Paskolos atidėjimas: kokias galimybes turite?

Susidūrus su sunkumais atlikti kredito įmokas ir grąžinti paskolą, visada rekomenduojama kreiptis į savo kredito davėją ir pabandyti surasti abiems pusėms naudingą kredito sutarties pertvarkymo sprendimą. Tačiau ir be to, visi būsto kredito gavėjai gali pasinaudoti kredito įmokų atidėjimu, dar vadinamu kredito atostogomis, kurios galioja 3 mėnesius. Kredito atostogos yra įtvirtintos Su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatyme bei kitose įstatymuose ir visada galioja būsto paskolos bei vartojimo paskolos atveju.

Pasinaudoti kredito įmokos atidėjimo galimybe galima:

  • nutrūkus santuokai;
  • mirus sutuoktiniui;
  • tapus nedarbingu ar iš dalies darbingu;
  • jums ar jūsų sutuoktiniui netekus darbo arba trečdalio ar daugiau pajamų.

Norint pasinaudoti būsto paskolos įmokų atidėjimu, reikia savo kredito davėjui pateikti raštišką prašymą (paraišką dėl paskolos grąžinimo atidėjimo). Jis per 15 dienų turi jį įvertinti ir pateikti savo sprendimą. Teigiamo sprendimo atveju, nuo patvirtinimo dienos, 3 mėnesius galėsite mokėti tik palūkanas (nebent su kredito davėju yra sutariama kitaip). Kredito davėjas taip pat atitinkamai perskaičiuos kredito įmokas ir sudarys naują paskolos grąžinimo grafiką.

Be įstatyme numatytos galimybės, būsto kredito davėjai taip pat gali pasiūlyti įvairių kitų sutarties pakeitimo variantų. Tarp jų:

  • įmokų mokėjimo dienos pakeitimas;
  • paskolos grąžinimo grafiko pakeitimas;
  • paskolos grąžinimo termino pratęsimas;
  • kiti paskolos restruktūrizavimo ir perkreditavimo sprendimai.

Vartojimo paskolos atidėjimas

Be jau minėtos galimybės atidėti vartojimo paskolą iki 3 mėnesių laikotarpiui, dalis kredito davėjų numato tam tikrus vartojimo paskolos atidėjimu sprendimus, kurie įtvirtiname sutartyje. Todėl yra svarbu prieš sudarant sutartį dėl vartojimo kredito, pirmiausia pasidomėti galimomis paskolos įmokų atidėjimo galimybėmis ir sąlygomis. Dažnai vartojimo kreditai gali būti suteikiami su galimybe atidėti pirmos kredito įmokos mokėjimą.

Taip pat, bet kurio paskolos tipo atveju, susidūrus su finansiniais sunkumais galima pasinaudoti paskolų refinansavimu. Dėl tokios galimybės galima kreiptis tiek į turimos paskolos davėją, tiek į kitą kreditų refinansavimą siūlantį kreditorių.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo