BVKKMN ir MNP – kas tai?

Jei esate susidūrę su greitasiais kreditais ar paskolomis platesne prasme, tuomet tikriausiai pastebėjote visur naudojamus trumpinius: BVKKMN ir MNP. Jie išsišifruoja kaip „bendra vartojimo kredito kainos metinė norma“ ir „metinė palūkanų norma“. Abu šie rodikliai nurodo paskolos kainą, tačiau yra skaičiuojami skirtingais būdais ir į kainą įtraukia skirtingus kintamuosius.

BVKKMN – bendra paskolos kaina, kuri apima visas su kreditu susijusias išlaidas ir todėl tiksliausiai parodo realią kredito kainą. Į BVKKMN rodiklio skaičiavimą įeina ne tik palūkanos, bet ir visi kiti mokesčiai: paskolos sudarymo ir administravimo mokesčiai, delspinigiai, draudimas, komisiniai ir kitos susijusios išlaidos.

BVKMMN dydis yra išreiškiamas metine procentine išraiška nuo paskolos sumos. Jis yra skaičiuojamas pagal formulę:

(Procentinė metinių palūkanų išraiška + procentinė kitų mokesčių ir su kreditu susijusių metinių išlaidų išraiška) / Paskolos suma

Pavyzdys:

Pasiskolinus 1 000 eurų vienerių metų laikotarpių su 10% metine palūkanų norma ir sumokėjus 10 eurų sutarties sudarymo bei 20 eurų metinį sutarties administravimo mokestį, BVKKMN rodiklis bus – 13%.

Patirtis rodo, kad BVKMMN dydis dažniausiai priklauso nuo paskolos sumos ir jos termino. Todėl skolinantis ilgesniam laikotarpiui ir didesnę sumą, galima tikėtis mažesnės BVKKMN.

Verta turėti omenyje, kad skirtingai nei MNP, BVKKMN dydis yra reguliuojamas valstybės ir negali viršyti 200%. Be to, kiekvienas kredito davėjas privalo jį nurodyti savo internetinėje svetainėje.

Tuo tarpu MNP rodiklis yra kur kas siauresnis ir parodo tik dalį realiai klientui tenkančio mokėjimo už kreditą.

MNP – procentinė metinių palūkanų išraiška, kuri parodo kiek per metus jums kainuos naudojimasis pasiskolintais pinigais. Be palūkanų į šį rodiklį nėra įtraukiami jokie kiti mokesčiai.

MNP dydis yra skaičiuojamas pagal formulę:

Procentinė metinių palūkanų išraiška / Paskolos suma

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo