Paskola motociklui ir motociklo lizingas

Nors kalbant apie naujos transporto priemonės įsigijimo finansavimą Lietuvoje populiaresnės paskolos automobiliui bei autolizingas, paskolos bei lizingas motociklui taip pat yra išduodami. Dažniausiai motociklo įsigijimą galima finansuoti naudojantis minėtomis bendrinėmis transporto priemonės finansavimo paslaugomis. Tačiau kai kuriais atvejais tiek paskola motociklui, tiek motociklo lizingas gali būti siūlomis kaip atskiros paslaugos.

Paskolos motociklui ir motociklo lizingo palyginimas

Kaip ir skolintais pinigais perkant automobilį, yra svarbu palyginti vieno ir kito finansavimo būdo privalumus ir trūkumus.

Paskolos motociklui sąlygos

Perkant motociklą su paskola, jūs turėsite daugiau lankstumo, nes galėsite:

 • pasirinkti kokią dalį transporto priemonės vertės norite finansuoti (pradinis įnašas nėra būtinas);
 • transporto priemonės nereikės įkeisti ir iš karto gausite visas nuosavybės teises į su paskola įsigytą motociklą;
 • galėsite pirkti bet kokį motociklą (naują ar naudotą, nepriklausomai nuo jo amžiaus ar modelio) iš bet kokio pardavėjo (fizinio asmens ar įmonės);
 • nereikės KASKO draudimo.

Tačiau paskola motociklui dažniausiai kainuoja brangiau nei motolizingas. Be to, paskolos suteikia ribotas galimybes įsigyti brangesnius motociklus.

Motociklo lizingo sąlygos

Imant motociklo lizingą ir finansuojant jo pirkimą tokiu būdu, jūs galėsite sutaupyti, nes lyginant su paskola, lizingas (išperkamoji nuoma) yra pigesnė alternatyva. Tačiau ji nesuteikia tiek daug lankstumo. Imant motociklo lizingą, jūs turėsite teisę įsigytą turtą valdyti ir juo naudotis, tačiau nuosavybės teisės formaliai priklausys kredito davėjui.

Be to, motociklo lizingas turi ir kitų papildomų apribojimų:

 • reikalingas pradinis įnašas, todėl negalėsite finansuoti visos motociklos kainos;
 • taikomi apribojimai motociklo amžiui;
 • būtina transporto priemonę apdrausti KASKO draudimu.

Verta paminėti, kad pirkdami motociklą iš įmonių, sudariusių sutartį su atitinkamais kredito davėjais (pvz. Mokilizingas arba Bigbank), galite pasinaudoti pirkimu išsimokėtinai.

Apibendrinimas

Kuris iš šių finansavimo pasirinkimų geresnis – priklauso tik nuo jūsų poreikio ir finansinių aplinkybių. Paskolą motociklui galite gauti greitai – kai kuriais atvejais net tą pačią darbo dieną. Be to, tokios paskolos davėjų Lietuvoje yra daug: praktiškai kiekvienas vartojimo paskolas teikianti kredito įstaiga gali suteikti paskolą motociklui.

Tuo tarpu motociklo lizingą gauti yra sudėtingiau ir tai užtrunka ilgiau. Be to, jūs turėsite kur kas mažesnį pasirinkimą, nes yra daug mažiau kredito davėjų, kurie siūlo tokią paslaugą. Tačiau kita vertus, įprastai lizingas leidžia sutaupyti, nes tai yra pigesnė alternatyva paskolai.

Kas gali gauti?

Kaip ir kitus vartojimo kreditus, tiek paskolą motociklui, tiek lizingą galite gauti asmenys, atitinkantys kredito davėjo keliamus reikalavimus. Įprastai taikomi šie reikalavimai:

 • paskolos gavėjas turi būti bent 18 metų amžiaus;
 • jis negali turėti įsipareigojimų viršijančių 40% pajamų;
 • jis negali turėti pradelstų mokėjimų;
 • jis turi turėti stabilias pajamas ir paskutinėje darbovietėje būti išdirbęs bent 4 mėnesius.

Kaip gauti?

Ir vienu, ir kitu atveju, finansavimą galite gauti palyginę preliminarias skirtingų kredito davėjų sąlygas, pateikę kelias užklausas finansavimui gauti ir sekdami pasirinkto kredito davėjo registracijos, tapatybės patvirtinimo ir paraiškos teikimo tvarką.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo