Paskolų skaičiuoklės

Paskolų skaičiuoklės

Atsiradus poreikiui pasiskolinti, asmuo pirma turėtų patikrinti sąlygas, kurios galės pasiskolinti. Tą padaryti yra labai paprasta, nes praktiškai kiekvienas kreditorius suteikia galimybę pasinaudoti jų paskolos skaičiuokle, kuri parodo preliminarias kredito sąlygas. Skaičiuoklės specifika, detalumas ir kai kurios kitos detalės priklauso nuo ir nuo kreditoriaus, ir nuo paskolos tipo.

Galima išskirti 3 skirtingas paskolų skaičiuokles. Tai būsto paskolos skaičiuoklės, kurios randamos bankų ir kredito unijų svetainėse, tuomet vartojimo paskolų ir greitųjų kreditų skaičiuoklės bei tos, kurias naudoja įvairių paskolų palyginimo puslapiai.

Reikėtų atsiminti, kad beveik visais atvejais paskolų skaičiuoklės pateikia tik preliminarius duomenis, todėl aklai jais vadovautis nereikėtų. Galutinės sąlygos visada bus tos, kurias kreditorius pasiūlys sutartyje.

Būsto paskolos skaičiuoklės

Būsto paskolos yra jautriausios asmeniniams finansams. Jų sąlygos kinta nuo menkiausių finansinių pokyčių bei galutinės sąlygos priklauso nuo daug skirtingų kintamųjų. Todėl palyginus su kitomis skaičiuoklėmis, būsto paskolos skaičuoklė turi daugiausia pasirinkimų ir yra išskirtinai detali.

Tokioje skaičiuoklėje reikia nurodyti standartinius parametrus: norimą paskolos sumą ir paskolos terminą. Tačiau be šių kintamųjų, kiekviena būsto kredito skaičiuoklė taip pat reikalauja nurodyti ir kitus duomenis:

  • Paskolos grąžinimo būdą (anuiteto arba linijinį). Tai paskolos palūkanų mokėjimo tipas. Vienu atveju kiekviena įmoka bus lygi bet kuriai kitai, o kitu atveju palūkanų įmokų dydis kis proporcingai prabėgusiam laikui nuo sutarties sudarymo.
  • Šeimyninė padėtis. Turėsite nurodyti ar gyvenate vienas ar turite vyrą/žmoną. Taip pat reikės nurodyti šeimoje augančių nesuaugusių vaikų skaičių. Būsto paskolos sąlygos yra tiesiogiai susijusios ne tik su asmens, kurio vardu pasirašoma paskolos sutartis, bet ir jo šeimynine padėtimi.
  • Asmeniniai finansai. Čia reikės nurodyti kokios yra bendros šeimos pajamos po mokesčių ir įsipareigojimų įvykdymo. Taip pat privalėsite nurodyti ar turite bet kokių oficialių finansinių įsipareigojimų. Teigiamo atsakymo atveju taip pat reikės nurodyti ir konkrečius su tuo susijusius skaičius.

Pateikus visus šiuos duomenis galėsite susipažinti su maksimalia suma, kurią galėtumėte pasiskolinti bei galima mėnesio įmoka. Norėdami susipažinti su tuo, kaip būsto paskolos skaičiuoklė atrodo praktiškai, galite apsilankyti šiame puslapyje.

Greitųjų vartojimo paskolų skaičiuoklės

Kiekvienas greitųjų kreditų davėjas savo interneto svetainėje taip pat turi kredito skaičiuoklę. Bet lyginant su būsto kredito skaičiuokle, šios reikšmingai skiriasi bent dviem aspektais.

Pirma, jos yra daug paprastesnės ir jose reikia nurodyti tik norimą pasiskolinti sumą bei kredito terminą. Visa kita reikalinga informacija pasirūpins pats kredito davėjas.

Antra, greitųjų kreditų skaičiuoklės beveik visada nurodo ne preliminarias, bet galutines sąlygas. Tai reiškia, kad tolimesnė kreditoriaus asmens finansų analizė bus susijusi su teigiamo ar neigiamo atsakymo pateikimu, nei su kredito sąlygų keitimu.

Paskolų palyginimų skaičiuoklės

Galiausiai vis labiau populiarėja paskolų palyginimų skaičiuoklės. Jų reikalaujami duomenys dažniausiai yra įprasti ir minimalūs: reikalaujama nurodyti norimą paskolos sumą ir terminą. Kai kuriais atvejais galima nurodyti ir konkretų norimos paskolos tipą, nes dažniausiai paskolų palyginimų puslapiuose pateikiama ne tik vienos paskolos (pvz. greitieji kreditai), bet ir daugiau tipų.

Skirtingai nei dvi aukščiau aptartos skaičiuoklės, šitos nepateikia tikslių ar preliminarių duomenų apie įmokas. Pirmiausia yra pateikiama informacija apie visus kreditorius, kurie potencialiai gali suteikti paskolą pagal norimus kriterijus (t.y. pagal nurodytą sumą ir terminą). Tuomet dažniausiai prie kiekvieno kreditoriaus yra nurodoma arba potenciali metinė palūkanų norma, arba bendra vartojimo kredito kainos metinė norma, arba preliminari mėnesio kredito įmoka. Kaip atrodo tokia paskolų palyginimo svetainėse esanti galite pasitikrinti čia.

Pasidalinkite savo patirtimi

Palikite komentarą

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt