Kokios galimybės studentui gauti paskolą?

Studentavimas yra tai, kas gali kainuoti nemažus pinigus. Priklausomai nuo pasirinktos studijų šalies, universiteto, kurso ir konkrečios gyvenamosios vietos, studentas gali pakloti dešimtis tūkstančių eurų vien už mokslą, net nekalbant apie pragyvenimą.

Kartu su praktikos siekiu, tai yra priežastis, kodėl studentai ieško papildomo darbo laisvu nuo studijų laiku. Bet neišvengiama, kad toks uždarbis nėra pakankamai didelis, kad galėtų išspręsti visas finansines studentavimos problemas.

Paskolos studentams

Todėl paskolos studentams dažnai yra itin aktualios ir galbūt net paklausesnės nei tarp likusių gyventojų. Jos gali būti reikalingos susimokėti už mokslą, nuomą ar pragyvenimo išlaidoms.

Tačiau studentai atsiduria keistoje padėtyje: nepaisant to, kad jiems paskola gali būti labai reikalinga, jų finansinė padėtis (pakankamos finansinės nepriklausomybės/savarankiškumo nebūvimas) neleidžia turėti lengvo pasivaikščiojimo paskolų rinkoje. Todėl paskolos studentams gali nebūti taip lengvai suteikiamos, jei kalbėsime apie paprastas vartojimo paskolas.

Kokias išeitis turi studentas tokioje padėtyje, kai jam tikrai reikia paskolos? Kur galima gauti paskolą studentui?

Valstybės remiamos paskolos studentams

Su valstybe sutartį sudaręs bankas (-ai) kiekvienais metais siūlo valstybės remiamas paskolas. Jos gali būti skirtos studijoms finansuoti ar gyvenimo išlaidoms padengti.

Kaip rodo pats pavadinimas, tai yra lengvatinės paskolos, kurios yra remiamos valstybės, todėl studentas gali pasiskolinti pigiau bei apskritai turi galimybę gauti paskolą, kurios neturėtų be valstybės paramos.

Viena iš tokios paskolos studentams lengvatų yra įvairių mokesčių sumažinimas.

Tokios paskolos studentams gali turėti ir kitų privalumų. Jie labiausiai priklauso nuo valstybės suderintų sąlygų su banku. Pavyzdžiui, naujausiais duomenimis valstybės remiamos paskolos sutartis su banku yra sudaroma 15 metų laikotarpiui, o palūkanų norma yra kintama ir skaičuojama pagal formulę 3 mėn. EURIBOR + 2.1% banko marža.

Bet norint gauti tokią paskolą reikia padaryti šiek tiek daugiau nei paprastos vartojimo paskolos atveju.

Kokios būna valstybės remiamų paskolų rūšys?

Yra trys paskolų studentams rūšys, kurios labiausiai skiriasia savo išlaidų forma ir paskolos suma. Šios rūšys yra:

  • Paskola už studijas, kuri padengia visą studijų Lietuvoje kainą;
  • Paskola pragyvenimo išlaidoms, kurios suma gali siekti iki 2000 eurų per metus;
  • Dalinė paskola už studijas užsienyje, kuri yra išduodama pagal tarptautines sutartis ir gali siekti iki 2400 eurų per metus.

Kaip gauti valstybės remiamą paskolą?

Tačiau tai nereiškia, kad kiekvienas studentas tokią paskolą gali gauti. Visų pirmiausia, studentas turi būti įtrauktas į Valstybinio studijų fondo paskolos gavėjų sąrašą. Tik esantys tame sąraše gali tikėtis gauti valstybės remiamą paskolą.

Todėl pirmas žingsnis yra registracija Valstybinio studijų fondo sistemoje, pateikiant prašymą suteikti paskolą. Jei fondas įtraukia į remtinų asmenų sąrašą, galima kreiptis į banką dėl paskolos. Tačiau tą galima daryti tik nurodytu laiku, kurį patikslina Valstybinis studijų fondas.

Tuomet reikia užpildyti paraišką paskolai banke, pateikiant visus banko paskolos išdavimo procese nurodytus dokumentus.

Kiti skolinimosi būdai

Be valstybės remiamų paskolų, studentai, kaip ir kiti Lietuvos Respublikos piliečiai, turi teisę gauti vartojimo paskolą. Priklausomai nuo studijų kainos, ji taip pat gali būti paskirtia mokesčiui už mokslą.

Tačiau studentų galimybės pasiskolinti iš kredito įstaigų gali būti apribotos nepakankamomis pajamomis. Remiantis įstatymu, tik asmenys gaunantys oficialias pajamas gali gauti vartojimo kreditą.

Net ir turint asmeninio turto, studentui gauti paskolą su turto įkeitimu gali būti sudėtinga dėl tos pačios priežasties.

Tačiau jei studentas turi darbą nepilnu etatu arba gauna pajamas iš individualios veiklos ar verslo, jis gali sėkmingai pasiskolinti.

Taip pat vertas paminėjimo faktas, kad dalis kreditorių neteikia paskolų asmenims, kurie yra jaunesni nei 21 arba 24 metai. Todėl didžioji dalis bakalauro studijas pasirinkusių studentų negalės gauti kredito net turėdami oficialias pajamas.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo