Paskola saulės elektrinei

Dalis Lietuvos kredito davėjų siūlo paskolas įvairiems namų energetiniam efektyvumo gerinimui ir ekologiškiems atsinaujinančios (tvariosios) energetikos sprendimams geresnėmis sąlygomis. Tarp jų ir paskola saulės elektrinėms, kurios įprastai suteikiamos su mažesne palūkanų norma, lyginant su kitomis panašiomis paskolomis.

Swedbank

Swedbank

Paskolos suma: 3 000 – 20 000€
Paskolos terminas: 6 – 120 mėn.
Nuo 4.9%
Palūkanos
Luminor

Luminor

Paskolos suma: 4 000 – 30 000€
Paskolos terminas: 12 – 120 mėn.
Nuo 4.9%
Palūkanos
Inbank

Inbank

Paskolos suma: 2 000 – 15 000€
Paskolos terminas: 3 – 72 mėn.
Nuo 4.9%
Palūkanos
Citadele

Citadele

Paskolos suma: 500 – 20 000€
Paskolos terminas: 12 – 84 mėn.
Nuo 4.9%
Palūkanos
SEB

SEB

Paskolos suma: 4 000 – 40 000€
Paskolos terminas: 12 – 84 mėn.
Nuo 4.9%
Palūkanos

Paskola saulės elektrinei turi būti panaudota pagal paskirtį. Ji yra skirta tiek nuosavos saulės elektrinės įrengimui (gali būti finansuojama ir antžeminė saulės elektrinė), tiek nutolusios saulės elektrinės ar jos dalies įsigijimui. Gali būti suteikiama galimybė su ta pačia paskola įsigyti ir šilumos siurblį.

Pagal sutartyje numatytas sąlygas turėsite kredito davėjui pateikti įrodymus apie paskolos panaudojimą pagal paskirtį. Tai gali būti pirkimo-pardavimo kopija ar atitinkama ESO arba UAB „Ignitis“ sutarties kopija. Neįrodžius paskolos pagal paskirtį panaudojimo fakto, paskolos davėjas gali pakeisti paskolos kainodarą ir pritaikyti standartinę vartojimo paskolos palūkanų normą.

Paskola saulės elektrinei

Kaip gauti paskolą saulės elektrinei?

Paskolas saulės elektrinėms dažniausiai suteikia bankai ir kredito unijos. Visus tokius kreditus teikiančius kreditorius galite matyti viršuje esančioje lentelėje. Norėdami gauti tokį finansavimą, pasirinkite geriausiai jūsų porekius atitinkantį paskolos davėją ir spauskite mygtuką „Gauti paskolą“. Būsite nukreipti į tokiai paslauga dedikuotą pasirinkto paskolos davėjo puslapį. Jame galėsite detaliau susipažinti su paskolos sąlygomis, pateikti paraišką jai gauti. Prieš pateikiant paraišką, gali reikėti paskolos davėjui pateikti finansuojamo energinio efektyvumo projekto sąmata arba sutartis su rangovu. Taip pat rekomenduojama tiksliai įsivertinti kokios galios (kWh) elektrinės jums reikia, remiantis per mėnesį vidutiniškai suvartojamos elektros energijos kiekiu.

Finansavimą saulės elektrinei galima gauti ir tiesiogiai per rangovą. Dauguma jų bendradarbiauja su lizingą teikiančiomis kredito įstaigomis, todėl jie gali pasiūlyti pirkti saulės elektrinę išsimokėtinai. Apskritai, prieš imant tokio tipo paskolą, rekomenduojama pasikonsultuoti su pardavėju ar rangovu dėl geriausio energetinio ir finansinio sprendimo.

Prieš finansuojant saulės elektrinės, šilumos siurblio ar kito namų efektyvumo gerinimo projektui, pirmiausia pasidomėkite finansavimo galimybėmis ir sąlygomis. Nuspręskite, ar jums tinkamesnis pirkimas išsimokėtinai, ar paskola. Tuomet palyginkite pasirinkto finansavimo davėjų pasiūlymus, jų sąlygas.

Be siūlomos mažesnės palūkanų normos ir mažesnės bendros vartojimo kredito kainos metinės normos (BVKKMN), saulės elektrinių finansavimui gali būti taikomos papildomos nuolaidos. Todėl renkantis finansavimo būdą, šaltinį bei rangovą, būtina atkreipti dėmesį ir į specialius pasiūlymus.

Taip pat pasidomėkite savo galimybėmis gauti ir rezervuoti APVA paramą saulės elektrinės įsigijimui.

Kaip saulės elektrinę pirkti išsimokėtinai?

Tiek be paramos, tiek su parama, saulės elektrinę galite pirkti ir išsimokėtinai. Tokią galimybę suteikia Swedbank, Inbank ir Bigbank.

Kitos energetinio naudingumo gerinimo paskolos

Be paskolų saulės elektrinėms, kreditoriai Lietuvoje siūlo ir kitokį „žaliąjį (atsinaujinančios energetikos) finansavimą“ lengvatinėmis sąlygomis: finansavimą saulės kolektoriams, saulės baterijoms ir saulės moduliams, paskolas šilumos siurbliams, vėjo jagainės įsigijimui ar įsirengimui, vėdinimo sistemai ar šildymo sistemos keitimui, aukštesnio efektyvumo biokuro katilui, ekologiškiems automobiliams.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo