4 patarimai ieškantiems geriausio kreditoriaus

Geriausio kreditoriaus paieška

Kreditoriaus paieška yra būtina sąlyga, jei norite ne tik pasiskolinti pigiai, bet ir sudaryti sutartį su patikimu ir supratingu kreditoriumi. Kreditoriai panašūs savo pasiūla gali reikšmingai skirtis „nematomais“ dalykais. Vienas tokių: kreditoriaus reakcija į kliento nemokumą. Vienas kreditorius tokioje situacijoje gali išlikti supratingas ir pasiūlyti problemos sprendimo būdą (pvz. paskolos refinansavimą). Kitas, tuo tarpu, gali atsisakyti kalbėtis ir derėtis ir eiti tiesiausiu teisiniu keliu.

Bet kreditoriai skiriasi ir „matomais“, objektyviai įvertinamais dalykais. Tai ne tik palūkanos, kurias palyginti labai lengva ir kurios yra matomos kiekvieno kreditoriaus puslapyje. Tai ir kiti giliau sutartyje „paslėpti“ mokėjimai, kurie įeina į beveik kiekvieną jūsų kredito įmoką. Pastarosios susideda ne tik iš palūkanų, kaip gali pasirodyti netreniruotai akiai.

Trumpai tariant, geriausio kreditoriaus paieška nėra toks tiesmukas ir paprastas dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tokia kampanija reikalauja žinoti bent jau elementarius faktus apie paskolas. Kalbant abstrakčiau, jums reikia žinoti:

  • iš ko susideda paskolos kaina;
  • kaip optimaliausiai paskirti laiką kreditoriaus paieškai;
  • į ką privalu atkreipti dėmesį tokioje paieškoje

O jei kalbėsime konkrečiau, tai mes jums parengėme 5 patarimus kaip išsirinkti geriausią kreditorių, o tuo pačiu ir geriausią paskolą.

1. Pasinaudokite paieška ir kreditų rekomendacijų portalais

Dažnas žmogus naudojasi tuo kreditoriaus paslaugomis, kuris jam jau kažkada buvo paskolinęs. Tai – suprantama. Jau turint patvirtintą registraciją, paskolą gauti yra paprasčiau ir ją gauti galima greičiau nei registruojantis iš naujo. Be to, pas kai kuriuos kreditorius tokiu atveju galima pasiskolinti sms žinute, kas yra dar viena priežastis neieškoti kitų kreditorių.

Jei jūsų tikslas nėra gauti kuo pigesnę paskolą arba jei jūs esate visiškai patenkintas savo dabartinius kreditoriumi, tuomet viskas suprantama. Tačiau jei šiek tiek laiko, skirto paieškai ir papildomai registracijai nėra per didelis nepatogumas, tuomet siūlytume paieškoti ir optimalesnio pasiūlymo.

Čia jums gali pagelbėti internetinės paieškos platformos (žinomiausių kurių yra „Google“) arba paskolų palyginimo ir rekomendavimo platformos (geriausia – „Visi Kreditai“).

Jei naudojatės paieška, tuomet jums tereikės suvesti norimą raktažodį į paieškos laukelį ir rezultatų puslapyje matysite visus kreditorius, kurie siūlo išduoti jūsų ieškomą paskolą. Tokiu atveju palyginimą jums reikės atlikti patiems rankiniu būdu. Čia paieškos sistema tik agreguoja visus kreditorius, tačiau jų nelygina.

Paskolų rekomendacijos, patarimai

Paskolų palyginimų puslapis viską atlieka nuosekliau. Susiradę sau tinkamą ir patikimą platformą, joje galėsite priešais save matyti visus ar bent jau dalį pasirinktų paskolų davėjų. Geriausiu atveju, galėsite matyti ne tik vienoje vietoje pateiktus kreditorius, bet ir svarbiausią informaciją apie kiekvieną iš jų: palūkanas, sumas, terminus, iš ko susideda kredito įmokos, apžvalgas, atsiliepimus ir t.t.

„Visi Kreditai“ visus šiuos faktus rasite ir jie jums bus padėti kaip ant delno. Tai visokeriopai palengvina kreditoriaus paieškos ir pasirinkimo procesą.

2. Neapsistokite tik ties greitaisiais kreditais

Greitieji kreditai yra populiariausia paskolos forma. Visi, kurie galvoja skolintis, ypač kalbant apie nedidelės vertės paskolas, visų pirmiausia galvoja apie greituosius kreditus.

Kaip ir visos paskolos, greitieji kreditai turi savo privalumų ir trūkumų. Jų nereikėtų laikyti vienintele prieinama paskolos forma. Yra ir daugiau paskolų formų, kurias kiekvienas ieškantis kur pasiskolinti turėtų apsvarstyti. Rekomenduojame apsvarstyti:

Visi šie būdai pasiskolinti turi savų privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, jei norite pasiskolinti per tarpusavio skolinimo platformas, tokiu atveju galėsite gauti ne standartizuotą, o asmeninę paskolą. Ji bus visiškai pritaikyta jūsų asmeninei finansinei situacijai, asmeninei kredito istorijai, turimiems įsipareigojimams, gaunamoms pajamoms ir kt. Tokiu būdu galite tikėtis pigesnės paskolos, bet jos išdavimas gali užtukti pakankamai ilgai.

Paskola internetu ir specializuotų bankų yra labai panaši į greituosius kreditus. Ją taip pat galite gauti internetu, neišėjus iš namų. Bet kaip taisyklė, registracija ten yra detalesnė, t.y. reikalaujanti daugiau duomenų, o paraiškos įvertinimas trunka ilgiau. Tačiau, vėlgi, tokios paskolos internetu būna pigesnės nei greitieji kreditai.

Paskolos iš kredito unijų ir bankų gali būti išduodamos tiek internetu, tiek nuvykus į klientų aptarnavimo skyrių. Jų palūkanos yra vidutiniškai mažesnės nei greitųjų kreditų, tačiau jos gali būti brangesnės už spec. bankų ar P2P platformų siūlomas paskolas.

Nė vienas iš šių būdų nėra visokeriopai geresnis už kitus. Dažniausiai jums tiesiog reikia pasirinkti ką vertinate labiau: mažesnes palūkanas ar kaip greitai pinigai atsiduria jūsų banko sąskaitoje.

Vienaip ar kitaip, būtina įvertinti ir šias alternatyvas greitiesiems kreditams.

3. Įvertinkite bendrą kredito kainą

Ne visada, bet dažnu atveju paskolų palyginimo platformos jau pateikia apibendrintą informaciją apie kreditorių ir pateikia minimalią metinę palūkanų normą, o kartais – ir BVKKMN.

Tačiau šie skaičiai gali būti šiek tiek apgaulingi. Kredito įmokos susidaro ne tik iš palūkanų normų, bet ir iš kitų sutartyje numatytų mokesčių. Dauguma kreditorių taiko arba visus, arba bent kelis iš šių: sutarties sudarymo, administravimo, išankstinio grąžinimo, pratęsimo ar vėlavimo grąžinti (delspinigiai).

Ne visi bus būtinai taikomi ir jums, nes kreditoriai šių mokesčių taikymą nustato individualiai, t.y. remiantis savo politika. Tačiau jie gali sudaryti reikšmingą kredito įmokų dalį, kuri nebūtinai atsispindės palūkanų normoje. Tad įsivertinti šiuos skaičius yra būtina, jei nenorite apsigauti ir permokėti už paskolą.

4. Pasidomėkite akcijomis

Akcijos yra nuolatinės greitųjų kreditų pakeleivės. Jokia kita paskolų forma negali pasigirti tokiu plačiu akcijų taikymu.

Nei bankai, nei kredito unijos nepasiūlys pasiskolinti su taikoma akcija ar nuolaida. Todėl šis patarimas aktualiausias tiems, kurie ieško greitojo kredito. Nors mes rekomenduojame pasidomėti greitųjų kreditų akcijomis net jei ieškote kitos formos paskolos. Suradus tinkamą greitąjį kreditą ir pritaikius jam nuolaidą, jis galiausiai gali būti pigesnis ir už bet kokią kitą paskolą.

Paskolos be pabrangimo yra dažniausiai naujiems klientams taikoma paskolų akcija. Dažniausiai ji taikoma tik ribotai paskolos sumai ir tik pirmą kartą paskolos paraišką pateikusiam asmeniui. Pritaikius šią akciją, sutartį pasirašęs asmuo turės grąžinti tik tiek, kiek pasiskolino. Kitaip tariant, jis gaus paskolą be palūkanų.

Esti ir kitos akcijos, kurių pritaikymas gali gerokai apkarpyti bendrą paskolos kainą. Todėl savo kreditoriaus paieškose būtinai atkreipkite dėmesį į šį aspektą. Savo ruožu, „Visi Kreditai“ jau išskiria tuos kreditorius, kurie siūlo nemokamos paskolos akciją.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo