Ką būtina žinoti apie būsto paskolas?

Šiais laikais absoliučiai daugumai žmonių praktiškai neįmanoma įsigyti būsto be finansavimo iš šalies. Net ir labai turtingi žmonės savo būstą perka su finansavimu iš šalies. Beveik visais atvejais tas finansavimo šaltinis yra komercinių bankų siūlomos būsto paskolos.

Paskola būstui: ką reikia žinoti

Vis daugiau ir daugiau viduriniosios klasės atstovų, kurie turi gerai apmokamą darbą su stabiliomis ir didesnėmis nei vidutinės pajamomis, gali sau leisti įsigyti būstą su komercinio banko pagalba. Vis daugiau ir daugiau žmonių susigundo nuosavo būsto vilionėmis ir todėl pradeda domėtis būsto paskolos galimybėmis.

Bet būsto paskola, tai ne vartojimo paskola, kuri yra visiškai nekomplikuota ir jos gavimo procesas yra paprastas, greitas ir nesudėtingas. Būsto paskolos tikrai negausite per 15 minučių. Jos negausite net per kelias dienas. Čia reikalingas labai didelis įdirbis ne tik, kad gauti būsto paskolą geriausiomis sąlygomis, bet ir kad ją gauti apskritai.

Atsižvelgiant į tai, pasidalinsime svarbiausiomis įžvalgomis, patarimais imant būsto paskolą ir ta informacija, kuri padės gauti būsto paskolą tokią, kokia atitiktų jūsų lūkesčius visu 100%.

Apie būsto paskolas bendrai

Būsto paskola yra skirta jūsų norimo įsigyti būsto finansavimui. Tiesa, skirtingai nei paprasti vartojimo kreditai, autolizingas ar kitos mažesnės vertės paskolos, paskola būstui įsigyti reikalauja užstato. Tai yra pirmas dalykas, kurį privalu žinoti.

Tai reiškia, kad jūs paskolą galėsite gauti tik jeigu sutiksite bankui įkeisti savo įsigyjamą nekilnojamąjį turtą iki kol pilnai išsimokėsite paskolą. Tai nereiškia, kad turto nuosavybės teisės priklausys bankui, o tik tiek, kad jums negrąžinus paskolos, bankas gaus jūsų turtą kaip kompensaciją negrąžintai paskolai.

Verta paminėti ir dar vieną svarbų faktą. Kadangi kalbame apie labai didelės vertės paskolą, bankas niekada neapsiims finansuoti 100% būsto vertės. Priklausomai nuo banko ir jo pasiūlymo, kiekvienas norintis gauti būsto paskolą privalės įnešti apie 10% pradinį įnašą būstui įsigyti.

Naudojantis būsto paskola galima įsigyti ne tik jau paruoštą pirkimui nekilnojamąjį turtą. Šios paskolos pagalba galite ir patys statyti savo namą ar jį rekonstruoti. Kadangi šių paskolų sąlygos yra didžiąja dalimi derinamos individualiai, jos yra pakankamai lanksčios ir gali būti pritaikytos įvairiausiems scenarijams. Svarbu tik, kad jie sietųsi su pačiu būstu. Nors, jei kalbėsime apie remontą, tai paskolos būsto remontui yra suteikiamos atskirai ir nereikalauja jokio turto įkeitimo.

Sutartis – derinama individualiai

Jei kada nors teko kreiptis į kreditorių dėl vartojimo paskolos ar kitokio mažesnės vertės kredito, turbūt žinote, kad vietos deryboms ten nelabai yra. Paskolos sąlygos yra standartinės ir kinta labai mažai, jei apskritai.

Kiekvienas preliminarus būsto paskolos gavėjas preliminarią sutarties kopiją gauna iš anksto. Tuomet jis gali skirti laiko tos sutarties detalių analizei bei vykdyti derybas dėl sutartyje numatytų būsto paskolos sąlygų.

Todėl kalbant apie šias paskolas, reikėtų pakeisti mąstymą ir nusistatymą. Net labiau nei asmeninės paskolos atveju, būsto paskolos sutarties sudarymą lydi pakankamai ilgas laikas derybų, kurių metu galite derėtis dėl palūkanų normos bei kitų paskirų sutarties punktų.

Bendrosios paskolos būstui sąlygos

Kaip jau minėta, būsto paskolų sąlygos yra derinamos individualiai ir todėl yra derybų objektas. Bet vis tiek egzistuoja tam tikri rėmai, kuriuose tos derybos vyksta. Todėl vien orientyro suteikimo tikslais galime peržvelgti bendrąsias sutarties sąlygas, kurios yra taikomos visuose bankuose.

Visų pirma, skirtingai nuo vartojimo paskolų, būsto paskolos turi labai aukštą minimalią paskolos sumą, kas reiškia, kad negalėsite įsigyti itin mažos vertės nekilnojamojo turto. Apytikslė mažiausia galima skolintis suma – 10 000 eurų.

Antra, kaip ir minėjome, bankai finansuos tik dalį bendros būsto vertės. Todėl turite būti pasirengę įnešti pradinį įnašą, kuris gali svyruoti tarp 10 ir 30 procentų nuo bendros turto vertės.

Trečia, komerciniai bankai dažniausiai taiko maksimalų paskolos terminą, kuris vidutiniškai siekia 30 metų.

Ketvirta, yra reikalaujama, kad asmuo gautų tam tikras pajamas kiekvieną mėnesį. Tai – jokia naujiena, nes pajamos būtinos ir daugumos vartojimo paskolų atveju. Bet būsto paskolos atveju jos yra didesnės ir reikalavimai gali priklausyti nuo įvairių faktorių, kuriuos aptarsime vėliau.

Tai yra pagrindinės bendrosios būsto paskolos sąlygos, kurios turėtų veikti kaip orientyras.

Preliminarios sąlygos – būsto paskolos skaičiuoklėje

Kadangi būsto paskolos sąlygos priklauso nuo daug skirtingų kriterijų bei tam tikrose ribose yra derybų objektas, yra sunku nustatyti bendras preliminarias sąlygas kiekvienam klientui.

Dėl šios priežasties kiekvienas komercinis bankas suteikia galimybę gauti preliminarias sąlygas pasinaudojant būsto paskolos skaičiuokle.

Čia mes apžvelgsime pagrindinius faktorius, kurie įtakoja būsto paskolos sąlygas. Būsto paskolos kaina ir sąlygos kinta priklausomai nuo:

  • ar paskolą teikiate vienas ar su bendraskoliu;
  • ar turite vaikų;
  • kiek ir kokių įsipareigojimų turite (refinansavimas gali padėti sumažinti bendrą įsipareigojimų naštą ir gauti geresnes būsto paskolos sąlygas);
  • kokios yra jūsų ir jūsų šeimos menesinės pajamos atmetus finansinių įsipareigojimų vykdymą;
  • kokį pradinį įnašą esate pasirengęs turėti;
  • kiek daug ir kuriam laikotarpiui norite skolintis;
  • kokia yra jūsų kredito istorija;

Tai yra pagrindiniai dalykai, kurie įtakos svarbiausias paskolos sąlygas: maksimalią galimą finansuoti turto vertę, pradinio įnašo proporciją, palūkanų normas ir pan.

Kaip gauti paskolą būstui?

Būsto paskolą gauti yra sudėtingiau nei bet kokią kitą. Bet to, tai yra laikui implus procesas. Nepaisant to, yra keletas pagrindinių žingsnių, kuriuos reikia atlikti bet kokiai būsto paskolai gauti.

Pirma. Pasinaudokite būsto paskolos skaičiuokle, kad galėtumėte sužinoti preliminariai jums taikomas sąlygas. Čia svarbiausia sužinoti kokios vertės paskola apskritai jums gali būti suteikta. Tai leis įsivertinti ar galėsite paskolos pagalba finansuoti savo nekilnojamojo turto įsigijimą.

Antra. Jei paskolos skaičiuoklė duoda teigiamą ženklą, tuomet turite užpildyti paraišką internete ir laukti kol su jumis susisieks banko atstovas aptarti jūsų galimybes pasiskolinti ir preliminarias sąlygas.

Trečia. Teigiamo atsakymo atveju jūs galėsite pasirašyti sutartį.

Ketvirta. Visi finansiniai sandoriai galės įvykti tik tuomet, kai jūsų nekilnojamasis turtas bus įvertintas nepriklausomų nekilnojamojo turto vertintojų, o hipoterikos sutartį įregistruos ir patvirtins notaras.

Tai atrodo paprasta – tik 4 žingsniai – tačiau viskas slepiasi detalėse. Vien teisinių reikalų tvarkymas gali užtrukti ne vieną dieną. Detalesnį vadovą apie tai, kaip gauti paskolą, skaitykite paspaudę ant nuorodos.

Kur gauti būsto paskolą?

Būsto paskolas suteikia kredito unijos bei bankai. Kontaktų, paskolos skaičiuoklės, paraiškos formos ir kitos informacijos ieškokite Swedbank, SEB ir Luminor bankuose.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo