Vertinimo metodologija

„Visi Kreditai“ surenka ir lankytojams pateikia viešai prieinamą informaciją apie kiekvieną kreditorių, jų teikiamas paslaugas ir sąlygas, aprašo kreditoriaus siūlomas paslaugas, priskiria kiekvienai apžvelgtai bendrovei reitingą, jas sureitinguoja pagal įvertinimo balą bei pateikia lankytojams paslaugų palyginimo lentelėje.

Mūsų vertinimo politika remiasi objektyvia, viešai prieinama informacija, tačiau galutinis kredito bendrovei priskiriamas reitingas gali būti laikomas subjektyviu. Nepaisant to, apie kiekvieną kreditorių ir jo teikiamas paslaugas lankytojui pateikiame objektyvią informaciją, kurią stengiamės kaip įmanoma dažniau atnaujinta (dažniausiai informacija peržiūrima ir atnaujinama kiekvieną mėnesį).

Siekdami maksimalaus skaidrumo, šiame puslapyje pristatome mūsų vertinimo politiką, kuri padės geriau suprasti kokiais kriterijais vadovaujantis ir kaip mes atliekame kredito įstaigų vertinimą. Mes vertiname įstaigas nepriklausomai nuo to ar jos yra mūsų partneriai (susipažinti su mūsų partnerių sąrašu galite paspaudę ant nuorodos). Tačiau tai, kuriuos kreditorius apvežgliame ir įvertinama gali būti įtakota subjektyvių veiksnių. Šiuo metu esame apžvelgę ir įvertinę kelias dešimtis finansų įstaigų, teikiančių greituosius kreditus, vartojimo paskolas, refinansavimą, autolizingą ir kitas skolinimo paslaugas.

Kaip ir kokią informaciją mes surenkame?

Visa mūsų svetainėje pateikiama informacija yra surenkama tik iš oficialių ir patikimų šaltinių: atitinkamos kredito įstaigos interneto svetainėje ir atskiruose jos puslapiuose bei Rekvizitai.lt interneto svetainėse.

Tokiu būdu mes surenkame, apdorojame ir pateikiame šią informaciją apie kiekvieną kredito įstaigą:

 • paskolos sumą;
 • paskolos terminą;
 • palūkanų normą;
 • minimalią bendrąją vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN);
 • paskolos gavimo terminą;
 • minimalų kredito gavėjo amžių;
 • paskolos sutarties sudarymo ir administravimo mokesčių dydžius;
 • kitus paslaugoms taikomus mokesčius ir jų dydžius;
 • delspinių dydį;
 • paslaugoms taikomas akcijas, nuolaidas ir kitus išskirtinius pasiūlymus;
 • informaciją apie paskolos išdavimo ir grąžinimo procesus;
 • kredito įstaigos rekvizitus;
 • kredito įstaigos įvertinimus įvairiose platformose;
 • kitą su kredito įstaigos teikiamomis paslaugomis susijusią informaciją.

Tiek šią bei kitą „Visi Kreditai“ svetainėje talpinamą informaciją stengiamės atnaujinti jai pasikeitus pirminiuose šaltiniuose. Puslapių atnaujinimus stengiamės atlikti bent vieną kartą per mėnesį. Tačiau esant bet kokiems neatitinkams tarp mūsų svetainėje ir pirminiuose šaltiniuose skelbiamos informacijos, reikėtų vadovautis pastaraisiais šaltiniais.

Kokius vertinimo kriterijus mes naudojame?

Kredito įstaigų ir jų teikiamų paslaugų įvertinimui mes naudojame visą viešai prieinamą informaciją, įskaitant bet neapsiribojant aukščiau pateiktais faktais. Vertinant kiekvieną kredito įstaigą, „Visi Kreditai“ išskiria 4 vertinimo kategorijas, kiekvienai kurių yra priskiriamas atskiras vertinimas. Kiekviena iš šių vertinimo kategorijų yra naudojama kredito davėjui priskiriant galutinį bendrą įvertinimą. Šios kategorijos yra: paskolos/kredito kaina, siūlomų sąlygų lankstumas, pateikiamos informacijos skaidrumas ir patogumas naudojantis kreditoriaus paslaugomis (interneto svetaine, savitarna ir t.t.).

Paskolos kaina

Paslaugos kainai įvertinti naudojame pagrindinį kredito kainos vertinimo kriterijų: bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą (BVKKMN). Ji yra naudojama bendrai metinei kredito kainai nustatyti. Dėl universalios ir valstybės įstaigų nustatytos skaičiavimo metodikos, tai yra patogiausias ir tiksliausias kriterijus, kredito kainai įvertinti ir jai palyginti.

Didžiausią vertinimo svorį teikiame vidutinei BVKKMN vertei, tačiau, esant galimybei, taip pat atsižvelgiame ir taikomos kainos rėžius: minimalią ir maksimalią BVKKMN vertes.

Taip pat vertindami kredito davėjų siūlomų paskolų kainą atsižvelgiame į siūlomas akcijas, nuolaidas, jų dažnumą ir dydį.

Sąlygų lankstumas

Vertindami sąlygų lankstumą mes vertiname pasirinkimą, kurį turi paskolos gavėjas. Todėl atsižvelgiame į leidžiamą pasiskolinti paskolos sumą, galimą sutarties sudarymo terminą, paslaugų spektrą (ar teikiami tik vartojimo kreditai, ar taip pat siūlomos papildomos paslaugos, pvz. refinansavimas).

Taip pat vertiname amžiaus ir kitus apribojimus, taikomus paskolos gavėjams. Didesnį ribojimų skaičių vertiname kaip mažesnį kredito sąlygų lankstumą.

Informacijos skaidrumas

Informacijos skaidrumas reiškia aiškiai, patogiai ir detalioje formoje pateiktą paskolos gavėjui aktualią informaciją. Informacijos skaidrumas vertinamas atsižvelgian į kredito davėjo interneto svetainėje pateiktą informaciją. Vertiname ne tik kokia informacija yra pateikiama, tačiau taip pat ir kurioje puslapio vietoje, koks jos detalumo lygis.

Vertiname kiek daug aktualiausios paskolos gavėjui informacijos yra pateikiama patogiausioje tam vietoje (pvz. pagrindiniame interneto svetainės puslapyje). Taip pat vertiname dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) puslapio skiltį, kitų informacinių puslapių kokybę ir jų pasiekiamumą.

Patogumas

Patogumas vertinamas atsižvelgiant į kredito davėjo interneto svetainės ir savitarnos sistemos kokybę. Vertindami patogumą, mes atsižvelgiame į informacijos išdėstymą, jos pasiekiamumą, svetainės pritaikymą mobiliesiems įrenginiams, modernumą ir kitus kriterijus.

Taip pat atsižvelgiame į tai, kaip lengva ne tik naudotis interneto svetaine, bet ir gauti kreditą (pasinaudoti paskolos skaičiuokle, užpildyti paskolos paraišką ir t.t.).

Kaip priskiriamas galutinis įvertinimas

Galutinis įvertinimas kiekvienam kredito davėjui yra priskiriamas remiantis aukščiau atliktu įvertinimu ir kiekvienai kategorijai priskiriamą balą. Tačiau tai nėra viso labo matematinis aukščiau aprašyti įvertinimų vidurkis. Kredito įstaigai priskiriant galutinį vertinimą atsižvelgiame į bendrą susidariusį įspūdį, vertinant įmonę kompleksiškai bei atsižvelgiant ir į kitus, aukščiau nepaminėtus, vertinimo kriterijus (pvz. klientų vertinimą „Visi Kreditai“ svetainėje bei kitose platformose).

Tuo pačiu principu kiekvienam kredito davėjui yra priskiriami privalumai ir trūkumai. Didžiąja dalimi jie priskiriami remiantis aukščiau pateiktais vertinimo kriterijaus, tačiau jei lankytojui galima suteikti papildomos naudos, kaip privalumą ar trūkumą galime išskirti ir aukščiau nepaminėtą paslaugų aspektą.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad „Visi Kreditai“ dalyvauja partnerystės programoje. Tai gali įtakoti galutinį mūsų vertinimą.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo