Vis daugiau gyventojų pradeda koreguoti savo nekilnojamojo turto poreikius, o taip pat ir su tuo susijusius skolinimosi įpročius. Jei iki šiol būdavo įprasta, kad nuosavą būstą siekiantis įsigyti gyventojas skolinsis buto pirkimui, tai dabar būsto paskolų rinka koreguoja. Mat vis daugiau žmonių susidomi paskola sklypui ir galimybe pasistatyti savo nuosavą gyvenamąjį namą.
Be to, paskolos sklypui įsigyti populiarėja dar ir dėl ūkininkų paklausos, mat tokios paskolos yra suteikiamos ne tik gyventojams, bet ir ūkininkams, kurie sklypą ketina panaudoti žemės ūkio veiklai realizuoti.
Nepriklausomai nuo sklypo paskirties, „Visi Kreditai“ padės jums išsirinkti ir gauti paskolą geriausiomis sąlygomis. Neatsisakykite galimybės įsigyti svajonių sklypą dėl nepakankamų finansų, nes su paskola sklypui įsigyti jūs galėsite padidinti savo galimybes įsigyti bet kokį sklypą, bet kurioje Lietuvos vietoje.
Paskola gyvenamosios paskirties sklypui
Pagrindinė priežastis, kodėl kreipiamasi gauti paskolą žemės sklypui įsigyti, yra nuosavo namo statybai. Todėl tokia paskola sklypui gali efektyviai pakeisti būsto paskolą, kuri tradiciškai panaudojama buto įsigijimui.
Dėl šios priežasties vis daugiau bankų ir kitų finansinių įstaigų papildo savo siūlomų paslaugų portfelį ir tokio tipo paskolomis. Be to, didelis jų privalumas yra tas, kad įsigijus sklypą, gyvenamojo namo statybas nebūtina pradėti iš karto. Jas galite nukelti į ateitį, kuomet tą daryti leis jūsų finansinė padėtis.
Tiesa, kai kuriems mažesnės vertės, ne greta didžiųjų Lietuvos miestų esantiems sklypams įsigyti gali nereikėti specializuotos paskolos, nes tokį poreikį pilnai patenkins vartojimo paskola. Tačiau galutinį sprendimą dėl finansinės paslaugos rekomenduojama priimti pasitarus su banko konsultantais, nes gali reikšmingai skirtis paskolos palūkanų norma bei kitos sąlygos.
Prieš įsipareigojimo prisiėmimą, taip pat rekomenduojama atlikti nuodugnią sklypo ir jo teritorijos analizę. Reikėtų pasidomėti ar aplink norimą įsigyti sklypą nėra kitų komercinės paskirties sklypų, paanalizuoti su žemės sklypu susijusius dokumentus: detalųjį planą, NT išrašą ir kt.
Paskola žemės ūkio paskirties sklypui
Sklypai taip pat gali būti panaudoti ir žemės ūkio veiklai vykdyti. Tai aktualiausia komercine žemės ūkio veiklai besiverčiantiems ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms ar kitiems juridiniams asmenims. Tačiau tokios paskirties sklypų kaina dažnai būna per didelė, kad ją būtų galima padengti savomis lėšomis.
Tokiais atvejais ūkininkams pasitarnauja paskola žemės ūkio paskirties sklypui įsigyti. Panašiai kaip minėtos būsto ar kai kurios verslo paskolos, šios taip pat reikalauja užstato. Dažniausiai įkeičiamas sklypas, kurio įsigijimas finansuojamas kreditu.
Šių paskolų nereikėtų maišyti su žemės ūkio paskolomis, kurios gali būti panaudojamos daug plačiau. Jų paskirtis gali būti: įrangos atnaujinimas, veiklos plėtra, apyvartinės lėšos ir kt. Tokios žemės ūkio paskolos padeda užtikrinti sklandų ūkio veikimą bei efektyvumą. Jos taip pat nereikalauja užstato, kitaip nei paskolos sklypui.
Paskolos sklypui sąlygos
Tokių paskolų sąlygos priklauso nuo pasirinkto banko. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad bankai ir kredito unijos gali skirtingai finansuoti sklypo įsigijimą. Todėl dėl konkrečių sąlygų rekomenduojama kreiptis į konkretų banką ar kredito uniją.
Tačiau galima išskirti tam tikras bendras paskolos sklypui sąlygas. Jų palūkanų norma dažniausiai būna mažesnė nei vartojimo kredito, tačiau didesnė nei būsto paskolos.
Jos taip pat išduodamos 15-30 metų terminui bei gali finansuoti iki 50 000 eurų vertės sklypo įsigijimą. Dažniausiai jos išduodamos tik su turto įkeitimu ir tokiu atveju tokios paskolos vertė gali siekti iki 100% sklypo vertės. Kitais atvejais galimas finansavimas iki 60-80% nekilnojamojo turto vertės. Paskola sklypui įsigyti taip pat reikalauja 30-35% savų lėšų pradinio inašo.
Paskolos sąlygos taip pat priklauso nuo to, ar jas užtikrina UAB „Žemės ūkio paskolų garantijų fondas“.
Tačiau kaip jau minėta, dėl sąlygų kitimo priklausomai nuo konkrečių aplinkybių, rekomenduotina dėl konkrečių sąlygų pasitarti su banko ar kredito unijos atstovais.