Paskolos pasirašant vekselį: kur gauti ir ką reikia žinoti?

Reikiant paskolos visada svarbu apsvarstyti egzistuojančias galimybes ir įvertinti visus galimus variantus. Paskolos pasirašant vekselį yra viena iš rečiau naudojamų galimybių pasiskolinti, tačiau ji taip pat turi savo nišą ir savų privalumų. O kartais, dėl skolų, nedarbo, blogos kredito istorijos ar kitų priežasčių, oficialios paskolos gali būti tiesiog neprieinamos arba jas gauti gali būti per daug sudėtinga. Tuomet žmonės ieško lengevesnių alternatyvų, o paskolos su vekseliu yra būtent tokia.

Tarp dažniausiai užduodamų klausimų apie paskolas su vekseliu yra, kur jas gauti ir ką apskritai apie šias paskolas reikia žinoti. Pradėkime nuo pastarojo klausimo.

Ką reikia žinoti apie paskolas su vekseliu?

Paskolos pasirašant vekselį

Vekselis yra rašytinis dokumentas, kurį pildo ir pasirašo pinigų skolintojas ir juos gaunantis skolininkas. Tai yra pakankamai griežtos formos dokumentas, kuris turi teisinį svorį, todėl apsaugo paskolos davėją nuo jos gavėjo nemokumo.

Tai yra svaresnis dokumentas, nei skolos raštelis, todėl suteikia daugiau garantijų skolintojui, jei skolą tektų išieškoti teisiniu keliu.

Tiksliau tariant, vekselis, skirtingai nei skolos raštelis, yra laikomas vertybiniu popieriumi. Tai reiškia, kad skolininko nemokumo atveju, galima apeiti teismą ir su tuo susijusius teisinius procesus (kas yra būtina nemokumo su skolos rašteliu atveju) ir kreiptis tiesiai į notarą bei antstolius. Plačiau apie šiuos skirtumus galite skaityti čia.

Tačiau paskolos pasirašant vekselį gali būti naudingos ir skolininkui. Skirtingai nei visų vartojimo paskolų atveju, vekselio pagalba sudarytos sutartys nėra griežtai reglamentuojamos ar prižiūrimos kokių nors institucijų. Tokios sutartys yra paliekamos pačių privačių asmenų valioje.

Yra dar keletas svarbesnių dalykų, kuriuos reikėtų žinoti apie vekselius. Visų pirmiausia, jei tokiu principu suteikiamos paskolos suma viršija 3000 eurų, yra privalomas notaro patvirtinimas.

Kaip ir skolos raštelis, vekselis yra laisvos formos dokumentas, tačiau jame turi figūruoti tam tikri duomenys (rekvizitai). Tai yra, dokumento teisinės formos įvardinimas, skolininko įsipareigojimas grąžinti pasiskolintą sumą pagal dokumente nurodytas sąlygas (pagrindinė jų – pinigų grąžinimas iki sutartyje numatyto laiko), sutarties sudarymo vieta ir laikas, skolininko ir skolintojo vardai, pavardės bei parašai.

Šiuos duomenis yra būtina užpildyti tinkamai, kad vekselis turėtų teisinę galią. Jei suma viršys 3000 eurų ir dokumentą turės patvirtinti notaras, jis taip pat peržiūrės ir dokumento išpildymą pagal teisines normas.

Savaime suprantama, kad tokios paskolos nėra išduodamos instituciškai. Kitaip tariant, tai yra beveik išimtinai privačių asmenų suteikiamos paskolos, kurių negalite rasti kredito bendrovių, bankų ar kredito unijų pasiūloje. Todėl klausimas kur gauti paskolą pasirašant veksliu taip pat būna aktualus galimybių pasiskolinti ieškančių žmonių tarpe.

Kiti vekselio privalumai

Jau buvo įvardinti keli didžiausi vekselio privalumai. Paskolos davėjui tai yra papildomos garantijos. O paskolos gavėjui – lengvesnis būdas pasiskolinti, kai gauti oficialią vartojimo paskolą nėra realu.

Daug lankstesnės ir lengviau derinamos sąlygos gali būti privalumu tiek paskolos davėjui, tiek jos gavėjui. Kadangi vekselis sudaromas laisva forma, jį galima lengviau pritaikyti prie abiejų pusių poreikių nei, kad kitas paskolas.

Kadangi vekselis yra vertybinis popierius, tai jį galima nesunkiai perleisti/parduoti trečiosioms šalims, kas yra dar vienas reikšmingas privalumas skolintojui.

Kur gauti paskolą pasirašant vekselį?

Išsiaiškinus apie tai, kas yra vekselis ir kokia yra jo specifika, dabar galime detaliau pakalbėti ir apie tai, kur ieškoti tokių paskolų.

Kaip jau minėjome, tai nėra tipiškai juridinių asmenų suteikiamos paskolos, nes vekselis yra sutarties dokumentas (tiksliau, vertybinis popierius), kurį dažniausiai pasirašo privatūs asmenys. Išimčių yra, tačiau dažniausiai ieškantiems tokių paskolų jos yra nereikšmingos.

Lengviausias būdas gauti paskolą pasirašant vekselį yra susitarti su žmogumi, kurį jau žinote ir pažįstate. Būkite labai budrūs ir atsargūs skolinantis iš privačių asmenų, kurių nepažįstate asmeniškai. Nepasirašykite dokumentų nesusitikę, neaptarę visų detalių ir negavę pinigų. Neperveskite jokių pinigų prieš vekselio pasirašimą. Jei sulaukiate tokio prašymo, labai tikėtina, kad susidūrėte su sukčiumi.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo