Skolų grąžinimas: kaip jomis atsikratyti?

Nepaisant sugriežtintų skolinimo standartų ir Lietuvos banko įdiegtų saugiklių, Lietuvoje pasiskolinti yra pakankamai paprasta. Tačiau jei gauti paskolą yra lengva, tai ją grąžinti gali būti sudėtingiau.

Tą patvirtinti gali beveik kas dešimtas lietuvis. Būtent tiek lietuvių turi įsiskolinimų, dėl kurių jiems yra tekę susidurti su antstoliais ar kitais skolų išieškotojais, rodo apklausos. Suprantama, kad turint įsiskolinimų pradedama ieškoti būdų, kaip atsikratyti skolų. Šiame įraše pasidalinsime 10 patarimų, kurie padės išlipti iš skolų.

1. Sužinokite, kam ir kiek tiksliai esate skolingas

Tam, kad galėtumėte parengti skolų grąžinimo planą, pirma turite žinoti kam ir kiek esate skolingas. Taip pat turite įvertinti, ar jūsų atžvilgiu antstoliai yra pradėję bylos (-ų) vykdymą. Su skolų tikrinimo būdais galite susipažinti paspaudę ant nuorodos.

2. Refinansuokite savo skolas

Jei antstoliai jūsų atžvilgiu nėra pradėję bylos, būtinai siekite gauti refinansavimą. Refinansavimas leis sujungti visus turimus įsipareigojimus į vieną. Tai supaprastis skolų grąžinimą ir sumažins su tuo susijusius pavedimo kaštus.

Taip pat refinansavimas leis sumažinti kredito įmokas, prasitęsti grąžinimo terminą bei pakoreguoti grąžinimo grąžiką. Visa tai sumažins skolų aptarnavimo ir grąžinimo kaštus.

3. Susisiekite su savo kreditoriais

Jei susiduriate su paskolos grąžinimo sunkumais, susisiekite su savo kreditoriais. Jie, taip pat kaip ir jūs, yra suinteresuoti surasti sprendimą ir užtikrinti, kad jūs ir toliau galėsite mokėti įmokas ir grąžinti skolas. Todėl su savo kredito davėju galite surasti abiems pusėms naudingą sprendimą.

4. Paskolos įmokos mokėjimo dienos pakeitimas

Galbūt dalis problemos yra ta, kad paskolos įmokas reikia atlikti prieš gaunant atlyginimą? Tokiu atveju gali padėti paskolos įmokos mokėjimo dienos pakeitimas. Dauguma kredito davėjų leidžia tą padaryti nemokamai, todėl jei tai padės su skolų grąžinimu – pasinaudokite šia galimybe. Tačiau prieš tai pasidomėkite, ar jūsų kreditorius tokią galimybę suteikia ir ar ji yra nemokama.

5. Paskolos termino pratęsimas

Jei negalite skolų grąžinti iki sutartyje numatyto termino ir/ar mėnesio įmokos yra per didelės, galite prasitęsti paskolos grąžinimo terminą. Tokią galimybę numato daugelis Lietuvos kredito davėjų. Pasidomėkite ar tokią galimybę suteikia jūsų kreditorius (-iai) ir kokios yra tokio pratęsimo sąlygos.

Kadangi prasitęsus grąžinimo terminą turėsite grąžinti to paties dydžio skolas, kiekvienam mėnesiui tenkanti skolos grąžinimo dalis bus mažesnė.

6. Paskolos grąžinimo įmokų atidėjimas

Kai kurie kreditoriai, siekdami palengvinti su finansiniai sunkumais susidūrusių klientų naštą, suteikia galimybę laikinai atidėti kredito įmokas. Be to, kai kuriais įstatyme numatytais atvejais, kredito davėjas tokią galimybę klientui suteikti yra įpareigotas įstatymo. Per atidėtą laikotarpį yra mokamos tik palūkanos. Tokiu būdu atsiranda erdvės finansiškai atsikvėpti ir imtis papildomų veiksmų skolų atsikratymui.

Pasidomėkite, ar jūs galite laikinai atidėti kredito įmokas pagal įstatyme numatytą tvarką. Taip pat pasidomėkite, ar tokią galimybę numato jūsų kreditorius tuo atveju, jei pagal įstatymą kredito įmokų atidėjimas jums nėra taikomas.

7. Sudarykite skolų grąžinimo planą

Su refinansavimu ar be jo, bet jums būtinai reikės sudaryti skolų grąžinimo planą. Tai gali atrodyti kaip nereikšmingas žingsnis, tačiau gebėjimas planuoti finansus į ateitį yra būtina skolų grąžinimo sąlyga.

Įvertinkite savo gaunamas pajamas bei skolų grąžinimo kaštus. Tuomet suplanuokite savo išlaidas taip, kad kuo daugiau disponuojamų pajamų liktų skolų padengimui. Tačiau pirmiausia užtikrinkite, kad pinigų netrūktų eilinėms kredito įmokoms. Esant būtinybei, pakoreguokite savo įpročius, atsisakyti nebūtinųjų išlaidų. Taip pat būkite taupesni (žr. kaip taupyti pinigus).

8. Pirmiausia grąžinkite skolas su didžiausiomis palūkanomis ir BVKKMN

Jei turite privilegiją rinktis, kurias skolas galite grąžinti pirmiausia, visada rinkitės pirma padengti skolas, kurių palūkanos yra didžiausios. Tai dažniausiai yra greitieji kreditai ir kiti mažesnės vertės vartojimo kreditai.

9. Grąžinkite skolas anksčiau laiko

Žinokite, kad remiantis Vartojimo kredito įstatymu, jūs turite teisę nemokamai iš anksto grąžinti visą paskolą arba jos dalį. Jei kuriuo nors metu turite atliekamų pajamų, neišleiskite jų nereikalingiems pirkiniams. Vietoje to, apsvarstykite galimybę grąžinti bent dalį skolos anksčiau laiko. Kitaip tariant, pasinaudokite savo teise nemokamai atlikti didesnę mėnesinę kredito įmoką, nei numato jūsų paskolos grąžinimo grafikas.

10. Nesiskolinkite papildomai

Natūralu, kad turint įsiskolinimų gali atsirasti sunkumų subalansuoti savo biudžetą. Atsiranda pagunda skolintis papildomai. Tačiau supraskite, kad taip tik atitolinate problemą, bet jos nesprendžiate. Galiausiai, naujai prisiimti įsipareigojimai taps dar vienu įsiskolinimu, kurį reikės grąžinti. Taip atsikratyti skolų tikrai nepavyks.

Todėl stenkitės atsispirti pagundai skolintis papildomai. Jei alternatyvų nėra, tuomet skolinkitės tik refinansuodami jau turimas skolas. Venkite papildomų greitųjų kreditų ar kitų brangesnių vartojimo kreditų.

Pasinaudoję bent dalimi šiame įraše numatytų patarimų, galėsite greičiau ir efektyviau atsikratyti skolų. Nepamirškite, kad tam tikras skolų grąžinimo palengvinimo galimybes numato įstatymas. Kitais atvejais turite savo iniciatyva kreiptis į kredito davėją (pvz. norint refinansuoti paskolas ar surasti kitų sprendimų). Tačiau galiausiai viskas priklauso nuo jūsų pačių.

Greitieji kreditai internetu - TOP 20 bendrovių | VisiKreditai.lt
Logo