolą gali imti sutuoktiniai.

Daug rečiau imama vartojimo paskola su bendraskoliu. Tokią galimybę numato tik nedidelės dalis Lietuvos paskolos davėjų. 

Kas yra bendraskolis?

Bendraskoliai – asmenys, kurie solidariai prisiima atsakomybę už tą patį kreditą ir kartu įsipareigoja jį grąžinti pagal tokiu principu sudarytos sutarties sąlygas. Jie taip pat dalinasi nuosavybe turto, kuris įsigyjamas su tokio tipo paskola.

Bendraskoliai dalinasi finansiniu įsipareigojimu pagal sutartyje numatytas sąlygas. Dažniausiai tai reiškia, kad visi bendraskoliai (jų gali būti daugiau nei du) mėnesines kredito įmokos atlieka lygiomis dalimis. Jei kuris nors iš bendraskolių nustoja vykdyti savo įsipareigojimus, juos pagal sutarties sąlygas privalo perimti kitas ar kiti.

Dažniausiai bendraskoliu tampa vieno ūkio (šeimos) nariai. Tai gali būti sugyventiniai ar sutuoktiniai. Taip pat įprasta, kad bendraskoliais tampa tėvai, kai jų vaikai skolinasi būstui, studijoms ar kitoms reikmėms. Bendraskoliu tapę asmenys, pagal paskolos sutartyje numatytas sąlygas, gali atsisakyti bendraskolio prievolės.

Retesnė praktika, kuomet imama paskola su bendraskoliu, kuris nėra to paties namų ūkio ar šeimos narys.

Bendraskolis neturėtų būti painiojamas su laiduotoju. Laiduotojas įsipareigoja perimti laiduojamo paskolos gavėjo skolas ir jų vykdymą pagal paskolos su laiduotoju sutarties sąlygas ir tik tuo atveju, kai pagrindinis skolininkas nebevykdo savo įsipareigojimų. Tuo tarpu bendraskolis už kreditą ir jo grąžinimą yra solidariai atsakingas nuo kredito sutarties sudarymo momento.

Kuo naudinga paskola su bendraskoliu?

Kreditas su bendraskoliu yra naudingas dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, imdami paskolą su bendraskoliu, turėsite galimybė pasiskolinti didesnę sumą, nei skolindamiesi vieni. Taip yra todėl, kad paskolos davėjas skaičiuos ne tik jūsų pajamas, bet ir jūsų bendraskolio. Taip pat įvertins ir jo kredito istoriją, kas turės teigiamos įtakos galimai paskolos sumai, jei bendraskolio kredito istorija bus geresnė nei jūsų.

Antra, su bendraskoliu galite gauti paskolą, kurios negalėtumėte gauti paraišką pildydami ir teikdami vieni.

Trečia, net tais atvejais, kuomet paskolą būtų galima gauti ir pavieniui, bendraskolis gali padėti gauti ją geresnėmis sąlygomis. Bankas ar kitas paskolos davėjas gali įvertinti papildomas bendraskolio pajamas, kredito istoriją, taip kreditingumo vertinime padidindamas tikimybę, jog paskola bus grąžinta, o mėnesinės įmokos – mokamos laiku.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo