Sutelktinis finansavimas  [2023]

Sutelktinis finansavimas – dažniausiai verslo subjektų ar nekilnojamojo turto vystytojų naudojama alternatyvi galimybė gauti finansavimą. Nuo banko ar kitų paskolų sultektinis finansavimas skiriasi tuo, kad finansavimą parūpina daug pavienių investuotojų, kiekvienas kurių įneša skirtingas sumas. Sutelktinis finansavimas yra suteikiamas internetu, naudojantis atitinkamomis platformomis (SFP). Jas bei jų paslaugų teikimo sąlygas galite palyginti žemiau esančioje lentelėje.

Paskutinis atnaujinimas: 2023-08-09.

1 Nordstreet
2 Finomark
3 Profitus

* „Visi Kreditai“ dalyvauja partnerystės programoje su trečiąja šalimi. Tai reiškia, kad mes galime gauti komisinį atlygį lankytojui sudarius paskolos sutartį per mūsų nuorodą. Mūsų dalyvavimas šioje programoje neįtakoja galutinės Jūsų už paskolą mokamos kainos.

Sutelktinio finansavimo platformas (SFP) prižiūri Lietuvos bankas, Sutelktinio finansavimo įstatymo pagrindu. Lietuvoje tokią veiklą gali vykdyti tik tie sutelktinio finansavimo platformų operatoriai (SFPO), kurie yra įtraukti į oficialų Viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą. Lietuvoje šiuo metu yra registruotos 23 tokios platformos.

Sutelktinio finansavimo nauda verslui

Sutelktinis finansavimas (angl. crowdfunding) yra naudinga alternatyva kitiems verslo poreikių finansavimo būdams (banko paskoloms verslui, kreditams, privataus ir rizikos kapitalo fondams ir kt.), kai jie gali būti neprieinami ar mažiau naudingi. Juo galima pasinaudoti finansuoti tiek smulkaus ir vidutinio verslo investicinius ar apyvartinių lėšų poreikius, tiek naujų verslo idėjų ar projektų įgyvendinimą bei startuolius.

Jis taip pat naudingas, kai reikalingas greitesnis finansavimas nei galėtų pasiūlyti bankas ar kita kredito įstaiga. 

Sutelktinio finansavimo nauda investuotojams

Sutelktinis finansavimas taip pat gali pasiūlyti išskirtines galimybes investuotojams. Per tokį finansavimą teikiančias platformas, investuotojai gali paskolinti pinigų verslui ir taip investuodami į paskolas uždirbti pelną iš verslo grąžinamų palūkanų. Tokios investavimo platformos suteikia galimybę investuoti tiek automatiniu, tiek rankiniu būdu. Todėl investuotojas turi galimybę pasirinkti į kokias paskolas ir kokią dalį savo kapitalo nori investuoti. Kuo rizikingesnė investicija – tuo didesnės paskolos palūkanos ir tuo didesnės investicinės grąžos galima tikėtis.

Kita nauda investuotojams – galimybė investuoti į verslo projektus įvairias sumas. Tai aktualu smulkiesiems investuotojams, kurie gali investuoti nedideles sumas į stambaus masto verslo projektus.

Investuoti per sutelktinio finansavimo platformas galima ne tik į paskolas, bet ir į verslo subjektų išleidžiamus vertybinius popierius (akcijas ar obligacijas).

Daugiau informacijos apie sutelktinį finansavimą ir tarpusavio skolinimą galite rasti viešoje Lietuvos banko paskaitoje:

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo