Paskolos sutartis

Paskolos sutartis – rašytinis dokumentas, suteikiantis teisinę formą santykiui tarp paskolos davėjo ir paskolos gavėjo. Šioje sutartyje paskolos davėjas perleidžia pinigus paskolos gavėjui, kuris įsipareigoja paskolą grąžinti pagal šioje sutartyje numatytas sąlygas.

Paskolos sutartis dažniausiai apibrėžia paskolos formą ir dydį, palūkanų normą, jų mokėjimo ir paskolos grąžinimo tvarką ir sąlygas, taip pat numato abiejų sutarties pusių atsakomybes bei pasekmes už sutarties sąlygų nevykdymą (delspinigius, kitas baudas).

Paskolos sutartis gali būti sudaroma tarp dviejų ar daugiau juridinių bei fizinių asmenų.

Paskolos sutartis: ką sako įstatymas?

Paskolos sutarties forma yra aprašoma Lietuvos Respublikos civilinis kodekse. Ten rašoma, kad paskolos sutartis tarp fizinių asmenų privalo būti rašytinė, jei paskolos suma viršija 600 eurų. Jei paskolos suma yra didesnė nei 3 000 eurų ir sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartį privalo patvirtinti notaras.

Jei paskolos davėjas yra juridinis asmuo (pvz. vartojimo kredito davėjas), paskolos sutartis privalo būti rašytinė nepriklausomai nuo paskolos sumos.

Vartojimo kredito sutartis

Populiariausia institucinė paskolos sutarties forma yra sudaroma tarp oficialių, Lietuvos banko vartojimo kredito davėjų sąraše esančių įstaigų ir paskolos gavėjų. Tokių sutarčių gaires iš dalies numato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas ir Vartojimo kredito įstatymas.

Susipažinti su vartojimo paskolos sutarties bendrosiomis sąlygomis galite kiekvieno kredito davėjo interneto svetainėje. Pavyzdžiui:

Paskolų klubo vartojimo kredito sutartis
Vivus vartojimo kredito sutartis
Bobutės paskola vartojimo kredito sutartis
Finbee vartojimo paskolos sutartis

Šie vartojimo paskolų sutarčių pavyzdžiai nurodo kiekvieno kredito davėjo teikiamų finansavimo paslaugų bendrąsias nuostatas. Konkrečios sutarties sąlygos (suma, grąžinimo terminas, palūkanų norma, BVKKMN, sutarties sudarymo, administravimo mokesčiai, kitos sąlygos) yra nustatomos individualiai.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo