Investavimas į paskolas

Investavimas į paskolas

Yra įvairių investavimo formų: investicijos akcijų biržose, užsienio valiutų (forex) rinkoje, investicijos į verslą ar nekilnojamąjį turtą. Bet beveik visais atvejais, nepriklausomai nuo jūsų pasirinkimo, šios investicijos reikalaus pakankamai didelio pradinio įnašo, todėl nebus tinkamos kiekvienam. Be to, visos jos pareikalaus ir atitinkamo žinių bagažo vien norint pradėti investuoti, o ką jau kalbėti apie sėkmingą investavimą.

Bet šiandien galite sutikti ir naują būdą įdarbinti savo pinigus. Tai – investavimas į paskolas. Tai yra investicijos, kurios išsiskiria savo paprastumu ir galimybėmis pradedantiesiems investuotojams. Pavyzdžiui, tarpusavio skolinimo platformos, kuriuose galite atlikti tokias investicijas, leidžia pradėti investuoti vos nuo 5-10 eurų.

Dėl pakankamai likvidžios rinkos, paprastumo ir saugumo, vis daugiau smulkių investuotojų susigundo galimybe investuoti į paskolas žmonėms. Šiuo metu iš viso apie 20 tūkstančių investuotojų yra atlikę investicijų per tarpusavio skolinimo platformas. Žemiau apžvelgsime pagrindinius tokių investicijų aspektus bei patį investavimo procesą, jei nuspręsite jame sudalyvauti.

Pagrindinė informacija apie investavimą į paskolas

Yra trys platformos, kuriuose galite investuoti į paskolas: Paskolų klubas, Finbee ir Savy. Visos jos naudoja tuos pačius principus, todėl apsisprendus investuoti į paskolas, jums užteks suprasti kaip šis procesas veikia vienoje platformoje ir išmoktas pamokas galėsite sėkmingai pritaikyti kitoje.

Šios platformos iš esmės skiriasi tik savo pasiūla bei jos kokybe. Metinė grąža, kurios galite tikėtis investavę į paskolas, labai priklausys nuo jūsų prisiimtos rizikos, t.y. kiek rizikingos yra paskolos į kurias jūs investavote. Kaip taisyklė, kuo didesnė tikimybė, kad kredito įmokos nebus mokamos laiku, tuo didesnės grąžos galite tikėtis. Jūsų patogumui platformų operatoriai suskirsto paskolas į atitinkamos kategorijas pagal jų rizikos laipsnius. Bet vidutinė metinė paskolos palūkanų norma lietuviškose tarpusavio skolinimo platformose svyruoja apie 20%.

Kiekvienoje iš jų taip pat veikia antrinė rinka, kurioje galite pirkti ir parduoti savo investicijas. Turint omenyje, kad aktyviai veikia bent keli tūkstančiai investuotojų, tokia antrinė paskolų rinka yra pakankamai likvidi.

Ieškantiems paprastesnių ar sudėtingesnių būdų investuoti, šios platformos taip pat turi ką pasiūlyti. Jūs galite investuoti automatiškai, pagal iš anksto jūsų nustatytus kriterijus, investuoti per operatoriaus fondus arba rinktis detalų ir individualų investavimą. Taip pat galite apdrausti savo investicijas papildomais draudimais.

Be to, paskolos iš žmonių yra suteikiamos tiek kitiems žmonėms, t.y. fiziniams asmenims, tiek verslo subjektams, todėl savo investicinius pasirinkimus galėsite daryti ir pagal šiuos kriterijus.

Tokių investicijų specifika nėra išsemiama šiuo apibūdinimu, todėl su konkrečiomis detalėmis turėsite susipažinti kiekvienoje platformoje atskirai.

Kaip pradėti investuoti?

Pati investavimo į paskolas pradžia į paprasta ir neįpareigojanti. Kiekviena platforma jūsų paprašys susikurti savo paskyrą ir patvirtinti savo tapatybę standartiniais būdais. Tuomet jums reikės pervesti norimą sumą pinigų iš savo banko sąskaitos į pasirinkto operatoriaus platformos sąskaitą. Tą vėlgi galėsite padaryti standartiniais būdais. O po to jums tereikės atlikti investicinius veiksmus naudojantis operatoriaus platforma bei pasikliaujant jums pateikta informacija apie kiekvieną paskolos gavėją.

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo