Kaip tinkamai planuoti asmeninius finansus?

Asmeninių finansų planavimas

Jei žmogui prisireikia paskolos, tai gali reikšti, kad jis padarė klaidų (ne)planuodamas savo asmeninius finansus. Kitaip tariant, jis nesuplanavo jų taip, kad išlaidos būtų lygios pajamoms arba mažesnės nei jos.

Žinoma, būna situacijų, kai skolinamasi visai ne dėl to. Būna, kad papildomų pinigų reikia, nes turimos pajamos ir/ar santaupos nėra pakankamai didelės, kad būtų galima susimokėti reikiamą/būtiną/norimą dalyką. Medicininės išlaidos yra būtent tokios: jų nesuplanuosi ir jų padengimas yra būtinas.

Bet šio įrašo kontekstas tikrai nėra tokios situacijos. Čia mes kalbėsime apie akivaizdžiai klaidingą finansų valdymą, apie akivaizdų nesugebėjimą valdyti savo pinigų. Turbūt kiekvienas iš mūsų savo artimųjų rate turime arba pažįstame žmogų, kuris pinigus švaisto į kairę ir į dešinę, lyg nebūtų rytojaus. Kitaip negalėtume paaiškinti kodėl šimtai tūkstančių žmonių turi įsipareigojimų greitųjų kreditų bendrovėms. O ką ir bekalbėti apie turbūt daug didesnius neformalius įsiskolinimus šeimos nariams, draugams ar pažįstamiems.

Jei žmogus savo asmeninių finansų tvarkyti nemoka, labai tikėtina, kad vartojimo paskola jam bus tik laikinas sprendimas. Po to, tikėtina, situacija tik pablogės, kas prives prie papildomo skolinimosi (nes paskolos, jei nepanaudotos tinkamai, niekada nesprendžia finansinės problemos iš esmės) ir galiausiai – prie įsiskolinimų.

Todėl tokiems žmonėms parengėme šią atmintinę, kuri padės išmokti geriau planuoti savo finansus ir išvengti didžiausių finansinių problemų.

1. Internetinės bankininkystės planavimo įrankiai

Internetine bankininkyste naudojasi praktiškai visi, kurie turi banko sąskaitą. Net kredito unijos turi savo atskiras internetinės bankininkystės sistemas (E.Kreda ir I-Unija). Tai – praktiškai neišvengiama, nes net pats bankas kai kurias paslaugas teikia tik per ją. Bet ir be to, naudotis interneto banku yra daug paprasčiau, nei naudotis alternatyvia bankininkyste.

Galima gauti paskolą internetu, sąskaitos taip pat apmokamos internetu (kartais net automatizuotai!). Daugelį kasdienių finansinių transakcijų mes galime, arba neišvengiamai privalome, sutvarkyti per internetinę bankininkystę.

Bet bankai ir be šitų dalykų atveria plačias galimybes pasinaudoti interneto banko teikiamais privalumais. Vienas tokių – išlaidų kategorizacijos įrankis.

Šis įrankis automatiškai priskiria jūsų kreditinės kortelės išlaidas prie tam tikros išlaidų srities (pvz. maisto, sporto paslaugų ir pan.). Tokiu būdu, nedarydami visiškai nieko, mėnesio (ar kito laikotarpio) pabaigoje, jūs galite matyti kam ir kiek pinigų išleidote. Tai – neįtikėtinai naudingas įrankis, kuris leis geriau suprasti savo išlaidų struktūrą.

Susiraskite tokią funkciją savo interneto banke ir pasinaudokite šia galimybe!

2. Asmeninių finansų planavimo mobiliosios programėlės

Kiek mažiau automatizuotas ir papildomų žingsnių reikalaujantis dalykas yra asmeninių finansų planavimo programėlės.

Jų yra įvairių, todėl tikrai galėsite surasti tokią, kuri labiausiai atitiks jūsų patogumo ir funkcionalumo lūkesčius bei gebėjimą naudotis mobiliuoju įrenginiu.

Pati paprasčiausia programėlė gali būti tiesiog vieta, kur jūs rankiniu būdu suvedate savo pajamas ir išlaidas. Labiau pažengę variantai gali ir patys sekti jūsų išlaidas bei kaip ir pirmame punkte minėtas interneto banko funkcionalumas, gali patys priskirti jūsų išlaidas tam tikros sritis.

Su tokiomis programėlėmis galite susipažinti čia: https://www.delfi.lt/projektai/archive/programeles-kurios-pades-suprasti-kur-dingsta-pinigai.d?id=66110778

3. Prekių ir paslaugų palyginimas

Apie paskolų palyginimą turbūt jau esate girdėję. Kitu atveju vargu ar skaitytumėte šį straipsnį visikreditai.lt portale.

Tačiau ar žinojote, kad dabar populiarėja, o galbūt reikėtų sakyti jau išpopuliarėjo, įvairių prekių ir paslaugų palyginimo, įvertinimo, rekomendacijų puslapiai?

Dabar žmonės nebeskuba pirkti brangesnių pirkinių, prieš tai jų tinkamai neįvertinę ir nesusipažinę su jų privalumais ir trūkumais. Žmonės įvertina kitų žmonių patirtis, atsižvelgia į jų pastabas ir nusiskundimus, palygina kainas ir kitas pirkimo sąlygas.

Tą padaryti šiandien yra neįtikėtinai paprasta, nes pasirinkus bet kokį pirkinį, jūs internete galite surasti nemažai žmonių, kurie noriai dalinasi savo patirtimi. O kai kur – kaip mūsų atveju su paskolomis – puslapiai gali sudėti visą šią informaciją į vieną vietą ir taip supaprastinti pasirinkimo ir palyginimo procesą.

Norite tikėkite, norite ne, bet tai yra labai reikšmingas asmeninių finansų planavimo įrankis, nes jis leidžia sutaupyti ten, kur iki tol negalėjote. O jei reikia skolintis, o dažniausiai žmonėms su blogu finansų planavimu ir valdymo to reikia, sutaupyti keli procentai nuo didesnės vertės pirkinio gali būti aukso vertės.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo