Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Šiandien ne visi, kurie kreipiasi dėl paskolos, sulaukia teigiamo atsakymo. Kartais pats kredito davėjas gali atsisakyti suteikti paskolą, bet dažniausiai paraiškos yra atmetamos dėl įstatyme numatytos skolinimo tvarkos. Apžvelkime, ką toji tvarka sako apie paskolas be sutuoktinio sutikimo.

Norintys gauti greitąjį kreditą ar bet kokią kitą vartojimo paskolą, privalo atitikti įstatyme numatytus paskolos gavėjo normatyvus. Be kitų dalykų į juos įeina pajamų dydis ir jų stabilumas, amžiaus cenzas, pilietybė, įsipareigojimams tenkančių išlaidų dalis. Kiek laisviau žiūrima į paskolas su bloga kredito istorija, kuri nėra taip griežtai reglamentuojama įstatymu. O nuo 2016 metų vasario 1 dienos, įstatymas įpareigoja kredito davėjus patikrinti abiejų sutuoktinių finansinę padėtį, net jei dėl paskolos kreipiasi tik vienas iš jų.

Paskolos be sutuoktinio sutikimo

Kodėl prašoma sutuoktinio sutikimo?

Sutuoktinio sutikimas yra būtinas ne pačiai paskolai gauti, bet kliento mokumui patikrinti. Kadangi santuokoje, šeimoje ar partnerystėje gyvenantys asmenys dažniausiai savo ištekliais naudojasi bendrai, racionalu, kad siekiant įvertinti potencialaus paskolos gavėjo galimybes paskolą grąžinti laiku ir be vėlavimo, yra įvertinamas abiejų sutuoktinių mokumas. Tokia pačia logika vadovaujamasi ir kalbant apie paskolas bedarbiams.

Todėl gyvenant santuokoje, finansiniai reikalavimai paskolai gauti yra taikomi ne tik paskolos gavėjui, bet abiem santokuoje gyvenantiems asmenims. Tai reiškia, kad jei įprasta tvarka kreditingumo vertinimo metu yra tikrinama vieno asmens (paskolos gavėjo) pajamos ir įsipareigojimai, skolinantis santuokoje, tie patys reikalavimai keliami jau bendroms šeimos pajamoms ir turimiems įsipareigojimams.

Todėl paskolos be sutuoktinio sutikimo patikrinti abiejų šeimos narių finansinę padėtį ir įvertinti mokumą negalės būti suteiktos. Tai reiškia, kad nei greitieji kreditai, nei būsto paskola jums negalės būti suteikta be išankstinio sutikimo dėl jo asmeninių finansų tikrinimo.

Kokios galimybės pasiskolinti be sutuoktinio sutikimo?

Verta atkreipti dėmesį, kad sutuoktinio sutikimas reikalingas tik tam, kad kredito davėjas galėtų įvertinti santuokoje gyvenančių asmenų finansinę padėtį. Pati paskolos sutartis gali būti sudaryta ir be tiesioginio sutuoktinio sutikimo.

Kaip pastebi „Cobalt“ įmonės vyriausioji teisininkė Renata Cibulskienė, įstatymas neriboja santuokoje gyvenančio asmens laisvės gauti paskolą ar kreditą. Rašytinis sutuoktinio sutikimas būtinas tik tuomet, kai sandoris yra tiesiogiai susijęs su jungtine sutuoktinių nuosavybe, o paskolos sandoris šiai kategorijai priskiriamas nėra.

Todėl formaliai paskolos be sutuoktinio sutikimo yra suteikiamos, bet sutikimo abiejų sutuoktinių finansams (pajamoms ir įsipareigojimams) bei mokumui įvertinti vis tiek reikės. Na, o jei kalbame apie paskolas būstui įsigyti, tuomet sutuoktinio sutikimas bus būtinas ne tik mokumui tikrinti, bet ir pačiam paskolos sandoriui patvirtinti. Jo taip pat reikės, kai skolinamasi kartu su sutuoktiniu, kaip bendraskoliu, bendram šeimos poreikių tenkinimui.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo