Paskolos verslui

Verslo paskolos gali būti naudingas įrankis tiek verslo pradžiai, tiek investicijoms į verslo plėtrą, tiek apyvartinių lėšų trūkumui padengti. Finansavimu verslui gali pasinaudoti visos įmonės: jis suteikiamas smulkiam, vidutiniam ir stambiam verslui. Įmonės gali gauti tiek trumpalaikį, tiek ilgalaikį finansavimą įvairiems verslo poreikiams. Kai kuriais atvejais, paskolą verslui įmonės gali gauti su valstybės parama.

Ilgalaikė paskola verslui

Ilgalaikės paskolos verslui yra skirtos investicijoms ir verslo plėtrai. Tai yra didesnės vertės paskolos su ilgesniu įsipareigojimo terminu. Tokios paskolos dažniausiai suteikiamos su turto įkeitimu ar kitomis paskolos užtikrinimo priemonėmis, pvz. laidavimu.

Ilgalaikių verslo paskolų pavyzdžiai:

 • paskola NT vystymui;
 • paskola miškų ar žemės ūkio paskirties žemei.

Trumpalaikė paskola verslui

Trumpalaikės paskolos verslui yra skirtos apyvartinėms lėšoms, kitiems smulkesniems verslo poreikiams patenkinti. Tai yra mažesnės vertės paskolos su trumpesniu įsipareigojimo terminu. Tokioms paskoloms dažniausiai nėra reikalingas turto įkeitimas ar laidavimas.

Verslo paskolų refinansavimas

Refinansavimo paskola verslui yra skirta padengti turimus įsipareigojimus atliekant išankstinį grąžinimą. Tokiu būdu yra sumažinami palūkanų mokėjimai ir bendras įmokų dydis, pakoreguojamas paskolos grąžinimo grafikas.

Finansavimo verslui sąlygos ir įkainiai

Verslo paskolos sąlygos yra derinamos individualiai ir priklauso nuo daug faktorių: pasirinkto paskolos davėjo, pasirinkto finansavimo tipo, finansavimo poreikio, įmonės finansinės padėties ir kreditingumo vertinimo, paskolos užtikrinimo priemonių.

Paskolos verslui suma gali siekti 30 000 000 eurų ir daugiau, o terminas – 30 metų ir ilgiau. Palūkanų norma yra nustatoma individualiai ir dažniausiai yra susiejama su 6 mėn. EURIBOR.

Paskolos davėjas taip pat gali taikyti papildomus mokesčius paskolos sutarties sudarymui ir administravimui, paskolos sąlygų (sumos, termino, grąžinimo, palūkanų keitimo ir kt.) keitimui, išrašų išdavimui ir kt.

Dažniausiai užduodami klausimai

 • Ar galima gauti greitą paskolą verslui?
  Tai priklauso nuo paskolos davėjo ir finansavimo poreikio. Įprasta paskola verslui negalės būti suteikta greitai: visas jos išdavimo procesas gali užtrukti nuo kelių darbo dienų iki kelių savaičių. Kitos verslo finansavimo paslaugos, pvz. kredito linija, gali būti suteikiamos greičiau, ypatingai jei sutartis dėl finansavimo pasirašyti anksčiau.
 • Kokių dokumentų reikia norint gauti verslo paskolą?
  Paskolos davėjas gali reikalauti dokumentų pagal poreikį. Įprastai, įmonei gali reikėti pateikti verslo planą, finansines ataskaitas, su įkeičiamu turtu susijusius dokumentus (jei reikia).
 • Kaip gauti paskolą verslui?
  Paskolą verslui galite gauti užpildę ir pateikę paraišką vienam iš įmonės skolinančių paskolos davėjų. Po paraiškos pateikimo gali reikėti pateikti tam tikrų dokumentų kopijas, kurios įmonės finansinės padėties ir mokumui įvertinti. Atlikus įvertinimą, paskolos davėjas pateiks finansavimo pasiūlymą. Priklausomai nuo paskolos davėjo, pasirinkto finansavimo tipo, gali reikėti įkeisti nekilnojamąjį ar kitą turtą.
 • Kur gauti paskolą verslui?
  Verslo paskolas suteikia bankai, kredito unijos, tarpusavio skolinimo platformos, kitos internetinės finansavimo platformos.
 • Kokios verslo paskolos alternatyvos?
  Priklausomai nuo jūsų įmonės poreikio, be standartinės verslo paskolos finansavimą galite gauti faktoringu, lizingu, overdraftu, kredito linija.
 • Ar galima gauti verslo paskolą su valstybės parama?
  Taip, INVEGA parama gali padėti sumažinti verslo finansavimo išlaidas.
 • Ar galima gauti verslo paskolą su ES parama?
  Taip, kai kurios smulkaus ir vidutinio verslo paskolos gali būti finansuojamos Europos Sąjungos pagal ES užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI), Europos investicijų banko bei Europos investicijų fondo (EIF).
 • Kokios įmonės gali gauti verslo paskolą?
  Verslo paksolą gali gauti visos įmonės, atitinkančios pagrindinius verslo paskolos davėjo įmonei keliamus reikalavimus bei turinčios aukštą kredito reitingą. Įprastai reikalaujama, kad įmonė veiklą vykdytų ilgesnį laiko tarpą (dažniausiai bent 6 mėnesius), gautų pakankamas metines pajamas, turėtų banko sąskaitą, būtų registruota Lietuvoje. Lietuvoje paskolą verslui gali gauti įvairūs juridiniai asmenys: uždarosios akcinės bendrovės (UAB), mažosios bendrijos (MB), akcinės bendrovės (AB), individualios įmonės (IĮ) ir kitos.
 • Kam galima panaudoti verslo paskolą?
  Verslo paskolos panaudojimą numato su kredito davėju sudaryta sutartis. Priklausomai nuo pasirinkto paskolos davėjo, paskolos tipo ir sutarties specifikos, verslo paskolą galima panaudoti investicijoms į verslo plėtrą, apyvartiniam kapitalui padidinti, remonto darbams, reklamai ar kitoms rinkodaros paslaugoms, gamybinėms patalpoms ar kitam nekilnojamam turtui, naujai įrangai ar įrankiams įsigyti, sąskaitų finansavimui, turimų įmonės įsipareigojimų refinansavimui ir kt.
 • Ar galima gauti verslo paskolą naujai įmonei?
  Ne, dauguma kreditorių reikalauja, kad verslas aktyvią veiklą vykdytų bent 3 ar 6 mėnesius iki užklausos paskolai gauti.
Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo