Reikalavimai greitajam vartojimo kreditui gauti

Šiandien paskolos gali atrodyti esančios labai paprasta paslauga, kuri gali būti suteikta kone kiekvienam. Tokį įvaizdį turi greitieji kreditai, tačiau bėgant laikui taip galima pradėti galvoti ir apie kitas vartojimo paskolas internetu.

Tame yra dalis tiesos: kai kurios paskolos (pvz. greitieji vartojimo kreditai) yra išduodamos lengviau nei kitos ir lengviau nei kada nors anksčiau. Tačiau nepaisant to, jos vis tiek turi savo standartus ir savo reikalavimus, kurių turi paisyti kiekvienas norintis gauti paskolą.

Pagrindiniai reikalavimai paskolai gauti

Pirmiausia vertėtų žinoti apie greitiesiems kreditams ir visoms kitoms vartojimo paskoloms taikomus reikalavimus. Reikia pastebėti, kad yra reikalavimai numatomi įstatyme, kurio kiekvienas kredito davėjas privalo laikytis bei yra reikalavimai, kuriuos papildomai taiko kiekvienas kreditorius. Pradėsime apžvelgdami pirmąją kategoriją.

Galima išskirti keturias esmines prievoles kredito davėjams, numatytas vartojimo kreditų įstatyme: amžių, pilietybę, pajamas ir įsipareigojimus.

Reikalavimai greitajam kreditui gauti

Kiekvienas kreditorius gali skolinti tik pilnamečiams Lietuvos Respublikos piliečiams, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra registruota Lietuvos teritorijoje. Tai reiškia, kad žmonėms, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta yra ne Lietuvoje, paskola nebus suteikta. Tuo tarpu, jei žmogus viso labo laikinai dirba užsienio valstybėje, pasiskolinti jis galės: paskolos užsienyje dirbantiems emigrantams gali būti išduodamos.

Taip pat prieš suteikdamas paskolą kreditorius privalo atlikti kreditingumo vertinimą ir įvertinti paraišką pateikusio žmogaus finansinę padėtį ir įsitikinti, kad ji yra stabili. Tai yra būtina norint užkirsti kelią pradelstų mokėjimų skaičiaus augimui. Tai padeda užtikrinti, kad finansinė ir socialinė situacija šalyje išliks stabili, nes su antstoliais susidūrę žmonės gali tapti našta visuomenei ir savivaldybių bei valstybės biudžetams.

Vertinant asmens finansinę padėtį yra vertinami du dalykai: gaunamos pajamos ir turimų įsipareigojimų dydis. Vartojimo kreditų davėjų įstatyme įrašytas minimalus privalomų gauti pajamų dydis bei numatyta maksimali pajamų dalis, kuri gali tekti įsipareigojimų padengimui. Be to, yra numatoma, kad finansinį stabilumą garantuoja ne tik gaunamos pajamos, bet ir jų pastovumas laike. Todėl paskolos neišdirbus 4 mėnesių iš eilės negali būti suteiktos. Taip pat negali būti suteikiamos ir paskolos bedarbiams, nebent asmuo gali pagrįsti savo gaunamas pajamas iš kitų šaltinių.

Kredito davėjai yra įpareigoti nesuteikti greitųjų vartojimo kreditų tiems, kurių gaunamos pajamos nėra tokios, kad jų liktų 60% po visų su turimais įsipareigojimais susijusių išlaidų. Kitaip tariant, paskola gali būti suteikta tik tuo atveju, kai su turimais įsipareigojimais susijusios išlaidos (t.y. kredito įmokos) sudaro ne daugiau nei 40% visų gaunamų pajamų.

Tai yra pagrindiniai reikalavimai, kuriuos privalo iškelti kiekvienas kreditorius ir kuriuos atitikti privalo kiekvienas norintis pasiskolinti. Tačiau nors kai kurie kreditoriai reikalauja visiško minimumo, kiti – kelia ir papildomus reikalavimus.

Papildomi kreditorių taikomi reikalavimai

Dažniausiai pasitaikantis reikalavimas, kurį kreditoriai iškelia nors tai nėra reikalaujama, yra amžiaus cenzas. Kai kurie – ypatingai skolinantis didesnėmis sumomis – reikalauja, kad klientas būtų ne tik pilnametis, tačiau ir 21 ar net 24 metų amžiaus. Smulkesnius greituosius kreditus teikiantys skolintojai apsiriboja tik pilnametystės reikalavimu.

Tačiau pakankamai universalus reikalavimas yra sietinas su maksimaliu amžiumi. Taip, šioje šalyje galite būti ir per seni, kad gautumėte paskolą. Pagal dažniausiai pasitaikančią taisyklę, paskolos gavimas yra apribotas žmonėms, kurie yra vyresni nei 70 amžiaus.

Tai reiškia, kad paskolos pensininkams gali būti suteikiamos, tačiau svarbu, kad pensininko amžius neperžengtų šios numatytos ribos.

Kartais kreditoriai gali atkreipti dėmesį bei suteikti didesnį svorį kredito istorijai. Tai labiau aktualu, kai bandoma pasiskolinti didesnę sumą pinigų. Visais kitais atvejais tai nėra reikšmingiausias rodiklis, todėl paskolos su bloga kredito istorija yra daugiau nei realybė.

Nors dėl konkrečių reikalavimų visuomet reikėtų pasitikrinti su konkrečiu kreditoriumi, tai yra pagrindiniai kriterijai pagal kuriuos kreditoriaus vertina savo klientus ir jų pateikiamas paraiškas.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo