Automobilių lizingas

Dažniausiai pigiausias automobilio finansavimo būdas – autolizingas (automobilio išperkamoji nuoma). Šiandien automobilių lizingo paslaugą teikia ne viena lizingo įmonė, todėl pasirinkimą tikrai turėsite, o finansavimą gauti ir sutartį pasirašyti galėsite tiesiog internetu. Autolizingas yra vienas iš dviejų automobilio įsigijimo finansavimų būdų. Kitas – paskola automobiliui. Palyginimų lentelėje pateikiame visus autolizingo Lietuvoje pasiūlymus ir jų sąlygas. Tikslesnes automobilio finansavimo sąlygas galėsite sužinoti pasinaudoję pasirinkto paslaugos teikėjo autolizingo skaičiuokle. 

Kas yra autolizingas?

Automobilių lizingas yra vienas iš automobilio finansavimo būdų. Tai yra išperkamosios nuomos sandoris, kuris skirtas tiek fiziniams asmenims, tiek verslui, įmonėms. Autolizingu finansuojamas automobilis teisiškai priklausys lizingo paslaugą suteikusiai įstaigai, tačiau automobilio naudojimo teisės priklausys finansavimo gavėjui. Jis taip pat galės išsipirkti nuosavybės teises į automobilį. Autolizingą suteikianti įstaiga sutartimi įsipareigoja perleisti nuosavybės teises su lyg paskutine atlikta lizingo įmoka.

Automobilis lizingu gali būti perkamas dviem skirtingais būdais. Tai yra:

 • Finansinis lizingas, kai įmokos yra mokamos kiekvieną mėnesį pagal standartinį grafiką;
 • Veiklos nuoma arba lizingu su likutine verte, kai įmokos mokamos nestandartiniu grafiku.

Veiklos nuomos atveju, lizingo sutartis sudaroma taip, kad dalis automobilio vertės yra paliekama paskutinei įmokai ir iki tol pirkėjas moka mažesnes įmokas, skaičiuojamas nuo dalies transporto priemonės vertės. Tokia paslauga dažniau naudojasi verslo subjektai, įmonės.

Autolizingas taip pat gali būti panaudotas įvairioms transporto priemonės įsigyti. Lietuvoje suteikiamos tokios išperkamosios nuomos paslaugos:

 • Naujo automobilio lizingas;
 • Naudoto automobilio lizingas;
 • Motociklo lizingas;
 • Kitų transporto priemonių išperkamoji nuoma (mikroautobusų, vilkikų, traktorių ir kt.).

Automobilių lizingo privalumai

Automobilių lizingasAutomobilių lizingas gali būti lyginamas su paskola automobiliui. Dažniausiai tai yra du alternatyviai kredito įstaigų teikiami automobilio įsigijimo finansavimo pasiūlymai. Abu jie turi savų privalumų ir trūkumų. Čia apžvelgsime pagrindinius autolizingo privalumus ir priežastis, kodėl vartotojui gali vertėti automobilį finansuoti lizingo, o ne paskolos pagalba.

 1. Automobilių lizingas leidžia finansuoti didesnės vertės automobilio įsigijimą;
 2. Vidutinė autolizingo metinė palūkanų norma ir BVKKMN įprastai būna mažesnės. Kitos sutarties sąlygos taip pat gali būti geresnės, nes kredito įstaiga apsidraudžia nuosavybės teisėmis į automobilį ir pradiniu įnašu, kurį turi sumokėti paslaugos gavėjas;
 3. Automobilio lizingas gali turėti ilgesnį grąžinimo terminą;
 4. Transporto priemone galėsite pradėti naudotis sumokėję tik dalį jos vertės (pradinį įnašą);

Automobilių lizingo sąlygos

Auto lizingasLyginant su paskola automobiliui, autolizingas dažniausiai gali pasiūlyti geresnes finansavimo sąlygas. Tai – ne tik mažesnė palūkanų norma ir BVKKMN, bet ir ilgesnis sutarties terminas ir galima didesnė finansavimo suma. Pavyzdžiui, automobilių lizingo kaina gali būti net iki kelių kartų mažesnė už alternatyvius automobilio įsigijimo finansavimo būdus. Kai kurios kredito įstaigos taip pat pritaiko papildomas nuolaidas autolizingui, jei įsigyjamas aplinką tausojantis, ekologiškas automobilis ar kita transporto priemonė. Išimtinais atvejais gali būti suteikiamas ir nemokamas autolizingas (lizingas be pabrangimo).

Autolizingas taip pat turi tik šiai paslaugai būdingų reikalavimų. Pagrindiniai jų:

 • Pradinis įnašas. Iš lizingo gavėjo gali būti reikalaujama bent 10% (kartais ir daugiau) automobilio vertės pradinio įnašo. Taip pat galima savarankiškai pasirinkti pradinio įnašo dydį. Tačiau priklausomai nuo perkamos transporto priemonės ir paslaugos teikėjo sąlygų, įmanomas ir automobilių lizingas be pradinio įnašo;
 • KASKO draudimas. Įsigyjant automobilį su lizingu, paslaugos gavėjas yra įpareigojamas taip įsigytą automobilį apdrausti KASKO draudimu.
 • Automobilio amžius. Kiekviena kredito įstaiga gali taikyti specifinius reikalavimus automobilio amžiui, todėl su lizingu įsigyti galėsite tik tam tikras naudotas transporto priemones.

Be to, kaip jau buvo minėta, automobilių lizingas sąlygoja tik transporto priemonės naudojimosi, bet ne nuosavybės teisės. Iki kol bus sumokėta paskutinė automobilių lizingo įmoka, nuosavybės teisės į transporto priemonę priklausys finansavimo paslaugą suteikusiai įstaigai.

Automobilių lizingas su likutine verte

Lizingas su likutine verte yra dar vienas pasirinkimas, kai norima įsigyti automobilį. Pats tokio lizingo principas yra pakankamai paprastas.

Sudarant tokio lizingo sutartį yra sutariama, kad dalis automobilio vertės bus paskirta sumokėti kartu su paskutine įmoka. Ši vertės dalis dažniausiai svyruoja tarp 30-40% visos lizingo vertės ir yra ta vadinamoji likutinė vertė.

Pagrindinis lizingo su likutine verte privalumas – sumažėjusi mėnesio įmoka, nes pasirašius tokią lizingo sutartį, įmokos yra skaičiuojamos ne nuo visos automobilio vertės, bet tik nuo tos dalies, kuri lieka atmetus likutinę vertę.

Savaime suprantama, tai nereiškia, kad likutinės vertės mokėti nereikės. Kaip ir minėta, ji yra nukeliama į lizingo sutarties pabaigą, kuomet ji yra grąžinama kartu su paskutine mėnesio įmoka.

Lizingas su likutine verte yra pasirenkamas dėl didesnio lankstumo nei paskola automobiliui ar paprastas autolizingas. Pasirašius tokią sutartį, jos pabaigoje pirkėjas turi net kelis pasirinkimus:

 1. jis gali grąžinti visą sutartyje numatytą likutinę vertę ir taip gauti pilną nuosavybės teisę į automobilį;
 2. jis gali susitarti dėl lizingo sutarties pratęsimo;
 3. jis gali susirasti automobilio pirkėją, kuris sumokėtų likutinę vertę (ji dažniausiai apskaičiuojama remiantis tuo, kokia bus automobilio vertė lizingo sutarties pabaigoje).

Būtent dėl tokio lankstumo lizingas su likutine verte yra pakankamai dažnas pasirinkimas lyginant su paskola automobiliui.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar automobilių lizingo paslauga gali pasinaudoti įmonės?
  Taip, automobilių lizingas suteikiamas tiek fiziniams asmenims, tiek verslui (įmonėms).
 • Ar galima gauti autolizingą be banko?
  Taip, kadangi lizingą teikia ne tik bankai, o tokią finansavimo sutartį galima sudaryti ir per tarpininkus (pvz. naudotų automobilių pardavėją), galima gauti lizingą be banko.
 • Kokius automobilius galima pirkti išsimokėtinai?
  Lizingu galima įsigyti tiek naujus, tiek naudotus automobilius.
 • Ar lizingu galima įsigyti kitas transporto priemones?
  Tai priklauso nuo lizingo teikėjo ar tarpininko paslaugos sąlygų. Tačiau dažniausiai autolizingu galima įsigyti ir kitas transporto priemones: motociklus, vilkikus, kitą komercinį transportą.
 • Ar lizingo sutartį galima sudaryti internetu?
  Taip, kaip ir vartojimo paskolų atveju, autolizingo sutartį galėsite sudaryti internetu.
 • Kada rekomenduojama pasirinkti lizingą automobiliui?
  Automobilių lizingas yra tinkamiausias transporto priemonės įsigijimo finansavimo būdas, kai turite pinigų pradiniam įnašui, galite pasirūpinti KASKO draudimu ir jums nekelia problemų faktas, kad nuosavybės teisės priklausys kredito įstaigai iki paskutinės lizingo įmokos.
 • Kokie yra autolizingo privalumai, lyginant su kitais finansavimo būdais?
  Didžiausias autolizingo privalumas - ženkliai mažesnė finansavimo kaina. Matuojant pagal MPN ir BVKKMN, ji gali skirtis net keliais kartais.
 • Kokius automobilius galima įsigyti su autolizingu?
  Automobilių lizingas gali būti panaudotas finansuoti tiek naujas, tiek naudotas transporto priemones. Taip pat automobilį įsigyti galėsite tiek iš oficialių pardavėjų, tiek iš kitų įmonių ar privačių asmenų. Vienintelis apribojimas yra taikomas automobilio amžiui, kurį kiekviena kredito įstaiga nustato individualiai.
 • Kokio dydžio pradinis įnašas reikalingas automobilių lizingui?
  Pradinis įnašas dažniausiai prasideda nuo 10%. Kai kuriais atvejais galite pasirinktinai sumokėti ir didesnį pradinį įnašą. Išskirtinais atvejais galima gauti lizingą be pradinio įnašo.
 • Kas gali gauti lizingą automobiliui?
  Autolizingui yra taikomi tie patys reikalavimai, kaip ir kitiems vartojimo kreditams. Jei kredito įstaiga netaiko papildomų reikalavimų, automobilių lizingą gauti galės:
  • asmenys nuo 18 metų;
  • Lietuvos Respublikos piliečiai arba asmenys turintys leidimą nuolatiniam gyvenimui;
  • Asmenys neturintys pradelstų mokėjimų ir kurių įsipareigojimai neviršija 40% jų pajamų;
  • Asmenys turintys pastovias legalias pajamas.
 • Ar galima įsigyti automobilį išsimokėtinai su bloga kredito istorija?
  Taip, tačiau kredito istoriją kiekviena kredito įstaiga vertina individualiai.
Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo