Sprendimai paskolų sukeltiems sunkumams spręsti

Nors Lietuvoje vėluojančių atlikti kredito įmokas asmenų skaičius nuosekliai mažėja, tokių paskolų turėtojų vis dar yra nemažai. Neabejotina, kad dėl nepalankios ekonominės situacijos ir augiančių palūkanų, dalis paskolų turėtojų susiduria su nemokumo rizika. Todėl jei turite įsiskolinimų ar rizikuojate nebegalėti atlikti kredito įmokų, jums gali būti aktualūs žemiau pateikti tokių paskolų sprendimai, padėsiantys išspręsti susidariusius sunkumus ir pagerinti finansinę padėtį.

Paskolos atsisakymas

Jei su paskolos grąžinimo sunkumais susiduriate sutarties pradžioje, galite pasinaudoti galimybe paskolos atsisakyti. Įstatymas numato dvi galimybes atsisakyti vartojimo paskolos ar greitojo kredito:

  • per 2 dienas nuo sutarties pasirašymo momento. Tokiu atveju atsisakyti paskolos galite nemokamai, grąžindami tik pasiskolintą sumą;
  • per 14 dienų nuo sutarties pasirašymo momento. Tokiu atveju turėsite grąžinti ne tik pasiskolintą sumą, bet ir palūkanas, susikaupusias per sutarties galiojimo laikotarpį bei privalėsite padengti kreditingumo vertinimo išlaidas.

Išankstinis paskolos grąžinimas

Paskolos turėtojai taip pat turi teisę į išankstinį paskolos grąžinimą. Taip grąžinti galima tiek visą paskolą, tiek pasirinktą jos dalį. Grąžinant paskolą anksčiau nei numato sudaryta sutartis galite tikėtis sumažinti bendrą vartojimo kredito kainą (BVKK). Nepaisant to, yra dvi aplinkybės, kuriomis remiantis paskolos davėjas gali pritaikyti papildomus mokesčius, kai paskola ar jos dalis yra grąžinama anskčiau nei numatyta sutartyje:

  • jei vartojimo kreditui yra taikoma fiksuotoji palūkanų norma;
  • jei tokiu būdu grąžinama daugiau nei 2 320 eurų per pastarąjį 12 mėnesių laikotarpį.

Paskolos atidėjimas

Susidūrus su finansiniais sunkumais taip pat galima pasinaudoti įstatyme numatyta paskolos atidėjimo (kredito atostogų) galimybe. Dėl šios galimybės turite raštu kreiptis į savo kredito davėją ir informuoti jį apie savo situaciją bei pateikti prašymą. Pagal įstatymą, kredito įmokas galite atidėti iki 3 mėnesių laikotarpiui, jei patenkinate bent vieną iš šių sąlygų:

  • nutrūko jūsų santuoka;
  • mirė jūsų sutuoktinis;
  • tappote nedarbingu ar iš dalies darbingu;
  • jūs ar jūsų sutuoktinis neteko darbo arba bent trečdalio pajamų.

Paskolą atidėjus jums reikės mokėti tik kredito palūkanas. Tačiau kredito atostogų sąlygos gali būti koreguojamos kliento naudai, jei su kredito davėju yra dėl to sutariama aba jei tai numato pasirašyta kredito sutartis.

Paskolų refinansavimas

Nesant galimybei pasinaudoti aukščiau pateiktais patarimais, galite kreiptis dėl paskolų refinansavimo. Tai aktualiausias sprendimas, kai finansinius sunkumus sukelias per aukšta kredito palūkanų norma ir BVKKMN arba kai turima daugiau nei vienas neoptimaliomis sąlygomis sudarytas įsipareigojimas.

Refinansavimas leidžia sudaryti naują paskolos sutartį, sumažinant palūkanų normą bei bendrą vartojimo kredito kainą, pratęsiant paskolos grąžinimo terminą, pakeičiant mokėjimų grafiką, sujungiant kelis turimus įsipareigojimus į vieną bei kitais būdais pakeičiant paskolos sutarties sąlygas. Konkretūs sutarties ir mokėjimų pokyčiai priklauso nuo konkretaus kreditoriaus ir jo individualiai pritaikomų paslaugos sąlygų.

Individualūs kredito pertvarkymo sprendimai

Nors apart aukščiau minėtų sprendimų įstatyme nėra numatyta prievolė kredito davėjui pasiūlyti paskolos pertvarkymo ar restruktūrizacijos sprendimus savo klientams, daugelis kreditorių turi iniciatyvą rasti abiems pusėms naudingą sprendimą. Paskolos davėjui aktualu išlaikyti savo klientų mokumą ir neskubėti perduoti skolų antstoliams, todėl jis dažnai gali pasiūlyti savo klientams, susidūrusiems su finansiniais sunkumais, individualių sprendimų, pritaikytų būtent jų situacijai.

Todėl susidūrus su bet kokiais finansiniais sunkumais, visada svarbu komunikuoti su savo paskolos davėju bei kartu ieškoti sitaucijos sprendimų net jei jie nėra numatyti įstatyme.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo