Būsto paskola dirbant su individualia veikla

Gauti būsto paskolą dirbant savarankiškai (su individualia veikla ar verslo liudijimu) dažniausiai yra sudėtingiau, nei dirbant pagal darbo sutartį. Laisvai samdomi darbuotojai gauna mažiau stabilias ir mažiau apibrėžtas pajamas, todėl bankai ir kredito unijos kiek atsargiau vertina su individualia veikla dirbančių asmenų galimybes laiku atlikti kredito įmokas.

Tačiau augant laisvai samdomų darbuotojų skaičiui, būsto paskolų poreikis dirbant pagal individualią veiklą taip pat didėja. Todėl svarbu įvertinti laisvai samdomų darbuotojų galimybes gauti būsto paskolą bei sužinoti, kaip galima pagreinti paskolos gavimo procesą.

Svarbiausias kriterijus – individualios veiklos pajamos, jų tvarumas ir ateities perspektyvos

Kaip ir kiekvienos paskolos paraiškos atveju, bankas ar kredito unija privalo atlikti nuodugnų kreditingumo vertinimą remiantis Atsakingojo skolinimo nuostatais. Tai reiškia, kad kredito įstaiga turi įvertinti bent pastarųjų 6 mėnesių gaunamas pajamas bei potencialias pajamas ateityje.

Kadangi asmenų dirbančių pagal individualią veiklą pajamos dažnai yra mažiau apibrėžtos ir mažiau stabilios, kredito davėjai jas traktuoja kitaip nei gaunamą atlyginimą dirbant pagal darbo sutartį. Tai reiškia, kad dėl didesnės finansinės rizikos, kredito davėjas gali:

  • pritaikyti mažesnį koficientą pajamoms iš individualios veiklos;
  • vertinti ilgesnį nei 6 mėnesių individualios veiklos pajamų laikotarpį. Dažniausiai vertinama pastarųjų 2 metų laikotarptis.

Verta turėti omenyje, kad prieš suteikiant būsto kreditą bankas ar kredito unija sieks nuodugniai įvertinti paraiškos teikėjo gaunamas pajamas ir bendrą finansinę padėtį, todėl rekomenduojama visus pajamų įrodymus ir susijusius dokumentus paruošti iš anksto.

Atliekant kreditingumo vertinimą, bankas įvertins ne tik standartinius kriterijus (kredito istoriją, įsipareigojimų dydį, gaunamas pajamas ir t.t.). Taip pat bus vertinama konkreti sritis, kurioje dirba laisvai samdomas darbuotojas, jo darbo specifika, perspektyvos ateityje dirbti tokį darbą ir gauti ne mažesnį atlyginimą.

Pastebėtina, kad nors bankai ir kredito unijos vadovaujasi tais pačiais Atsakingojo skolinimo nuostatais, būtent kredito unijos yra labiau linkusios suteikti būsto paskolą dirbantiems pagal individualią veiklą. Todėl jei būsto kredito nepavyksta gauti iš banko, individualaus sprendimo galima ieškoti kredito unijoje.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo