Paskola saulės elektrinei

Dalis Lietuvos kredito davėjų siūlo paskolas įvairiems namų energetiniam efektyvumo gerinimui ir ekologiškiems atsinaujinančios (tvariosios) energetikos sprendimams geresnėmis sąlygomis. Tarp jų ir paskola saulės elektrinėms, kurios įprastai suteikiamos su mažesne palūkanų norma, lyginant su kitomis panašiomis paskolomis.

Paskola saulės elektrinei turi būti panaudota pagal paskirtį. Ji yra skirta tiek nuosavos saulės elektrinės įrengimui (gali būti finansuojama ir antžeminė saulės elektrinė), tiek nutolusios saulės elektrinės ar jos dalies įsigijimui. Gali būti suteikiama galimybė su ta pačia paskola įsigyti ir šilumos siurblį.

Pagal sutartyje numatytas sąlygas turėsite kredito davėjui pateikti įrodymus apie paskolos panaudojimą pagal paskirtį. Tai gali būti pirkimo-pardavimo kopija ar atitinkama ESO arba UAB „Ignitis“ sutarties kopija. Neįrodžius paskolos pagal paskirtį panaudojimo fakto, paskolos davėjas gali pakeisti paskolos kainodarą ir pritaikyti standartinę vartojimo paskolos palūkanų normą.

Paskola saulės elektrinei

Kaip gauti paskolą saulės elektrinei?

Paskolas saulės elektrinėms dažniausiai suteikia bankai ir kredito unijos. Visus tokius kreditus teikiančius kreditorius galite matyti viršuje esančioje lentelėje. Norėdami gauti tokį finansavimą, pasirinkite geriausiai jūsų porekius atitinkantį paskolos davėją ir spauskite mygtuką „Gauti paskolą“. Būsite nukreipti į tokiai paslauga dedikuotą pasirinkto paskolos davėjo puslapį. Jame galėsite detaliau susipažinti su paskolos sąlygomis, pateikti paraišką jai gauti. Prieš pateikiant paraišką, gali reikėti paskolos davėjui pateikti finansuojamo energinio efektyvumo projekto sąmata arba sutartis su rangovu. Taip pat rekomenduojama tiksliai įsivertinti kokios galios (kWh) elektrinės jums reikia, remiantis per mėnesį vidutiniškai suvartojamos elektros energijos kiekiu.

Finansavimą saulės elektrinei galima gauti ir tiesiogiai per rangovą. Dauguma jų bendradarbiauja su lizingą teikiančiomis kredito įstaigomis, todėl jie gali pasiūlyti pirkti saulės elektrinę išsimokėtinai. Apskritai, prieš imant tokio tipo paskolą, rekomenduojama pasikonsultuoti su pardavėju ar rangovu dėl geriausio energetinio ir finansinio sprendimo.

Prieš finansuojant saulės elektrinės, šilumos siurblio ar kito namų efektyvumo gerinimo projektui, pirmiausia pasidomėkite finansavimo galimybėmis ir sąlygomis. Nuspręskite, ar jums tinkamesnis pirkimas išsimokėtinai, ar paskola. Tuomet palyginkite pasirinkto finansavimo davėjų pasiūlymus, jų sąlygas.

Be siūlomos mažesnės palūkanų normos ir mažesnės bendros vartojimo kredito kainos metinės normos (BVKKMN), saulės elektrinių finansavimui gali būti taikomos papildomos nuolaidos. Todėl renkantis finansavimo būdą, šaltinį bei rangovą, būtina atkreipti dėmesį ir į specialius pasiūlymus.

Taip pat pasidomėkite savo galimybėmis gauti ir rezervuoti APVA paramą saulės elektrinės įsigijimui.

Kaip saulės elektrinę pirkti išsimokėtinai?

Tiek be paramos, tiek su parama, saulės elektrinę galite pirkti ir išsimokėtinai. Tokią galimybę suteikia kai kurie Lietuvoje veikiantys bankai ir kiti kredito davėjai.

Kitos energetinio naudingumo gerinimo paskolos

Be paskolų saulės elektrinėms, kreditoriai Lietuvoje siūlo ir kitokį „žaliąjį (atsinaujinančios energetikos) finansavimą“ lengvatinėmis sąlygomis: finansavimą saulės kolektoriams, saulės baterijoms ir saulės moduliams, paskolas šilumos siurbliams, vėjo jagainės įsigijimui ar įsirengimui, vėdinimo sistemai ar šildymo sistemos keitimui, aukštesnio efektyvumo biokuro katilui, ekologiškiems automobiliams.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Kur gauti paskolą saulės elektrinei?
  Paskolą saulės elektrinei galite gauti didžiuosiuose Lietuvos bankuose: Swedbank, SEB, Luminor, Citadele, Šiaulių banke, Inbank ar Bigbank.
 • Kokios alternatyvos paskolai saulės elektrinei?
  Pagrindinė alternatyva paskolai saulės elektrinei - saulės elektrinės pirkimas lizingu. Tą galite padaryti saulės elektrinę pirkdami iš energetikos įmonių, kurios yra sudariusios sutartį su bent viena lizingą teikiančių kredito įstaigų. Tokių pasiūlymų galite ieškoti „Saulės grąža“, „Solitek“, „Nogrind“, „Greenup“ ir kitose bendrovėse.
 • Ar galima gauti valstybės paramą saulės elektrinei?
  Taip, nuo 2023-04-28 galite pasinaudoti APVA parama saulės elektrinei namams įsigyti. Ši parama leidžia finansuoti iki 3 230 EUR saulės elektrinės vertės. Plačiau apie paramą skaitykite čia: https://apvis.apva.lt/paskelbti_kvietimai/fiziniu-asmenu-saules-elektriniu-isirengimas-namu-ukiuose-naujai-irengiama-saules-elektrine-2023-04
 • Kaip gauti valstybės paramą saulės elektrinei?
  Norint pretenduoti į valstybės paramą saulės elektrinei, turite atitikti keletą reikalavimų:
  • turėti tinkamą VĮ Registrų centro Nekilnojamojo turto registre įregistruotą vietą (pastatą) saulės elektrinės įrengimui;
  • turėti patvirtintas Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) prijungimo sąlygas;
  • turėti užpildytą APVA paramos paraišką;
  • turėti sutartį su kvalifikuotu saulės elektrinės tiekėju.
  Dėl konkrečių sąlygų paramai gauti žr. APVA paramos projekto sąlygas.
 • Kas nutiks, jei paskolą naudosiu ne pagal paskirtį?
  Paskolą naudojant ne pagal paskirtį, kredito davėjas gali padidinti metinę palūkanų normą pagal sutartyje numatytas sąlygas.
 • Kam galima panaudoti šią paskolą?
  Be nuosavos ar nutolusios saulės elektrinės įsigijimo, priklausomai nuo pasirinkto kredito davėjo ir jo sąlygų, paskolą taip pat galima panaudoti šilumos siurblio, biokuro katilo ar šildymo sistemos įsigijimui bei įsirengimui.
 • Kokios yra paskolos saulės elektrinei sąlygos?
  Paskola saulės elektrinei įprastai suteikiama geresnėmis sąlygomis, nei paprasta vartojimo paskola:
  • palūkanos nuo 4.9%;
  • suma iki 40 000 eurų;
  • terminas iki 10 metų.
 • Kodėl verta rinktis paskolą saulės elektrinei?
  Įsigydami saulės elektrinę, galite sutaupyti iki 80% elektros energijos išlaidų. Tai reiškia, kad tokia investicija (priklausomai nuo paskolos kainos) gali atsipirkti per kelis metus.
Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo